Gasca de Constanta *114*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bettyk spune:

buna seara fetelor! cate s-au mai intamplat de cand nu am intrat. va si intalniti la joaca cu picii. ce frumos. eu din pacate am tot alergat zilele astea sa caut medic bun ,ortoped. mandra calca cam stramb de la o vreme,adica aduce varfurile inspre interior si am zis ca nu e chiar ok sa o las asa si ca trebuie sa investighez. am gasit o clinica unde i-au facut ceva teste si pe calculator. ceva mai nou aparut acum. intradevar are o problema de mers,dar minora care se rezolva prin purtatea de talonete. dar mi s-a recomandat si sa faca inot.acum sunt in cautarea unui al doilea medic pentru inca o parere.mi s-a recomandat un medic de la eforie si voi merge cu ea sa vad daca mi se spune acelasi lucru. apoi sa vad pe unde se face inot. stiti cluburi ceva in constanta?
Va doresc un weekend frumos

www.dropshots.com/bettyknicoleta" target="_blank">POZE NOI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salutare!
Dana drum bun, distractie placuta micutilor.
bettyk te rog, daca poti/vrei sa-mi dai mai multe detalii in legatura cu ortopedul de la Eforie si cabinetul particular. Noi avem pb asta cu Teo, am dus-o la medicul ortoped din spitalul mare, la recomandarea unor colegi de-ai sotului, din pacate am uitat numele (Tania ajutamaaa...). I-a recomandat talonete si masaj la greu. Ne costa masajul, 40 ron/ora , apoi trebuia facut acasa zilnic cate 30 min - o ora, i-am facut eu pana a inceput sa se raceasca in casa asta toamana. Am fost apoi la Tica, care ne-a spus ca se rezolva de la sine. As mai vrea o parere, de aceea ti-am cerut infotmatile.Merci!

Noi raportam un copil mic care este pe antibiotic injectabil , va povesteam ca nu prea este bine, luni seara a avut stare febrila, marti s-a ameliorat, am vrut s-o duc la MF, dar era plecat in Grecia la un "simpozion". Nefacand febra am spus ca este ok, de miercuri seara a inceput sa tuseasca, joi din ce in ce mai urat, ii dadeam antitermice si eurespal, vineri, cand a revenit MF la munca a mers mama cu ea si i-a spus ca a coborat raceala la plamani, ca unde am racit-o, bla, bla, bla... Tratament: ampi+genta+hidrocortizon injectabil, ventolin si eurespal pe gura.

Va doresc we placut!


***************************************
Mihaita - Vreau sa nu mai fiu diferit

--------------------------------------------

Bogdan - Si ingerii au nevoie de ajutor!
***************************

1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi

Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LeeAnn spune:

Dady, multumim pt aprecieri, abia astept si eu sa ne cunoastem.
Camelia, sanatate puiului mic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna!
bettyk multumesc!Astept si celelalte informatii, cand le vei avea.
LeeAnn sper sa-si revina cat mai repede, are tonusul bun, are chef de joaca, dar din cand in cand accesele de tuse sunt nasoale. Multumesc pentru gandurile bune!

Azi la 10, la NeptunTV, vor fi la emisiunea pentru copii, prichindei care au participat vinerea trecuta la concursul de la gradinite, deci si mandrele noastre Alex si Bibi.

Va doresc duminica placuta!


***************************************
Mihaita - Vreau sa nu mai fiu diferit

--------------------------------------------

Bogdan - Si ingerii au nevoie de ajutor!
***************************

1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi

Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

salut!!!

tiiiii ce liniste pe aici ...unde sunteti?ce faceti?

toate cele bune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Cuscra(DanaAlex) bine ai revenit.

Oboseala dupa week-end isi spune cuvantul, abia stau la birou.
Am avut un week-end pli.
Plaja, teatru, circ, sat vacanta.

Ma deprima vremea, ma gandesc ca am o groaza de facut acasa,ufffff....si chef zero.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
POZE http://picasaweb.google.com/lucagabriel07
www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Hop si eu!
Servus fetele!

Astazi la ora 14 este reluarea emisiuni Barcuta cu povesti , unde v-a fi si inregistrarea fetitelor noastre cu povestea ,,Alba ca zapada si cei 7 pitici,,!
Raportez((haha... ca la armata!) si eu o stare subfebrila(37,2) dar greu de suportat...nu stiu de la ce, dar e deja a 4 zi de cand ma simt rau...banuiesc ca din cauza oscilatiilor de temperatura...sunt meteosensibila, si fac mereu rinita alergica primavara si toamna.

Liana.

DanaAlex...bine te-ai intors...cum este singurica fara griji???

Camelia, sanatate multa micutei...off, macar daca-i punea branula la manuta....

Alina, la ce teatru ati fost si cat mai sunt biletele? Cand mai mergeti poate ne spuneti si noua ..poate doar asa ne mobilizam si noi...Circul unde este?

Edit:din ultimile perlute ale Biancai: - Mami, sunt suparata pe suri(anduta-sora-sa), ca m-a dus in parculet pe ,,lungatura,, si n-am mai avut timp destul sa ma joc!

O saptamana buna tuturor!

<<<Tania,mami de Anduta si Bibica>>>
NOI!

Blogul lui Mihaita
Blogul lui Bogdan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Tania, noi mergem in fiecare duminica la teatrul de papusi.Dar ..in curand vom face o pauza pana spre toamna.
Biletul este 5 lei, si este indicat sa il cumepri din timp daca vrei locuri bune.
Reprezentatii sunt sambata si duminica de la ora 11.00

Circul, este in Cta pana pe 13 iunie, chiar in parcare City Mall.
Reprezentatii luni-vineri ora 19.00 si sambata- duminica orele 16.00 si 19.00.
Biletele costa 35 lei la Tribuna si 40 lei la loja, 25 lei copii de la 2 ani in sus.
Sunt reprezentatii cu serpi, crocodil, pisici, porumbei, camile, elefant, lei, plus acrobatii, etc.
Dureaza 2 ore, cu pauza de 15-20 minute, timp in care copii se pot fotrgrafia cu elefantul sau camila(20 lei/fografie) si se ridica la sf spectacolului pozele sau se pot plimba cu poneiul (5 lei).

Nu se compara cu Medrano, cel de anul trecut, dar ...trebuie vazut.

Hai, ca am facut reclama, zici ca sunt angajata lor

Azi avem program de gratar pe plaja.
Se pare ca vremea incepe sa tina cu noi.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
POZE http://picasaweb.google.com/lucagabriel07
www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

salut!

LA MULTI ANI !!!Madalina (Fiquelle)

Dady- e bine, inca nu m-am obisnuit singura, voi avea cursuri in fiecare zi(inclusiv in we) cam 5-6 ore/zi...mi-am propus sa rastorn casa si sa ordonez tot...azi n-am reusit nimic, acum am ajuns acasa si sunt franta
T&T sunt bine, stau numai in curte si se joaca, plimbari prin statiune cu bunicii...deja mi-e dor de ei

Lulu - Medrano are cel mai frumos spectacol de circ, sa speram ca ajunge si la cta vara asta

Camelia- sanatate multa micutzei Teo

Bettyk -fereste-te de dr. Rubeli...pt inot incearca la palm beach(in mamaia) sau parcul pionierilor ...pentru corectia mersului cat mai multe plimbari pe malul marii (daca are platfus- pe scoici si mai e un exercitiu de corectat, acela de a flexa talpa interior- stil gheara - sa apuce un cearceaf cu degetele si sa-l ridice in aer)

Ada - offf prin ce-ai trecut, din cate stiu nu e musai sa recidiveze la a doua naastere

Dodo- pupam micutza maine sa nu planga la vaccin si succes miercuri la bucuresti cu Bogdan

la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Salutare fetelor.

Si eu tot din Constanta sunt...ma rog..nu chiar dar pe aproape:))
Am si eu o intrebare la voi! Aveti idee daca azi sunt ceva spectacole, actiuni unde merita sa mergi cu copii?


Mergi la inceput