Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (113)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

'neata si de la mine. Astept sa termine sotul de pregatit micul dejun zi dupa aia papam si apoi trec la treaba.
Dragaica, of...sper sa fie bine. De fapt daca ai ajuns la spital sigur ai oprit contractiile.
Carmen si Racusor, felicitari pentru schimbarea semnaturii....incet incet trece timpul.
Si eu va inteleg pe cele care ati lucrat....ca si eu cat am stat cu ale la pat si inca vreo 2 luni am tot lucrat conectata sa imi ajut colegii. Telefonul nu era de ajuns..mai ales ca atunci am cazut la pat brusc si dintr-odata si nu prea reusisem sa predau nimic.
Iar apoi dupa ce ale avea 4 luni ne-am inceput business-ul si am muncit nopti si zile...de aici alaptam si cand ale dormea lucram. Pentru mine insa au fost 2 ani extrem de grei ca sa nu zic 3 pana ne-am mutat in apartament si acum sunt decisa sa o las mai usor si sa ma dedic ma mult copiilor. Imi place sa fiu mamica....dupa ce am tinut-o in brate pe Ale m-am cam schimbat la 180 grade. Pana atunci intentionam sa ma intorc la job in maxim 5 luni.
anca, ce matinala esti...hihihi eu am dormit cu sotiorul...ce bine ii. De cand cu burtica mare nu mai dorm cu el pentru ca Ale doarme cu mine si nu dormim bine toti in patul matrimonial. Acum insa pentru putin mi-am racapatat locul
rodica, eu nu-s prea plimbareata..is mai statica de fel si iubesc linistea. Noi si facem multe drumuri la Botosani anual ca avem parintii acolo...plus ca mi-e frica de avion si daca nu e un must prefer sa nu.
carla, imi aduci aminte de sora mea ca si ea in timpul sarcinii era ba la spital ba acasa. Grea sarcina a mai avut si ea...dar acum are un bebe cuminte si papacios.
crissy77, multa sanatate bunicutei tale. Eu nu mai am bunici....anul trecut au plecat la Domnul ultimii 2. Anul asta insa...sunt 2 botezuri in familie...fix in lunile in care au murit bunicii anul trecut ( mai si septembrie adica). Mare e pronia Bunului Dumnezeu! Pentru tatal meu e o mare alinare mai ales ca is doi falcai dupa ce anul trecut si-a ingropat parintii.

Larisa 31+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 9 saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata delfinariu!

Dragaica, tinem pumnii, sa ramana colul inchis si cat de cat lung

Denisa, iubita, n-am cuvinte, offf, dar nu s-o termina si cu chinul spitalului? Te-am visat azi noapte si aveai 2 copii super, dar asta sa nu li se urce la cap, ca mai am de stat la incubator

Carmen, nu mai stiu exact, dar parca atunci cand ai palmele inrosite, de fapt se vad toate vasele de sange mult mai rosii se mai face legatura cu probleme ale ficatului, parca asa tin eu minte

Alina 30+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Anca, i-a placut prajitura bblinei? Poate o fi doar o noapte alba la cat mai putine nopti albe pana la nastere!

Racusor, ma bucur ca ati intrat in liga B, sa va vedem in premiere league De abia astept sa trecem toate de liga B

Alina 30+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Anca, i-a placut prajitura bblinei? Poate o fi doar o noapte alba la cat mai putine nopti albe pana la nastere!

Racusor, ma bucur ca ati intrat in liga B, sa va vedem in premiere league De abia astept sa trecem toate de liga B

Alina 30+ cu
gargarita


maine abia, azi e ultima etapa


Doamne ajuta sa castigam toate Liga Campionilor


Bulina 34 fix cu poznas

AMR 6- pana il tinem in brate pe Andrei Ioan

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mov_79 spune:

Neatza fetelor,

si eu sunt treaza de la 7, vai ce o sa plang eu dupa vremea asta cand puteam sa dorm si ma uitam pe pereti......
Draiga sper ca totul e ok, Doamne ajuta!
Denisa stiu ca e neplacut in spital...dar trece
Va pe toate

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Vine vara!!!!! Am vazut la tv ca vor fi 35 de grade...si nu stiu daca sa ma bucur sau nu, cred ca ne va fi greu sa suportam caldurile astea sufocante. Dar deocamdata e bine, m-am saturat de vreme urata si ploaie.
Dragaica, hai cu vestile bune...nu ne mai tine pe jaratic!
Ma apuc si eu de munca...nu mai prea pot sa stau la calculator, ca il inghesui pe Raul si ma loveste pana ma intind pe pat si de aceea vreau sa termin tot ce mai am pana in 1 iunie si apoi doar odihna ...

O zi frumoasa sa aveti!!!

Paula, 31+ cu , Raul Codin
AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Paula, pe mine una ma ingrozeste gandul ca o sa fie temperaturi record Nu suport caldurile astea mari de nicio culoare, d-apai acuma si cu burtoiul din dotare

Alina 30+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

gata, am facut-o si pe asta....

am sunat sa imi schimbe patutul, tot ivoire, doar ca ajung pe 15 iunie amandoua...sper sa le faca fix la culoare, oricum sunt aceeasi firma...de la Baby Italia..asa nu ma mais stresez cu culoarea camerei,a aparatorilor...

www.babycomfort.ro/produse/237-patuturi-copii/253-paturi-copii-baby-italia-personalizabile/1977-paturi-copii-baby-italia-capri.html" target="_blank">patut

asa e modelul doar ca pe ivory...

si www.babycomfort.ro/produse/231-mobila-copii/246-decoratiuni-si-accesorii-camera-copilului/614-comoda-bebelusi-babyitalia-unicolor-cu-aplicatie.html" target="_blank">comoda

tot pe ivory

abia astept sa le vad acasa

a fost foarte dragut domnul cu care a vorbit, stia de comanda..si cica: "Doamna, nu au nici o legatura patutul nuc cu comoda ivoire"




Bulina 34 fix cu poznas

AMR 6- pana il tinem in brate pe Andrei Ioan

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

O albinuta va ureaza BUNA DIMINEATA si GANDURI BUNE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

buna dimineata albinuta

Bulina 34 fix cu poznas

AMR 6- pana il tinem in brate pe Andrei Ioan

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput