Prietene la bine si la greu - 17

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Stephy Daca deschid putin frigiderul cat sa zaresti o super bere rece rece vii si tu sa te vaieti? Ca eu am facut-o. feteleAm uitat sa va fac sa radeti. Ieri am iesit cu bigudiuri in cap. M-a sunat mama ca fata urla de foame, am luat biberon, lingurita, canita, etc si am fugit. Interesant a fost ca m-a oprit pretenu' militist la intoarcere , ca altfel nu mi-as fi dat seama, si mama nu mi-a zis nimic. Si am uitat sa spun ca mi-am gasit rochie de botez. Nu-mi sta bine, nu ma avantajeaza, nu ma ... nimic, dar e albastra ca fiica-mea! Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

Salutare,
Multumesc pentru incurajari fiecareia dintre voi, m-au ajutat enorm. Pana la urma am reusit cu pipi-ul si acum asteptam rezultatul.
Raspund pe scurt caci nu prea am timp, dar va imbratisez pe toate si promit sa recuperez mai pe seara:

Dankutza: trecere de la laptele praf 1 la 2 am facut-o la 6 luni, i-am dat jumate -jumate cam 3 zile si apoi doar formula 2.(la sfatul pediatrei).A fost ok,nu am observat nicio diferenta,mananca la fel.
I-am luat si eu inele de dentitie ,le-am sterilizat de maxim 2 ori apoi doar le-am spalat cu apa si sapun. Oricum molfaie tot ce prinde jucarii,paturica,haine etc care numai sterile nu sunt.
Deci vrabiuta ta a papat mango,sa-i fie de bine, e minunat ca accepta gusturi noi si ca le tolereaza ok,in fond asta conteaza. Noi am ramas la avocado si cartof dulce ca "exotisme".Maine incerc sa-i dau putina carnita de curcan in loc de pui.

Andre : un brat de ,cred ca voi incerca si eu retetele tale de detergenti.Chiar azi dimineata ma gandeam cate chimicale contin toate gelurile de dus,sapunurile etc...si cate se absorb prin piele,.

Monis : imi pare rau pt cazatura puiului,nici nu vreau sa ma gandesc.Cum s-a intamplat?

Raluci :toata admiratia pt ceea ce faci in leg. cu protestul!







Ilinca ,buburuza noastra 14.11.2009
:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Dankutza eu am doua tipuri de inele de dentitie, unele care se pun in frigider iar altele care sunt moi si umplute cu un gel care nu se pun in frigider. Pe instructiunile lor pe unele scria ca se curata ca vesela, fara sterilizator, pe altele ca se pot pune la sterilizator. Cum noi nu folosim prea des sterilizatorul, eu le spal ca pe vesela.
Despre trecerea de la 1 la 2 a laptelui de formula iti spun cum a zis pedi. a noastra, ca noi am avut o tentativa de vreo 3 sapt. de bibe, dar acum cum am inceput cu papa am renuntat la bibe. ca este tzitzi suficient. Asa, deci, dr. a zis ca inlocuim treptat cate o cupa de LP1 cu LP2, sa vedem cum tolereaza copilul. Daca totul este ok se continua pana LP1 este inlocuit cu LP2, repet eu nu am ajuns sa inlocuiesc, deci este o varianta teoretica.
Andre cred ca si eu sunt un pic ca buni si tati de Chiara, adica am folosit multe din informatiile date de tine, am salvat multe retete si sfaturi utile insa nu stiu cat de mult sau de des ti-am multumit.Asa ca o fac acum si iti ofer si un brat de
Krelia, acum ca ai reinceput sa conduci cand ne vedem la un parc de cartier?
Lili,poate reusim sa ne mai vedem si noi la un pahar de vorba si nu tocmai la logodna copiilor. Pup Lila maraita.

Eu nu stiu cum sa fac sa ajung si eu la Guvern maine. Sotul nu prea vrea sa ma lase cu Vlad, a zis ca incearca sa ajunga el acasa sa stea cu copilul, dar eu ma intreb cu ajunge el in Buc. in timp util cand este la Galati si are o intalnire la 9,30, in momente deastea imi doresc sa o am pe mama langa mine.

