Puiuti de Randunici 2008!! (416) Sanatate,Siluan!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:



DEci bateriile faceau baie in cana cu lapte!

Iti meriti numele de ZUZEla , sunt mandra de tine
tztztztz, vroiai sa intrebi dar n-ai facut-o si sunt f dezamangita

Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Mimo, ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Hai zi cu fata ca eu iau notite. V-am zis cu a mea ca vroia la pescuit cu bluza ori cu umerii goi ori cu spatele gol ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Eu marturisesc cinstit ca orice ar face bietul Dudelea cu greu ar putea sa o intreaca pe Teo care este inepuizabila si are un dar al ei nemaipomenit de a ma solicita la maxim Ea nu cunoaste calea de mijloc , e de la agonie la extazz si inapoi!
A fost in excursie, a venit mai grasa cu doua kile, fornaita, ragusita si altceva nu stiu. Ca a fost "bine" si s-a distrat! The end ca vorba multa saracia omului

Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

zoze Mihai...Andru scoate bateriile si le ascunde in buzunar..si el face multe si de toate..dar eu n-am simtul povestitului/scrisului si ar suna tare aiurea

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ANDREI
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

gata s-a trezit mamutza...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ANDREI
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Da,bateriile fac baie in cana cu lapte!! Si daca e ceva pe fotoliul de la birou,atunci cand are el treaba acolo,merge direct la goi(gunoi):haine,cutia cu serv.umede,tensiometrul,etc.

Oh,Olga,comitet de primire o sa avem si noi la soacra-mea La blocul de langa,sunt 2 banci-madamele alea stiu tot ce misca-cine cand vine,unde merge,cine/ce si-a mai cumparat,unde si-au facut vacantele..Brr..



Mamica lui Mihai si cu la purtator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Mimo, . Ai inceput sa vezi "partea plina a paharului" , slabitul in toata agitatia cu Dudu Veeeezi?

Raluca, asta cu imbracatul excesiv ca un obicei pe mine ma deranjeaza . Ca sa iti explic: cand am fost la Zoo acum doua saptamani, ati vazut cum era Sof imbracata, cu tricou si pantaloni de in. Si a inceput sa planga ca vrea caciulita, pentru ca majoritatea copiilor de la locul de joaca era cu caciula in cap . E evident treaba fiecaruia cum isi imbraca copiii, dar mi se rupe sufletul de mila lor cand ii vad transpirati la ceafa si rosii in obraji de caldura si ma apuca nervii cand ii aud pe parinti strigand la ei sa nu mai alerge, ca nu vad cum au transpirat!?!

Ce pot sa fac?!?! Nimic, imi vad de treaba mea, dar mila tot imi este de copilasi.

Si apropos de bona de care va povesteam ca se cruceste ca nu stie Sophie de frica babei: vineri isi exprima uimirea la soacra-mea ca nu intelege cum de ii permite copilului sa se departeze de banca. Afara iesim sa stam pe banca si ne jucam cuminti langa bona, pe banca. Dar eu nu vreau asta, eu vreau sa zburde, sa alerge pasarile, sa calce pufii de plopi si sa ii urmareasca cum zboara, d-astea. de jucat cuminte se joaca in casa....Mare noroc am cu soacra-mea, am zis

Maria, nu vreau sa imi aduc aminte de povestea cu "rautacioasa", ca ma apuca nervii

Olga 15+ cu Sara-Maria si mami de Ioana-Sofia (25.02.2008 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

zozela...ba sa sti ca au farmec si povestite...mi-a placut partea cu ecaladatul mormanului de pamant care s-a lasat cum zici tu...si partea in care bateriile faceau baie in cana cu lapte...

trebuie sa recunosc al meu copil e mult mai cuminte cel putin de moment sau poate suntem noi mai severi cu ea si nu exteriorizeaza?

"dragostea e zarea libera si larga unde sufletul isi intinde aripile" Ch. Wagner
Te īnaltii cu adevarat nu cānd urci, ci cānd privesti drumul parcurs.

Claudia si mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Bai, eu n-am comitet de primire, dar si daca as avea nu m-as stresa din cauza asta. Sunt bune si babele la ceva: pazesc casa de hoti, care de obicei nu se baga cand exista asa ceva. Si nu mai zic nimic, ca de plictiseala, nu stiu cum vom face si noi la 80 de ani.

Dar parinti ciudati si nesimtiti cum are Olga in parc, eu n-am vazut aici. Si daca or fi sunt rari, inca nu i-am intalnit. In schimb, mi-a zis bona de un mos care s-a luat de David in parc pentru ca a speriat porumbeii, pe care el ii hranea. Eu nu l-as fi bagat in seama, dar ea e mai "apriga" si i-a zis ca poate sa faca copilul ce vrea el, ca e parcul public si porumbeii fara stapan. Si mosul a zis ca e parc pentru pensionari, auzi, ce tupeu! Parcul din fata blocului meu, plin de copii, e parc de pensionari! Si ea i-a replicat ca nu scrie nicaieri, e parcul tuturor. Si ca data viitoare cand o vede in parc sa fuga de-acolo

mami de David si samburica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput