LMA * Copilasi de Iulie-August 2004 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Olivia mi-au placut la nebunie pozele...sunt unele acolo de revista. Iscusit tare fotograful...si pescarul cel mic, mai sa-l nu mai recunosc.

O zi buna, plec la nani.


Liliana
Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
ce dimineata superba azi.... are asa un miros de vara timpurie.
Robi, majoritatea mobilei pe care am montat-o e de la Ikea. dulapuri (am prins niste super oferte), camera lui Patrick de la elvila, mobila de bucatarie va veni saptamana viitoare.
Gabitz, inca nu ne-am mutat cu totul ca nu am bucatarie. azi vin si usile, sper sa le termine de montat. sambata se mai fac retusurile (pragurile de trecere intre parchet sub usi, faianta la imbinari in bai, din astea de migaleala). eu sper ca saptamana viitoare sa dormim la noi acasa.
Oliv, bestiale pozele!!! ce mi-a placut costumatia de safari a lui Luca! si zi asa, ati prins peste mult?
Liliana, waw, plaja.. super frumos! abia asteptam si noi.
Danule, suna tare interesant tema de la cursul ala cu parintii de la gradi. imi pare rau de cearta... sanatate lui Paul!
si gata, ma apuc de munci. sa aveti o zi excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Vivia superbe poze,faina de tot zona...desi recunosc ca am oroare de ganganiile de toate felurile...ma bate gandul sa-mi planific anu asta o minivacantza in delta.
Dana roller cand ai timp detaliaza un pic chestia aia cu regulile,cum sa te tii de ele....io aseara am cedat psihic,v-am zis ca mandra se imbraca doar cu ce vrea ea,ruleaza doar doua tricouri si doua perechi de pantaloni cu vedere la glezna..si o pereche de sosete....dupa 15 minute in care nu am bagat-o deloc in seama,am stat suparata si mi-am vazut de treaba mea,a venit plangand la mine ca-si cere scuze si de acum cooperam...adik io aleg tricoul ea pantalonii sau invers
Liliana noi incepem sesiunea pe 14 iunie si tine pana pe 15 iulie...da' pana atunci mai avem restante si mariri la partial unu,sau la alte examene din iarna...am vreo 4 examene plus sunt in comisie la dizertatie,asta-n plina vara....cum stai cu pregatirile de petrecere??
Roxi hai ca mai aveti putin..totusi ati fost norocosi ca s-a miscat destul de rapid treaba!
Mandra mea se pregateste cu foc pentru petrecerea de vineri de la gradi cu ocazia zilei cupilului...si de serbare daca se mai tine....aseara imi zicea ca deschide serbarea cu un cantec foarte frumos
hai sa avem o zi buna,ca la noi a venit vara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Olivia, ce s-a intamplat si nu ne poti povesti azi?
Superbe pozele, tu arati extraordinar iar pozele cu Luca sunt de revista!
Roller, imi pare rau pentru cearta , si noi ne aprindem foarte repede, stresul e atat de mare incat Petro nu se mai controleaza uneori si eu nu mai sunt dispusa sa cedez la nesfarsit...
Ioana, e un pas inainte, nu?
Noi avem azi serbarea de 1 iunie (asta ca sa nu se anuleze din motive de greva posibila) iar Matei m-a mancat de vie dimineata (ca niciodata in privinta vestimentatiei). Vrea pantofi, nuuuu, vrea adidasi la pantaloni la dunga, vrea vesta, nu vrea vesta, nu vrea papion ci vrea o cravata de la tati Cand am urlat ca sta azi acasa a acceptat tot...

Roxi, poti sa imi spui si de unde luati mobila de bucatarie? Mie imi place tare mult cea rustica de la M obexpert (cum are Gabi) dar la bucataria noastra de 20 metri patrati ne costa o avere si nu ne permitem. Mai ales ca tare ma tenteaza si electrocasnicele Fr anke...in total cuptor, plita, hota si chiuveta ajungem numai cu astea la 60 milioane...inca nu ne-am decis...

Liliana, poze de la plaja?

Simona - Blue Angel, cum esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Roxi, spor la aranjat!

Olivia, pozele cu Luca sunt intr-adevar de revista. Aratati foarte bine, odihniti. Sa inteleg ca v-a priit...:)

Gabi, asteptam pozele de la ziua lui Tudor.

Liliana, plaja...mmmm :)

Dana, oamenii se mai si cearta (noi am descoperit sportul asta dupa ce am nascut ) Important e sa va impacati. Sanatate lui Paul!
Bafta la examen-simulare maine!

Daria, ai scapat de sefi?!

Ioana Dar ai voie sa alegi tot din alea doua perechi de pantaloni!? Pe ale mele le apuca rar, nu pot spune cat ma bucur ca nu fac scheme prea mari la imbracat!

Roberta, sa stii ca le-am promis fetelor o calatorie cu trenul vara asta...mama ce s-au bucurat!
Tinand cont de faptul ca pana acum nu au mers decat o data cu tramvaiul (asta din cauza ca stam/lucram/mergem la gradinita aici la tzara) la ele orice plimbare cu mijloacele de transport in comun e o aventura

Noi pe 2 iunie avem concurs intre gradinite (costume de tziganci, de dansuri populare...Maria se pare ca e antitalent asa ca sunt tare curioasa cum o sa evolueze pe scena :)) si probabil pe 14 iunie va fi serbarea de sfarsit de an. Poezia nu am invatzat-o inca

I-am facut Mariei rezervare la McDonald's pentru petrecerea de ziua ei. E mic si inghesuit dar e bine si asa. Acum trebuie sa fac o lista pentru ca nu intra decat 15 copilasi...

In alta ordine de idei...S-a deschis piscina, au anuntat ca fac cursuri de inot asa ca maine ma duc sa le inscriu pe matze si sa ii inscriu si pe finutzii mei...
Cica vine un instructor de la la IEFS ca sa faca antrenamente cu astia mici...!?!
Macar se balacesc o ora pe zi chiar daca nu se prinde nimic de ei.

Oricum de cand a dat soarele ma iau de dimineata "mami, noi cand mergem la mare?!" "Mami, ma duci la mare ca am invatzat sa inot" unde?! "Incada!" evident
La cererea publicului Ioana face si demonstratii pe uscat
Noi ne-am luat bilete la mare pentru sfarsitul lui august

M-am intins! O zi excelenta sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Robi, de data asta am renuntat la mobexpert - din cauza timpului mare de livrare - si am apelat la o firma locala, recomandata de prietena mea care este arhitecta. ei importa usile de mdf din Italia si restul il fac ei. daca alegi Mobexpert eu garantez super calitatea, fara absolut niciun dubiu. electrocasnice... nu stiu de ce musai franke. sau daca alegi franke nu le lua de la mobexpert, care au preturi duble. eu am ales whirlpool si ariston. acum am cuptor si plita indesit, nu am absolut nicio problema cu ele. si gates, nu gluma edit: un cuptor si o plita nu trebuie sa depaseasca la un loc 2000 de lei, sub nicio forma! adica 1000, hai 1100 bucata
Cristal, ce frumos, inot... abia astept sa am si eu timp sa ma duc sa il inscriu pe Patrick! adu-mi aminte ce ati ales ptr conced? tot la Dana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Cristal, innot, ce frumos! Vreau si eu!

Roxi, eu le-am vazut intr-un hipermarket.. dar totusi sunt cam prea scumpe...

Azi ne monteaza tamplaria si usa de la intrare, in schimb, nu avem inca tabla pe acoperis, doar scandura si folia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Roxana, ne-am mutat pe Plaja Azur in Eforie...
Au aia o vila acolo cu apartament, am zis sa ne trezim dimineata direct pe plaja. Sper sa nu ne para rau de alegere...:)

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Semnez si eu cu juma` de grai

Stem bine, asteptam sambata sa ne chefuim iar
Aici e vara, Giulik umbla`n fuste, ieri facui atac de apoplexie cand o vazui incaltata cu pantofii de serbare, s-a dat prin tot parcu` prin nisip A fentat dadaca

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Buna, am intrat 5 minute si ma-ntorc la munci.
Va pot trimite suportul de curs de la doamna psiho (care cred ca e trademark, dar risc, ca e preluicrare din mai multe zone) Ca principiu de baza, pe scurt - 3 max 5 reguli, gandite inital de ambii parinti, apoi diiscutate in consiliu de familie, agreate de copil si parinti, impreuna cu recompensa si consecinta aferente. Care recompensa si consecinta trebuie sa fie graduala in functie de "gravitatea" faptei si, pe cat posibil, aplicabila imediat. In plus, orice regula trebuie aplicata de toata famila si dupa cateva luni, cand devine rutina, se poate modifica/ inlocui, prin acelasi proces de consiliu de famelie.
Daca vreti suportul - ziceti - am si un material despre somn....
Pupe

Mergi la inceput