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_baniAndre cred ca si eu sunt un pic ca buni si tati de Chiara, adica am folosit multe din informatiile date de tine, am salvat multe retete si sfaturi utile insa nu stiu cat de mult sau de des ti-am multumit.Asa ca o fac acum si iti ofer si un brat de
Pfoooaaai, mi-ati activat alergia cu toate florile astea. Glumesc, multumesc frumos. Nu scriu ca sa-mi multumiti, jur, sper doar sa va ajute informatia. Iar tu cu atat mai putin sa multumesti ca asa comentarii frumoase lasi la Chiara ca nu exista multumire mai mare. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Je am un Peroni si un Schlossgold . Sa-si aleaga fata
Super faza cu bigudiurile ..mai lipseste sa pleci pe undeva in condurii de casa
Hai, ca sunt convinsa ca rochia e frumu. N-ai tu gusturi proaste ..doar iote ce tati ti-ai ales ca sa-ti faca o Chiara unica
I love you too!

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Stephy Daca deschid putin frigiderul cat sa zaresti o super bere rece rece vii si tu sa te vaieti? Ca eu am facut-o.


_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Coque - patut gasesti la hotel, carutul il iei cu tine, e f util, bebe doarme in el oriunde ai fi, la plaja,la plimbare... Eu am gasit la all inclusiv si borcanele pt bebe. Cel mai simplu ar fi sa mergi pe borcanele si sa nu trebuiasca sa ajungi la piata...Medicamentele trebuie sa le ai cu tine, e mai bine si mai usor sa stii ca nu iti lipseste nimic(pt febra, pt nasuc,pt diaree, constipatie, tuse, alergii, termometru...)

Laurairina - nu te panica , nu are nimic rechinasa, si dominic facea asa foarte des.

Many - asa e se plateste suplimentar pt patutul lui bebe de obicei si majoritatea hotelurilor au. Niciodata nu am nimerit vre-o companie care sa ceara scoica pt bebe... nu stiu cum e. In avion bebe are o centura speciala care se prinde de centura celui care il tine in brate.

Dankutza - super tare Pinky cu masca de fata :) Eu zic sa schimbi treptat laptele chiar daca nu e alta firma.Noi nu am folosit geluri de dentitie, nici la primul copil nici acum, deocamdata..

Monis - pupici lui Santi , imi pare rau ca a facut buf.

Shtephy -

Andre -

Michelle cu Tudor Mateo 18.11.2009 si MARIO DOMINIC 15.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia
Je am un Peroni si un Schlossgold . Sa-si aleaga fata Super faza cu bigudiurile ..mai lipseste sa pleci pe undeva in condurii de casa Hai, ca sunt convinsa ca rochia e frumu. N-ai tu gusturi proaste ..doar iote ce tati ti-ai ales ca sa-ti faca o Chiara unica I love you too!
Oare cu ce sa o mai tentam? Am si limoncello rece rece. Io nush ce-s aia conduri, dar in pijama am iesit deja, e drept ca in fatza casei, ca sa-mi pachez copila in masina, da' am un fel de autostrada in fatza casei, deci se pune, nu? Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Stati cumintele putin ca mai fac o incercare de capitol nou Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Cu niste alune om putea? Ca merg la bere

Conduri = pantofi
Conduri de casa = pantofi de casa = papuci

Da, cred ca se pune

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
citat din mesajul lui krelia

Je am un Peroni si un Schlossgold . Sa-si aleaga fata
Super faza cu bigudiurile ..mai lipseste sa pleci pe undeva in condurii de casa
Hai, ca sunt convinsa ca rochia e frumu. N-ai tu gusturi proaste ..doar iote ce tati ti-ai ales ca sa-ti faca o Chiara unica
I love you too!


Oare cu ce sa o mai tentam? Am si limoncello rece rece.
Io nush ce-s aia conduri, dar in pijama am iesit deja, e drept ca in fatza casei, ca sa-mi pachez copila in masina, da' am un fel de autostrada in fatza casei, deci se pune, nu?

Chiara Ada, vita mia , Chiara creste
Odiseea plecarii noastre acasa




_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput
Mergi la inceput