Batrinei cu barba alba..in fata sfirsitului..

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Ma bucur ca e mai bine Cooper. Sper sa fie din ce in ce mai bine, sa il aveti printre voi cat mai multa vreme

...nu a fost nevoie sa decidem noi pentru "baiatul" nostru. Eu ii rugasem pe ai mei ca, in caz ca va fi nevoie sa decida ... stiam ca pot sa am incredere in ei ca vor face ce e mai bine pentru Eli... dar nu a mai fost nevoie

Sabina, multa multa sanatate



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)


"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Azi e brusc iar rau. A mincat doar dimineata pe urma apatic si slabit.Acum e afara, sta intr-o motaiala si o sfirseala asa. Refuza orice. Aproape de mai bea apa.O sa-l aducem in casa, e 10 noaptea, e rece si bate vintul.Multumesc fetelor ca ati fost aproape de noi a insemnat mult pentru mine...Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Vikinga imi pare rau,suntem alaturi de tine in continuare sa stii
Sa-ti zic ceva ,sper sa nu te superi poate Cooper nu mai vrea sa lupte ,poate e prea obositor pt el,cam asa ca oamenii care stiu ca si-au terminat misiunea si vor sa se duca linistiti in pace indiferent de stradaniile noastre,a celor care ramanem.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Vikinga, imi pare rau sa aflu despre Cooper ca este bolnav. Sa speram ca isi va reveni.

Ei sunt atat de admirabili, demni si curajosi pana la capat. As vrea sa impartasesc un sfat, desi sper sa nu fie necesar in cazul vostru.

Cu ani in urma am avut un caine, perfect cum sunt ei toti, care a contractat o infectie a sangelui. A inceput o cursa contra timpului intre boala si medicament, dar infectia a invins.

Si el vroia sa fie singur afara, insa nu si in ultimele momente. M-a asteptat cateva ore sa revin de la veterinar, ca sa simta inca o data mana care-l mangaia. Si-asa ne-am luat ramas bun. Acum dupa atata timp, amintirea inca doare :(((.

Sper din inima sa nu ai nevoie de sfatul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Ieri vrobeam eu aici tare sfatos ca stiu, cu mintea accept ca el dupa o viata dedicata noua, o viata in care toata iubirea si atentia ni le-a dedicat, l-am antrenat ca atunci cind l-am luat habar nu aveam ca e ciine de lupta, eu am fost fericita ca are blana scurta:), de fapt eu imi doream un labrador:) si dupa ce l-am luat a inceput nebunia si propaganda contra ciinilor astora si de frica ca am o arma alba in casa:) l-am dresat si el a facut totul atit de bine de dragul meu ca a luat premii de dresaj, primul amstaff cu locul 1 in romania, am fost mult timp singura si mergeam cu bodygardul meu fara nici un stres pe strada ori intre masina si casa, l-am iubit din toata inima, ca pe primul copil si el a facut totul dupa regulile noastre, oamenii.Si cu mintea accept si respect ca ei la sfirsit vor sa moara asa cum le e in gene, ca animalele, se intorc macar la sfirsit si spre ei insisi. Si vorbeam aseara cu barbata-miu treburile astea si ziceam da asa e...si totusi cind am ramas singura cu cooper in gradina, asa mi s-a rupt sufletul in doua sa-l vad in asemenea hal, m-am asezat jos linga el si l-am rugat sa mai stea, sa nu ma paraseasca, ca o sa-mi fie al naibii de greu fara el, l-am rugat si l-am pupat si am plins de i-am facut capul ala slabanog ud fleashca. L-am pozat in culcusul lui cu figura aia dusa ca sa ma chinui si sa bocesc si ani dupa, el merita orice. Chiar ma uitam ieri noaptea pe youtube pe clipuri cu amstaffi impotriva discriminarii lor, amstafi iubiti care daruiesc iubire nu din aceaia inraiti din nebunia oamenilor. Si vreau neaparat sa-i fac si lui un astfel de clip, sa vad cum se face treaba asta ca pe asta nu o facui pina acum.L-am adus cu forta in casa azi noapte, sotul a avut grija copiilor in caz de plinsete peste noapte si eu am dormit cu cooper in living, am bocit si vorbit si am adormit cu el asa cu o patura pe noi.Azi a revenit la viata. Singele labradorului, l-am intors eu din drumul lui.. habar nu am. dar azi e mai bine. Ori ma pacaleste ca sa-l las in pace?A mincat ceva si chiar a facut trei pasi in fata casei unde a facut ochi dulci unei boxerite turiste, ah fetele astea de le oras innebunesc baietii:), o fi el pe moarte dar macho a ramas pina la capat dragul de el:)Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei
Vikinga imi pare rau,suntem alaturi de tine in continuare sa stiiSa-ti zic ceva ,sper sa nu te superi poate Cooper nu mai vrea sa lupte ,poate e prea obositor pt el,cam asa ca oamenii care stiu ca si-au terminat misiunea si vor sa se duca linistiti in pace indiferent de stradaniile noastre,a celor care ramanem.Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!
Andra multumesc, nu ma supar cum sa ma supar..cind e vorba de copii ori animalutele noastre dragi sorb orice cuvintel si acum cu cooper ma ajuta orice experienta, enorm!E primul meu ciine, acum invat pe viu si brusc cum moare un ciine, cum e sfirsitul lui. De ex printre bocete i-am gasit asa in minte si un loc in gradina unde sa-l inmormintez, a trebuit sa ma gindesc cum oare se face asta..o patura ori cum..am gasit singura..il invelesc in paturica lui preferata, ii pun mingea lui preferata ..cind un om moare traditiile locului preiau treaba asta dar la animale fiecare decide si m-a pus treaba asta intr-o mare incurcatura si greutate.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui beren
Vikinga, imi pare rau sa aflu despre Cooper ca este bolnav. Sa speram ca isi va reveni. Ei sunt atat de admirabili, demni si curajosi pana la capat. As vrea sa impartasesc un sfat, desi sper sa nu fie necesar in cazul vostru. Cu ani in urma am avut un caine, perfect cum sunt ei toti, care a contractat o infectie a sangelui. A inceput o cursa contra timpului intre boala si medicament, dar infectia a invins. Si el vroia sa fie singur afara, insa nu si in ultimele momente. M-a asteptat cateva ore sa revin de la veterinar, ca sa simta inca o data mana care-l mangaia. Si-asa ne-am luat ramas bun. Acum dupa atata timp, amintirea inca doare :(((.Sper din inima sa nu ai nevoie de sfatul asta. Umanitar DC | www.savethechildren.net/romania/copiii_romania/legislatie/legislatie_acteinternationale.html" target="_blank">Drepturile Copilului | www.salvaticopiii.ro/index.html" target="_blank">Salvati Copiii | R.A. Rescue | Quackwatch | www.math.caltech.edu/code/petition.html" target="_blank">"Mistere" | www.tolkiensociety.org/ts_info/mallorn.html" target="_blank">Mallorn
off dragul de el..imi pare rau beren si pt pierderea ta.si si-a dat sufletul in miinile tale? of doamne..iar nu mai vad tastele din cauza plinsului.a avut dureri? ti-a dat senzatia ca l-a durut cumva?uhhhh..da tocmai de asta evit sa-l las afara singur, mai bine in casa, ii las multe geamuri deschise ca poate ii e si cald cum zicea sabina, daca chiar va veni clipa va gasi un loc linistit si aici sa o faca dar daca va avea nevoie de noi, de mine, ma va gasi mai usor.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Sper sa fie bine si sa mai stea o vreme buna alaturi de voi

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Deus multumesc. la subiectul asta avem un motan print pomenit in paginile trecute si un ciine domn, gentleman cooper pina la coada, nu vrea sa faca fetele sa sufere, tipic barbat care reactioneaza fisticit si incurcat in fata lacrimilor unor fete:), pina si in drumul spre moarte s-a incurcat. asta inafara ocheadelor azi fata de boxerita, te pomenesti ca flirtu' cu tinerica de la oras l-a zapacit:)chiar asa-i zicea lumea "domnu' cooper" ca are in el ceva domnesc asa, zici ca-i boier:)incarc poze cu el acum dar pina atunci uitati-mi boierul pe cind era si el grasun, puternic si bine facut. pare fioros in poza asta dar stiti ce facea de fapt:)? baie de soare:)) ca era dependent de caldura si mai ales soare. ii batea soarele-n ochi de aia si-i tinea inchisi.http://pets.webshots.com/photo/2584855510052671654OPxEMbacum cind se lasa pe parchet jos se aude asa un zgomot de zici ca-i un sac cu oase.tot prin poze e si ricky, de fapt el e fiorosul casei.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Ooooff Vikinga, tare rau imi pare ca treceti prin momentele astea... voi toti Ma bucur ca acum e mai bine, chiar daca e doar temporar...e important sa fiti alaturi de Cooper, sa-i faceti zilele care au ramas cat mai frumoase... oooff e atat de greu cand dragii de ei se pregatesc sa ne paraseasca

Eli se odihneste la via noastra, sub un copac. Are trandafiri si iasomie. Ai mei i-au pus si lui paturica lui, zgarda preferata, mingea preferata. Ei merg deseori pe acolo si nu uita sa-l viziteze... si eu la fel . Poza lui sta inramata impreuna cu celelalte poze de familie, atat aici cat si in Romania... si am inceput deja sa-i povestesc celui mic despre catelul meu drag. Mi-e tare dor de el

Va imbratisez cu drag



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)


"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput