Prietene la bine si la greu - 17

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Nu stiu daca ati remarcat, la mine vineri seara e seara stupizeniei. Si stiu ca nu e corect din punctul de vedere al marketingului sa intrebi vineri, nici sa faci oferte vineri, dar mi-am amintit acum din postarea Danei si pana peste 5 minute uit. Voi bornasele cum le dati? De care marca ti-a recomandat, Dana ? Pentru ca pe Hipp-urile pe care le-am luat eu scrie ca sunt "baza pentru papa", deduc ca se amesteca ele cu supa/lapte/coniac dupa caz? Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

seara buna dragele mele!
pe mine vremea asta m-a prostit de tot, uit de la mina pina la gura, nu stiu unde pun "bine" diverse lucruri, citesc aici si nu-mi ramine nimic in cap...
Mai stiu doar in ce zi sintem azi deci la multi ani Ralu, Lavi, Monica si Tina si usorilor sarbatoriti astazi!
De asemenea, prin aburii senilitatii (inruditi probabil cu cei de cachi ) am reusit sa retin imaginile vazute: Diana ati avut o petrecere minunata, iar la asa cadouri visez si eu ; lylyana tare scump e bietul Alex, "incintat" nevoie mare de morcovul ala; Ancutza draga mea, Sabinuta e o frumoasa cum sta ea tantosa in fundulet si-si face de lucru cu bogatiile din scoica; Dana frumoase achizitiile pt David, e tare dragut cum vorbeste el cu tine tragindu-se de piciorusul fara soseta
Atita pot maica, ma duc sa iau niste lecitina cu ceai de chimfeniculanason
PS: eu spal pe jos cu detergent universal bio cu rozmarin de la Cora, diluat un capac la o galeata cu apa, ma declar multumita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Am facut cateva achizitii noi (scaunel ptr baie, scaunel de masa si un covoras pe care David ar trebui sa invete sa mearga in patru labe) care se pot vedea de aici
Avem si un www.youtube.com/watch?v=-dzFOBBJHho" target="_blank">filmulet in care David povesteste de zor.


Ce-mi plac oamenii atat de frumosi!
Esti multumita de scaunelul de baie? Ca la noi e urmatoarea investitie de pe lista.

Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa




Salutare,
mai am de cetit din urma, dar am zis sa sar repede cu un raspuns referitor la scaunelele astea de baie. Am luat si eu unul, odata cu ochelarii de soare, cadou de 6 luni si l-am folosit fix de 5 ori. La inceput am fost tare incantata, trebuia sa il iau mai de mult, insa... Acum deja broscoiul e grasan ca ma-sa si cu mare chin reusesc sa il scot din scaunelul ala. Asa ca ganditi-va mai bine la modelul scaunelului.
Daca il vrea cineva pe al nostru, cu mare inima il daruiesc.

ps. adineauri a sosit dadaca (adica MAMA), asa ca la noapte ma bag si eu la recuperari si la baieeeee .

Pana atunci pup si eu Elenutele noastre adica pe Lavi, Ralu, Monica. Si daca voi ati felicitat-o pe Tina, o felicit si eu, sa nu pic de fazan , dar eu tineam minte ca o cheama Ionela nu Elena. Nah ca scriind acestea mi-am dat seama ca o chema Constantina. Asadar un buchet mare si frumos mirositor de floricele .

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:


DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

http://webtv.realitatea.net/actual/seful-fmi-am-spus-nu-scaderii-salariilor-cu-25-mai-bine-ii-impozitam-pe-bogati

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:



Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Am venit din nou cam tristuta pe bancuta, dar plec repede, pana nu va molipsesc.
La Timi nu se vad mari imbunatatiri. Toata ziua i-a fost nasul rece (nu stiu la altii, dar la mine - si vad ca si la el, asta inseamna ca ii e frig in tot corpul). L-am tot tinut invelit cat a dormit, cat a fost treaz mai greu...pentru ca e tot cu picioarele la gurita. Asa ca am marit temperatura in camera; erau 24-25 de grade, pe mine ma lua cu ameteli deja de la atata caldura, si el tot cu nasul si urechile ca gheata. Mainile in schimb - fierbinti. Nu stiu ce sa mai cred.

L-am bagat in sacul de dormit, l-am pus in patut, si cand l-am pupat pe capusor, am vazut ca era putin transpirat parutul, insa nasul...tot rece. Nici nu stiam daca sa-l invelesc cu ceva sau sa-l las asa. Mama imi tot spune sa nu ma iau dupa nas, ci sa pun mana in spate, intre omoplati, si asa sa-mi dau seama daca ii e cald sau frig. Febra nu are. O fi avand oare vreun pacatos de virus, sau are frisoane de la raceala? Dar stiu ca frisoanele sunt insotite si de febra. Sau nu?
O sa vad cum e pana maine, si daca tot asa o tine, o sun pe dr. neonatolog, sa-l consulte si ea.

Lyly, exact acelasi beibicuc am si eu, aceasi culoare. Si exact morcovete am aburit si eu azi si exact aceleasi mutre si strambaturi mi-au vazut ochii. A fost un mare caaahhh.
Pana acum, doar fulgii de orez ce-i mai mananca, dar nici aia tot timpul. Si o singura data "am dat lovitura" cu cartof cu ceai. IN rest...nimic nu merge.

Diana
, vad ca si tu cu Teo cam aceeasi soarta ai. Ce spuneai de betisoare/baghete cu mancare? Cum sunt alea? Scuze daca nu am retinut bine, am citit in fuga. Ce strategii te gandesti sa adopti? Vinde-mi si mie un pont.

Fetelor, imi spuneti, va rog, unde gasesc si eu articolul ala cu microbii din bucatarie si buretele de spalat vase? Ca si cum nu as fi deja paranoia in alte o suta de chestii...

Sper sa am timp maine mai pe seara sa ma uit pe indelete la poze, sa citesc tot, si sa revin cu niscai coji uscate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Smara Citesc panica din "vocea" ta si imi amintesc prima raceala a Chiarei. Sa-ti spun ce are nu stiu, dar el e voios, e ca de obicei sau il vezi necajit? Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

articolul pus de Lumi cu buretii de bucatarie & stuff este asta

Smarandita - cred ca Diana de refera la legume taiate ca niste mici baghete / bastonase, aburite (la steamer/beibicuc) si care se ofera copiilor... este conceptul de autodiversificare (au fost multe linkuri lasate pe aici, dar nu le am la indemana). Sper maine sa fie mai bine Timi

Ramona - multumi de pontul cu forma/marimea suportului de baie

Lili - lasa ca iti revine tie memoria. Mie mi-a cam revenit si acuma ma minunez cate lucruri am de tinut minte - inainte era simplu, ziceam "is gravida si uit" asa ca nu-mi bateam capul . Cum merge D. la Lila mica si frumoasa?

Andre - eu inca n-am ajuns la borcanase, dar buna intrebarea ta.

la poze maine ma uit, va salut din capul patului

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Andre, nu are starea de spirit ca de obicei. Parca se irita din orice, e marait, pe spate nu vrea sa stea pe salteluta lui de joaca, pe burta nu, in brate nu, in fundulet nu...nicicum nu-i bine decat vreo 2 minute asa... Are si o privire mai trista parca, de mi se rupe inima cand il vad. Si da, ai citit bine "vocea" mea, sunt cam panicata.

Monis, mersi mult de articol.
Ce sunt! M-am gandit initial ca ar fi vorba de autodiversificare (am si citit atunci informatia din link-urile ce s-au pus pe-aici), dar nu stiu ce mi-a trecut mie prin cap apoi, ca ar exista ceva baghete cu mancare pe care sa le linga pruncii.
Sunt dusa rau de tot cu capul.

Sunt ruptus bipedus de-adevaratelea in seara asta, asa ca ma duc la somn pana nu mai scot si alte perle.

noapte buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Good evening,ladies! (cum spune R,bineinteles)

La multi ani sarbatoritilor de astazi! La multi ani fulgusorilor nascuti astazi! Si La multi ani mami de Ionela!

