Pufuleti ianuarie-februarie 2010 (64)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Ruxita, si eu imi doresc sa ma vada fata mea ca pe o prietena si sa aiba incredere in mine. Si eu as proceda la fel daca as fi in locul tau. Cea mai buna prietena a mea e mama. E singura care mi-a fost alaturi neconditionat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Io cred ca sunt cea mai rea mama din odiseea asta. Mie-mi si plange copilul cate o ora jumate legat (fara sa stiu de ce) si nici nu ia in greutate. Si abia acum m-am trezit ca tre' sa-mi fac programare la Stanciu. La aproape 4 luni. Somebody please shoot me!

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Io cred ca sunt cea mai rea mama din odiseea asta. Mie-mi si plange copilul cate o ora jumate legat (fara sa stiu de ce) si nici nu ia in greutate. Si abia acum m-am trezit ca tre' sa-mi fac programare la Stanciu. La aproape 4 luni. Somebody please shoot me!

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)





Nu fii negativista. Starea ta se transmite copilului. Ca sa-ti treaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Io cred ca sunt cea mai rea mama din odiseea asta. Mie-mi si plange copilul cate o ora jumate legat (fara sa stiu de ce) si nici nu ia in greutate. Si abia acum m-am trezit ca tre' sa-mi fac programare la Stanciu. La aproape 4 luni. Somebody please shoot me!

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)






Nici al meu nu ia in greutate si nu ma programez niciunde. Copilul meu e sanatos dar creste in ritmul lui.

Mamica de Sara(22.11.2006) si Sebi (27.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Io cred ca sunt cea mai rea mama din odiseea asta. Mie-mi si plange copilul cate o ora jumate legat (fara sa stiu de ce) si nici nu ia in greutate. Si abia acum m-am trezit ca tre' sa-mi fac programare la Stanciu. La aproape 4 luni. Somebody please shoot me!

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)




al meu nu plange,dar din 26.04 si pana in 19.05 a luat in greutate 200 grame ...noroc ca a crescut in lungime,ca altfel o luam pe aratura...asa...ii dau pace...radu a fost slabut pana in urma cu cativa ani...dupa care a devenit pufos,iar acum luptam amandoi pt mentinerea in limite rezonabile...pt el,ca eu nu-l chem pe nenea monti in vizita

P.S. bravo ,ruxita,pt sustinerea elei si a lui caius! te inteleg perfect! daca tu nu-i aperi si iubesti neconditionat,atunci cine sa o faca?
eu am voie sa-l critic pe radu ca e gras,dar sa nu zica altcineva asta ca ii sar in cap!
de mine poate sa zica oricine ca-s ,ca stiu! si nu ma supar

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_iulia spune:

ne mai primiti ???? V-am citit dar nu am mai reusit sa scriu din cauza de gandacel urlacios. Noaptea trecuta si-a dat doctoratul, a plans pana pe la 2 si dupa aia s-a trezit din ora in ora pentru papa .

Am si eu o intrebare cam cat ar trebui sa ia in greutate in a 4-a luna? Pana acu lua cam 1 kg si acu doar 500 g

Elena de printisor Iustin Gabriel pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iudita16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elena_iulia

ne mai primiti ???? V-am citit dar nu am mai reusit sa scriu din cauza de gandacel urlacios. Noaptea trecuta si-a dat doctoratul, a plans pana pe la 2 si dupa aia s-a trezit din ora in ora pentru papa .

Am si eu o intrebare cam cat ar trebui sa ia in greutate in a 4-a luna? Pana acu lua cam 1 kg si acu doar 500 g

Elena de printisor Iustin Gabriel pozici

si a mea la fel...cred ca se intampla ceva la varsta asta..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Io cred ca sunt cea mai rea mama din odiseea asta. Mie-mi si plange copilul cate o ora jumate legat (fara sa stiu de ce) si nici nu ia in greutate. Si abia acum m-am trezit ca tre' sa-mi fac programare la Stanciu. La aproape 4 luni. Somebody please shoot me!

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)





Nikole ba esti cea mai buna mama pt bebelina ta. Unii sunt grasuti, altii mai slabuti, unii mai ianlti si tot asa. Si mie mi se intampla sa imi planga Mara si sa nu stiu de ce. Eu cred ca ori o doare burtica ori ii este f cald.

Asa...pot sa fac un top al celor mai suple mamici pe care le-am vazut pana cum face to face?

No 1.....cine alta decat Nikole, pe locul 2 dar nu la mare departare...Cris_m, iar pe locul 3 vine repede din urma Alexutzza(apropo...we miss u).

BCG-ul noi l-am facut in maternitate.

Ruxita esti atat de profunda. Felicitari pt cum iti cresti copiii! Sa-ti spun ca al meu nepotel la 4 luni jumate are 9 kg?

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Nikole stai mama linistita ca-s multi copii urlatori si multi care nu iau spectaculos in greutate, are dreptate mariucasara. Ce vrei sa ajungi precum soacra-mea care ma pune sa duc copilu la dr ptr ca plange cand i-e foame.... (da, auziti la ea: de ce plange? eu: - ca i-e foame ea:- pai si e normal sa planga cand i-e foame? ai intrebat dr? nu domnle! nou nascut o sa vina sa-mi spuna in vro 5 limbi ca lui ii e foame ) so cool down , fiecare cu organismul si ritmul si temperamentul lui. Cele care au cu adevarat probleme ce sa mai zica? de aia nu gasim locuri la pediatrii bunic cand avem nevoie ca se duc altii cu copii neormali frumosi , activi sa intrebe bazaconii daca te linisteste du-te dar nu te invinovati ca acuma te-ai trezit

Ruxita, bea si Lucia felicitari pentru crestere! sunteti mari! RUXITA bravo ptr atitudine bine acum nu trebuie sa ii sustinem ptr orice si trebuie pentru a-i motiva sa fixam si niste scopuri putin mai inalte, dar sa fie in acel "optimum motivational" adica nici prea usoare nici atat de inalte incat sa se bosumfle de la bun inceput ca nu au nici o sansa. Nu trebuie scoasa la mall ca a luat 7 cand toata lumea vrea 10 dar in conditiile spuse de tine cu munca multa depusa, merita fata toti adica acuma te raportezi si tu la realitate, da ok visam toti la 10 dar daca fata munceste e constincioasa acum nu o sa iesim toti matematicieni


mai vroiam ceva da s-a trezit Yannis

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui elena_iulia

ne mai primiti ???? V-am citit dar nu am mai reusit sa scriu din cauza de gandacel urlacios. Noaptea trecuta si-a dat doctoratul, a plans pana pe la 2 si dupa aia s-a trezit din ora in ora pentru papa .

Am si eu o intrebare cam cat ar trebui sa ia in greutate in a 4-a luna? Pana acu lua cam 1 kg si acu doar 500 g

Elena de printisor Iustin Gabriel pozici


functie de copil,draga mea,nu e o regula...despre al meu am scris chiar mesajul anterior...
si poti vedea ca multe avem probl cu greutatea bebelusilor...unele in minus,altele in plus...greu cu mamele astea...nimic nu ne convine...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput