Bulgarasi si globulete de nov-dec2007(214)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

pentru bulgarasi si globulete care nu ne cunosc am pus povestea la semnatura. robi a ramas azi cu astea 2 crize, sper sa nu mai faca nici una ca l-au terminat, am fost la cumparaturi de s-a inveselit umpic si am stat cu morcovul in fund ca poate face crize prin magazin dar am trecut cu bine
va pupam noapte buna

POZE ROBI
BAZAR COPILASHI&ROBI
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

piselino Bun venit! Sa va aiba DD in paza!
victo Tustele sunt pe homeopate! Eu dupa antibiotic ma simt ff bine!
Bia bun venit acasa! Ce fac copilasii??????????

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Bianca bine ai revenit acasa!!!

Catalina bine ai venit!!!Si Bea mea e nascuta tot in 8 noiembrie.Imi pare rau ca Robi are probleme...Dar din ce cauza,de la nastere,sau de ce???Ai cautat pe internet,n-ai gasit copilasi cu aceeasi problema???Sau un control in alta tara,poate medicii de acolo sunt mai specializati.M-am uitat la poze,e tare dragut Robi!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


MTHFR C677T heterozigot, 2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata

Cine vrea si cine poate sa ajute la actiunea de 1 iunie http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152441&whichpage=20...orice suma este importanta si cine vrea sa doneze ii dau contul pe PM
Multumesc si ma scuzati ca va capiez cu asta


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Neata


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!


Neata!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

MTHFR C677T heterozigot, 2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

ramonella robi e nascut cu apgar 6, cezariana, a avut el o suferinta intrauterina, de vorbit cu alte mamici vb non stop la "copii cu nevoi speciale", de mers in afara mergem mai mereu, robi e nascut in italia si tot acolo mergem la terapii si controale, de curand am fost si la bucuresti la obregia. pup
anca buna dimi si tie

POZE ROBI
BAZAR COPILASHI&ROBI
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisellino

ramonella robi e nascut cu apgar 6, cezariana, a avut el o suferinta intrauterina, de vorbit cu alte mamici vb non stop la "copii cu nevoi speciale", de mers in afara mergem mai mereu, robi e nascut in italia si tot acolo mergem la terapii si controale, de curand am fost si la bucuresti la obregia. pup
anca buna dimi si tie

POZE ROBI
BAZAR COPILASHI&ROBI
POVESTEA LUI ROBI
Catalina sotie de Teo si mami de Robi


Am inteles...imi pare atat de rau...e atat de nedreapta viata asta...Multa sanatate va doresc!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

MTHFR C677T heterozigot, 2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Catalina, sa nu-ti pierzi optimismul. Robi se va face bine, trebuie sa se faca bine. Sa intri pe la noi s ane povestesti despre el, sa fii sigura ca ne vom bucura mereu pt fiecare lucru nou pe care-l face.
Dupa ce l-am nascut pe Matei, am cunoscut in parc o mamica cu un baietel mai mare cu un anisor care avusese hipoxie la nastere (din cauza unui medic care s-a incapatanat sa o lase sa nasca natural, desi ea era caz de cezariana). Baietelul ei a facut totul cu mult, mult mai tarziu decat ai nostri. De mers a inceput pe la 2 ani si jumatate. Mamica lui este una dintre persoanele pe care le admir cel mai mult. Lupta si lupta. De cand l-a nascut a mers zilnic la gimnastica, terapie etc. Nu stie ce inseamna sa dormi mai tarziu de 7 dimineata. De 2 ori pe zi sunt la exercitii. Acum baiatul merge f bine (adica mamica poate sta pe banca sa se uite la el). Mai are putine probleme cu echilibrul. Crede-ma ca nu m-am bucurat pt Matei cand a mers cum ma bucur pt acest baietel cand il vad cum evolueaza.

Ti-am povestit asta ca sa vezi ca ce inseamna optimismul si gandurile pozitive ale unei mame .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Ancule, am intrat acolo dar mi -a deschis la prima pagina de la donatii. Din pacate nu am timp sa caut ca sa gasesc pagina unde scrie despre ce actiune este vorba. Eu as putea dona niste haine si jucarii de la Maria insa nu prea ma pot deplasa cu piticii (sunt mai mereu singura cu ei). Spune-mi daca e nevoie de hainute de 6-9 luni si cum sa facem. Pup.



Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Neata

Cine vrea si cine poate sa ajute la actiunea de 1 iunie http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152441&whichpage=20...orice suma este importanta si cine vrea sa doneze ii dau contul pe PM
Multumesc si ma scuzati ca va capiez cu asta


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Neata!
Azi fac cinste cu cafeluta,ca facem 5 ani de la casatorie!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


MTHFR C677T heterozigot, 2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput