Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

ela, nu uita ca fiecare copil e unic si creste in ritmul sau...chiar daca s-ar naste cu o greutate sub medie, crede-ma ca recuperaza rapid...stiu ce spun...

denisa draguta...mi-a stat inima in loc...of Doamne...prin cate treceti unele dintre voi...sunteti mamici eroine, pe bune...va admir mult... ai grija de tine... de voi..eu una nu ma pricep la medicamente in astfel de cazuri...

*********************************************************
Andreea, Eric (9.12.2007) si 33+ cu bb Filip

bb Filip, dupa 10 iunie poti sa vii linistit, noi te asteptam...

*********************************************************
ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Ela si eu ca si fetele am aceeasi parere,fiecare bebelus creste in ritmul lui,si bebelina mea mai tot timpul a fost mai micutza decat a fetelor dar se incadra in grafic si asta e destul si doctorita niciodata nu mia spus ca nu ar fi in neregula.


Bianca 28+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_mm spune:

eladea, ariana, eram cam prea suparata ca sa mai intru pe forum asta seara, dar acum ma simt mult mai bine. oricum vad ca n-am ce-i face. macar sa ma linistesc eu si sa sper ca vom fi si noi un caz fericit.

multumesc pt incurajari. ajuta! pe bune.

Ela 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Ela nu iti fa griji,ei cresc intr-un stil aparte,nu toti bebeii sunt la fel,nu uita ca fiecare sarcina e diferita,unii cresc mai repede,altii mai greu.Important e sa fie bebe sanatos,are timp sa creasca



32+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR 8 SAPT pana la
Mami te roaga sa stai la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_mm spune:

aveti dreptate, fiecare o fi cu ritmul sau, dar vezi mycya ca mi-e imi tot zice doc ca e prea putin. data trecuta a fost mai rezervat. a zis ca sigur recuperam, dar acum a zis ca trecem pe perfuzii.

imi amintesc ca si matusa a luat ceva (pastile cred), ca sa creasca bb si zicea ca ar fi functionat.

multumesc lui Dzeu ca existati. sunteti tot timpul langa cele care au nevoie.

Ela 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

ela, daca al tau bb are 1700 si ai vazut fetele care au 2 sapt mai mult ca tine cu bb de 1800, e mai mult decat bine. in 2 sapt o sa mai puna sigur!

31+ AMR 8+ poze
Hannah Isabela & printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_mm spune:

nu, rodyka, bbica mea are doar 1400 g. si doc zice ca ar fi trebuit sa aibe 1700 g. e lenesa...ca tac-su. o, doamne, deja am inceput cu cliseele ce le-am auzit si eu la mama. cand nu eram cuminte zicea: capoasa, ca tac-su...si alte cele.

Ela 30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Buna seara burtici!
Azi am fost la un training toata ziua, si maine am acelasi program. Acum am reusit sa recuperez ce ati scris.. La timp sa schimb si capitolul

La multi ani Belu, racusor, sorina, puiutz, Ariana, enik

sorina superbe valsurile. Imi place mult valsul pe care l-ai avut la nunta.. cred ca se cheama "Gingasa si tandra mea fiara", nu?

larissa mie imi place la serviciu. Lucrez la o firma serioasa si chiar sunt multumita.
Nu am avut prea multe perioade stresante, dar am avut, e drept.
Ma gandeam ca dupa ce revin din CIC2 sa ma reprofilez, dar deocamdata ma mai gandesc.
Imi place ce fac, insa nu ma vad facand asta pana la batranete.
Mi-ar place sa fiu antrenor (aerobic, fitness) , eventual sa imi deschid o sala proprie... sau o gradinita.

senty mary ai PM

Ariana, Oana, Victo, crispro felicitari pentru vestile bune!

tanti, bamboletta felicitari pt noua saptamana!

denisa si noi am urmarit prison break cu sufletul la gura. Alt serial care mi-a placut e Dexter. Atentie, mai are cateva scene mai dure
Mai urmaresc Neveste disperate, Grey's anatomy, Two and a half man, Cougar Town.
Sper ca acum esti mai bine!

giorgia am urmarit si eu SATC. Eu am vazut de 4 ori FRIENDS. Mi se pare cel mai fain serial!

Of Carmen am citit cu sufletul la gura sa vad daca raspunzi cum a fost la dr!! Bine ca sunteti bine acum! Cu supravegherea pietrelor o sa fie bine totul! Sper sa nu mai ai crize pana dupa nastere.

eladea ce faine sunt aparatorile de pe site-ul dat de tine! Multumim si pentru informatii!

Crissteo, bine ai venit! Sarcina usoara si nastere la termen!

ela la greutatea asta ma astept si eu sa aiba bb cand merg la eco..

mov cum a fost la eco?

Un articol pentru fetele care nasc in Iasi

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Ela am vazut ca ai spus ca de mancat mananci destul ,dar ce anume??ca si lui racusor ia recomandat sa manance multe proteine pentru a lua bebe in greutate,deci incearca sa mananci mai mult peste,carnitza,un ou pe zi si poate data viitoare va fi si mai bine.

Bianca 28+ Andra Maria
Doamne ajuta-ne sa fim sanatoase si sa stea bebelina la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui ela_mm

nu, rodyka, bbica mea are doar 1400 g. si doc zice ca ar fi trebuit sa aibe 1700 g. e lenesa...ca tac-su. o, doamne, deja am inceput cu cliseele ce le-am auzit si eu la mama. cand nu eram cuminte zicea: capoasa, ca tac-su...si alte cele.

Ela 30+ cu


ela, citeste siwww.desprecopii.com/info.asp?id=sap30" target="_blank">aici si, cum zicea racusor odata, proteine la greu...

31+ AMR 8+ poze
Hannah Isabela & printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput