Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *148*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Salutare dovlecime !!!
Ce faceti voi? Eu iar cu imprumutul de net... ocana de la o vecina,inca una de la alta .
La tara binisor,plimbari interminabile,ca soacra-mea are baterii duracell.E bine ca suntem doar noi,socra-miu a evadat ,e plecat in Anglia,asa ca si noi ca fetele,dilaila . Am ajuns la concluzia ca depinde de perceptie,daca eu ranjesc intr-una si vreau sa inteleg ceva frumos din ce-mi spune soacra,asa inteleg..daca sunt ursuza,adio buna-intelegere . Va pupesc.Ce am vazut,doar ca Anna are ceva problemute... ma rog sa nu fie vre-un virusache,mama lor,ca numa' rele fac ... Mai stau nitel prin preajma,dar nu stiu daca pot recupera ceva ..

Lali,mami+ Paul-Iuliansi+ Vali,tatiin devenire = NOI,o familie care vrea sa fie fericita !!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Noi trei...un inceput de viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

hello

azi ne-a tot pacalit vremea...ba a fost super cald, ba a tras cate o ploaie si rafale de vant asa ca am stat pe acasa, in familie...

Elle, sper sa nu fie nici un virus la frumusica Anna...poate e cum zici tu, e prea plina, da-i ceva sa faca treaba aia urata si mai vezi dupa...

Anomis, noi cu parturile suntem mai bine...tot cu bonnisan si noi, dar luam si silicea, pe care ni l-a dat dr homeopat...nu stiu care din ele si-o fi facut efectul...bine, ea s-a reglat si cu kk, de unde facea la 2-3 zile, acum face de 2-3 ori pe zi, pt ca ii dau zilnic ori para ori pruna la masa de fructe...

Monica si eu as zice sa-i dai papa normala..sper sa nu mai aveti episoade d-astea....

Liliacule si eu stiu de lingura de inox inca din copilarie ca imi tot punea mama (ca eram experta in cucuie )...eu cred ca faptul ca e rece are efect...

Mada pupam accidentatu'

Lali plimbari placute cu soacra

pupici


de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Elle mami, eu zic ca daca se repeta sa mergi nitel la dr, poate o fi un simplu rosu in gat, ca eu nu vreau sa ma gandesc la nici un virus ca mi se ridica parul pe mine...bine, eu am ramas cu sechele de saptamana trecuta. Tinem pumnii sa nu fie nimic, poate a suparat-o ceva...pupam fetele super frumoase pe care le-am vazut in poze.

Mada si eu stiu la fel ca Liliac ca lingura de inox e sfanta ptr cucuie...pupam Irinelu'.

Anomis nici eu nu vreau sa imi dau cu parerea aiurea, eu care sunt obsedata de lichide si deshidratat, tot zic ca e prea mult cat papa el deodata seara...hai ca peste zi mai merge, dar asa, inainte de culcare si una peste alta mi se pare greu de suportat pentru stomacul lui...poate intr-o seara doarme adanc, dar poate in alta chiar il supara burta...eu as incerca cu mai putin, sau nu i-as mai da ceaiul peste lapte, poate urla, dar eu zic ca orice invat are si dezvat...tinem pumnii. Abia astept sa ne vedem in parc, oricare ar fi el.

Monica eu nu i-as mai da papa de regim sa vad ce se intampla...asa am facut si eu cu mandra dupa ce am revenit din spital, si a fost ok.


Noi am umblat terchea berchea pe coclauri, de la 11 suntem plecati, e prima oara cand ma incumet atatea ore cu mandra pe drumuri, dar a fost ok. Dimineata ne-am plimbat prin Herastrau unde este MEGA frumos, mi-a placut mult, e curat, sunt banci, alei asfaltate, flori...extra. Apoi am fost la Ikea si am papat acolo, e prima oara cand mananca intre atat lume, ca era frateeeeee la lume, si a papat chiar bine, apoi iar ne-am oprit in parc pentru cateva minute de somn, ca stiti ca la noi nu pit lipsi.

Cam atat, v-am pupat.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1

Anomis draga de tine...ce chin si jale si la voi. Ai incercat seara sa nu-i mai dai laptele simplu ci sa i-l faci cu cereale?
Ma gandeasc ca poate Dinu e un pic mai haplea asa...si daca nu termina tot din biberon nu se lasa. Ma gandeam sa-i cauti un bibe mai mic si sa-i dai numai 240 ml maxim, eventual cu cereale. Apoi un bibe MIC de ceai daca tot ii place. Te risti apoi si peste 2-3 ore ii mai dai diferenta pe care ar fi cerut-o in mod constant.
Zic si io...ca n-am idee cum sa te ajut altfel.
Sa stii ca am retinut ideea cu a ma lua la tine acasa si-am pus-o in stand by. Daca ma fugareste sotul ca nu se mai poate cu mine..stau linistita ca mi-am gasit casuta


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri




Liliacule drag, am bagat la cap. Noi ne ferim de cereale ca suntem mai rotunzi asa de fel. Si dupa ce baloteaza bibe-ul de 330 de lapte seara, nu mai aveam discutii cu el pana dimineata pe la 8 si jum cand se trezea, abia la 10 papa prima masa a zilei si anume inca 210 lapte. Acum, cu problemele astea noaptea, nu mai poate adormi singur de durere (la burta, la dinti, la deste, I don't know) si vrea cateva, mai multe guri de ceai.

si da, io va iau oricand la mine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

Mai,mai ce linistie pe aici
Eu am tot vizionat pozici de bebelusi frumosi,am vazut mandrele lui ELLE care sunt niste scumpici,Eva e tare frumusica si Anna o grasunica care se diversifica mai sanatos ca Iri
L-am vazut si pe Rares de CATALINA,care e un scumpic si paseste asa de repede,se da in leagan si isi face iaurt cu fructe singurel
Mai si mi-am vazut nora,pe SOFIA care o imbraca mami tare frumos si care e atat de mandra de tati al ei,sunteti niste frumosi mami si Iri ii trimite multi Sofiei
Ma dar de ANDRA ce mai stiti?oare e ocupata cu filmarile?sper ca ea si Shopia sunt bine,asa sper si de ANDRE_CJ,nici pe MANGA nu am mai citit-o demult si mie dor sa vad un buzat.
Mai LUTO sa sti ca ai avut mare dreptate ca te bucuri cand simti vreo 23-24 de grade afara,asa a fost ieri si sper ca si azi(inca nu am iesit),
Noi ne pregatim sa mergem la o biserica la vreo 90 km distanta care a zis sora-mea ca e superba dar doarme mandru si il asteptam
Ieri Iri a dat cu capul in tocul de la usa si s-a invinetit caci nu stiu cum D-zeu merge cu capu inainte...si ca sa fie ziua proasta aseara l-a zgariat mama la ochi cu unghia dar el e baietel mare si nu tare plange cand se loveste

LE:am vazut-o si pe CARINA care e o scumpica si a avut un tortulet superb,a fost la malul mari si s-a jucat cu ANDREI care e sî el un frumos si ne e dor si de mamica lui
D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit


of of mai mami,
pupam baiatu' cu cucui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



eh .. ceva e putred in danemarca, ca sa spun asa .. mi-a vomitat si dupa masa de legume .. eu tot cred ca are legatura cu faptul ca nu a facut kk de 2 zile .. si e prea plina .. vad cum se prezinta dupa somn si daca e ceva, ma duc la dr cu ea ..

mada, liliaco sar-mana ... il pup eu pe cucuiatul iri sa-i treaca repede. lilisorule, am zis sa incep cu supa, poate o manca-o mai bine caci eva tare greu imi manca legumele. anna a mancat tot ce i-am dat pana acum (legume, fructe) .. n-am avut probleme cu ea dar uite ce mi-a facut-o azi ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun
bio bebe


Elle tare mult imi plac fetele tale.
si asa de bine se simt la tara la bunici
Multa sanatate Annei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

hello

Anomis, noi cu parturile suntem mai bine...tot cu bonnisan si noi, dar luam si silicea, pe care ni l-a dat dr homeopat...nu stiu care din ele si-o fi facut efectul...bine, ea s-a reglat si cu kk, de unde facea la 2-3 zile, acum face de 2-3 ori pe zi, pt ca ii dau zilnic ori para ori pruna la masa de fructe...

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Selen de raspuns. Noi cu kakutza stam bine, avem 2 pe zi. Silicea? ma duc sa scobesc pe net. Oricum Bonissanul va fi activat in seara asta. Cum il dai cu 10-15 min inainte de masa sau chiar atunci?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25
Anomis nici eu nu vreau sa imi dau cu parerea aiurea, eu care sunt obsedata de lichide si deshidratat, tot zic ca e prea mult cat papa el deodata seara...hai ca peste zi mai merge, dar asa, inainte de culcare si una peste alta mi se pare greu de suportat pentru stomacul lui...poate intr-o seara doarme adanc, dar poate in alta chiar il supara burta...eu as incerca cu mai putin, sau nu i-as mai da ceaiul peste lapte, poate urla, dar eu zic ca orice invat are si dezvat...tinem pumnii. Abia astept sa ne vedem in parc, oricare ar fi el.

Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



da, si mie mi se parea ciudat sa bage atata lichid dar altfel nu adormea.
Super ca a papat Zeina cu public, vezi mami, acum chiar puteti pleca la mare. Ce ati cumparat frumos din Ikea? I am so curious.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

ne hotarasem sa cumparm calutul
asta http://www.intrasavezi.ro/baby_tipony_5_in_1_smoby/1500.htm

da nu mai era de vanzare la Carrefour cu 279 Ron. Asa ca se gaseste pe net cu 315. Ron.
Imi iau avant si o sa comand.

Intre timp am comandat cu antepremergator ca nu vreau sa il mai las in premergator (am senzatia ca deja sta pe varfuri, e tare gratios, un elefantel pe varfuri, though). e asta: http://www.kiddy.ro/premergatoare-bebelusi/65-antepremergator-fisher-price-briliant-basics-2-in-1-musical-walker.html
dupa ce vine acasa va spun daca merita sau nu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



s-a constipat groaznic anna .. ce a mai plans, se facuse vanata la fata de atata scremut .. si nici nu a reusit sa faca. a scos doua dopulete mici mici de kk .. si asta cu supozitor .. maine ii fac numai para cu iaurt (in care o sa pun si suc de portocala), fara mar copt si fara branzica.

multumesc mult fetelor pentru cuvintele frumoase de pe picassa ..

alex vad ca e ok, a papat san si nu are nicio problema. vad maine dimineata dupa masa de fructe cum se prezinta .. nu cred ca e rosu in gat. dar uite ca are si mucii astia si probabil ca si ei contribuie la voma ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput