Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Joy21
ooooo
ce sentiment ciudat am dupa ce am urmarit filumetul ...
la final este asa frumos ....

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

JoAnn felicitari pentru gemeni si sa va ajute Dumnezeu sa fiti sanatosi si sa treceti peste perioada asta

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

JoAnn felicitari pentru gemeni
ai grija de tine, acum dublu ca doar asa trebuie

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:


JoAnn, felicitari!!!

MIRUNA cu Alexandru si Bebe 2 15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Lidia_P nici la mine nu sunt tot timpul intepaturile, le-am mai simtit si pana acum dar in dimineata asta au fost mai intense ca pana acum si de mai lunga durata ....
si eu am bb ceva mai dezvoltat decat este dupa UM
eu sunt si tare curioasa cum se simte cand misca copilul ca de acum de la 4 luni trebuie sa ne asteptam sa-l simtitm desi la prima sarcina e posibil sa mai dureze ....


16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunset_zuzi spune:

joan felicitari

fetele eu mai am o problema nu suport sa mi se puna mana pe burta ( decat sotul si inca cateva persoane )...ma enerveaza cumplit soacra-mea care de cate ori ma vede vine cu mana intinsa spre burtica ...si nici nu pot sa ma eschivez ...sunt eu dusa?

Doamne ai grija si de noi 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Joy21 m-am uitat iar la filmuletul ala ....
parca am si un sentiment asa ciudat ca trebuie sa-l scoatem din mediul ala in care era asa fericit ....
nu stiu este ciudat privit din perspectiva asta
zambesti cu toata dragostea la final cand auzi plansetul de bebelus dar totusi se simtea asa bine in lumea lui ...

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Bravo JoAnn! A meritat din plin asteptarea

Eu sunt topita dupa bebe, cand il simt cum se culcuseste in burtica, e un sentiment extraordinar

Victoria, mami de Anna Sofia, 14+ cu inimioara

Sofia, 1 an si 8 luni


"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

sunset_zuzi recunosc ca si eu am un sentiment ciudat cand imi pune altcineva mana pe burtica decat sotul ...
parca este totusi ceva intim si nu prea mi se pare asa confortabil sa puna toti mana ....
eu am noroc ca decat cumnata mea a mai pus mana si decat atunci cand am arata eu ca uite a crescut burtica ...
plus ca si sotul are tendinta sa puna mana mai sus pe burta desi eu stiu ca BB inca nu este asa de sus ci este mai jos ...
dar da, te inteleg, ma gandesc ca nu suntem noi obisnuite si ca inca ni se pare o zona mai intima ...

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

sunset_zuzi si eu am o problema cu pusul maini pe burta ca si tine si cel mai tare ma enerveaza sa ma intrebe lumea daca mi-e pofta daca vard si toate mascarelile pe care le fac in fata mea de aceea si la munca am spus la foarte putina lume ( adica la HR si la colega de birou).... nu inteleg persoanele care imi pun mana acum pe burta cand nici macar nu este mare...nu stiu ce am sa ma fac cand o sa fiu in luna 7-8 cand voi fi cu un butoi....cred ca am sa inebunesc

15+

Mergi la inceput