Si va cinstesc si eu de ziua de nastere a mamei,si de ziua mea de nume...si a fratelui..si a nepotului. Cum spune cumnata mea,pe 21 Mai,la noi e sarbatoare nationala

Laurici,mie nu-mi place ceaiul...prefer apa,dar na...uit sa beau

Dankuta,asa ma gandeam si eu cu avocado. Bine ca ii place para!
Hmmm,cu visul ala,nu se stie...parca ai avut ceva vise si presimtiri si ianinte de Pinky,nu?

Cory,la cat mai multe lunite! Si felicitari pt Foici care papa orice ii da mami!

Diana,ti-am admirat si eu puiutii,sunt superbi! Si ce bine ii vine rochitica printesei!

Laura_andreea,ma bucur sa te vad! Felicitari pt puiuta papacioasa!

Strumfilica,hai mami,lasa butoiul,treci colea pe bancuta si baga o palinca!

Ali,imi pare foarte rau,sper sa iasa dintisorul repede si sa te mai lase sa te odihnesti. Nu ai pe nimeni sa te ajute,sa te lase sa te relaxezi cateva ore?

Monica,ce ma bucur sa te vad! Tort de fructe spui?

Ancutzica,sper sa scapi mai repede cu dintocii,imi imaginez cat suferi. Sabinuta e o dulce,am vazut filmuletul!
Si Annabelle zice MAM si MAI cand e suparata,dar nu mie...inca astept! Cu statul in fundulet...of,eu nu stiu cand a inceput,ca a fost treptat...pe jos nu am curaj sa o las fara sa stau langa ea.

Cristina_boc,of,saracutul de el,cred ca s-a si speriat,l-a si durut....of,of! Si tie un ,imi imaginez cat a suferit sa-ti vezi puiutul plangand....Am votat si eu,Andrei e scumpel tare!

Shtefy,voi cum mai sunteti? Sper sa ai timp sa mai stai pe bancutacu noi....

Dana.n,sper ca e bine Davidelul si nu mai face febra(noi dupa vaccin nu papam bine si suntem maraite o saptamana).
Hmm,nasol cu parul de pisica....iti dai seama ca atunci cand busilesc,mai gusta si de pe jos,din cand in cand...
Tii,ce baiat vorbaret are mama,m-am topit!

Dozz,distractie placuta! Sa vii cu poze,da?
Nici noi nu am dat poze de la botez,inca

Andre,e bestiala buni! Si mama se intoarce cu povestiri despre diferite persoane cand vine de la plimbare. E bine ca ai grija sa se simta si ea bine,si cred ca faptul ca poate sta mai mult cu Chiara o va face fericita din nou.
He he,cred ca ar fi bune de amestecat cu coniac. Eu am luat de la Holle-sunt bio. Nu stiu ce fel de morcov folosesc aia,dar mie mi se pare ca are gust de pasta de tomate.

Monis,si eu vreau ceva bio...nu as vrea sa linga nici microbi,dar nici chimicale...
Salata de sfecla e ,cred ca voi face maine...doar ca nu am hrean. Eu ma gandesc sa profit acum,cat se mai pot `prosti` bebeii cu fel si fel de amestecuri de legume sanatoase,in viitor nu se stie daca mai reusim.
Si eu arunc buretii de vase des. La microunde nu am incercat sa bag....mai bine ii schimb.

Lili,ia treci si tu la o palinca,poate iti revii!

RamoC,noi avem scaun si nu l-am folosit nici macar o data..Parca am emotii sa fac pasul cu baia in cada mare....simt ca e pasul spre `copil mare` si eu vreau sa o mai tin ca `pisicuta mica`.

Smara,ai mai vb cu un doctor? Sa vezi,ce inseamna daca e nasucul rece....Si chiar,el e trist,sau nu e nici o schimbare de comportament? Daca se simte rau,poate ar trebui sa iei o pauza de diversificare....
Sper sa vii cat de curand cu vesti bune.

In sfarsit,am terminat!

In mesajul urmator va voi povesti despre noi



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput