Gravidute ale doctorului Parvu Ioan, Elias

Gravidute ale doctorului Parvu Ioan, Elias | Autor: ioana1985

Link direct la acest mesaj

Buna ziua!
Ma numesc Ioana si sunt insarcinata in 7 saptamani.
Am creeat acest subiect pentru toate pacinetele insarcinate ale doctorului Parvu Ioan.
Pentru a schimba sfaturi, opinii...!
O zi excelenta!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Buna, Ioana, felicitari pentru sarcina ! Si eu tot pacienta dlui. dr. Parvu sunt. Acum am 11 s+, merg saptamana viitoare la morfologia de trim 1. Sunt in evidenta dumnealui de jumatate de an, mi-a fost recomandat de o buna prietena care acum e ocupata cu bebelusa ei dulce. Incercasem sa raman gravi de un an si dl. dr initial m-a monitorizat, mi-a dat analize de facut, apoi sotul si, pe 1 aprilie, mi-a facut histerosalpingografie la Elias. A fost dureroasa, pentru ca aveam trompa dreapta infundata, dar dr Parvu a fost foarte atent si dragut(mi-a dat voie sa urlu cat poftesc daca doare :)) ), m-a vizitat personal dupa interventie, m-a linistit si inainte si dupa HSG, toti de acolo au fost extrem de amabili desi nu i-am "jignit" cu nicio atentie (dr radiolog a fost o super doamna, m-a imbratisat si m-a incurajat constant, desi nu ma vazuse in viata ei). Ideea e ca HSG a functionat, am ramas gravi imediat. La 9 saptamani am sangerat putin, l-am sunat pe dr Parvu si m-a chemat imediat la clinica pentru eco. Mi s-a desprins placenta, din pacate. Inca sunt in concediu medical, cu recomandare de repaos si tratament. Dnul doctor m-a chemat de 2 ori peste programari, pentru ca sunt speriata si vreau sa stiu mereu ce se intampla cu bebe. Am incredere in dumnealui si-i urmez sfaturile ca sa ne facem bine si sa ajungem la 40s.
Stiu ca exista si opinii negative despre dr Parvu, in momentul in care voi avea ceva de reclamat o voi face, dar pana acum a fost ireprosabil.

Mergi la inceput