Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rmkristine spune:

Andira am incercat si eu faza cu perna si nu mi-a iesit!
Cred ca e perna prea mica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Am sosit si noi de la CT.
I-am facut vaccinul BCG.
Cand am ajuns i se facuse foame Justinei asa ca m-am asezat pe un scaun si am alaptat-o (primul alaptat in public ), dupa care a adormit. A fost coada, dar a mers' repede.
Cand am intrat in cabinet, Justina doarmea si nu a plans cand i-a facut vaccinul, a deschis ochii si un pic s-a marait si atat, si nici dupa..Eu credeam ca o sa planga.
Mi-a zis sa nu-i pun nici un supozitor.


andira_s noua ne-a zis dr pediatra sa-i dam 2 picaturi de Vigantol in gurita, doar ca misca capul si greu reusesc sa-i dau..si nu s-a nascut prematur.
O sa incerc sa-i dau in gurita, pana reusim.
Aaa..andira tot medicul pediatru din spital ne-a zis sa schimbam sticluta cand o terminam , nu dupa 3 sapt. Nu mai inteleg.


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bumbitza

Si ca tot veni vb despre Vigantol, sa va zic ce patanie am facut, am confundat sticluta de vigantol cu cea de espumisan intr-o seara, fiind chiauna de somn...noroc ca am vazut in seringa ca nu e laptos siropul si mi-am dat seama la timp, dar a doua zi tot ma chinuia gandul, daca totusi i-am dat


Eu am confundat sticluta de Vigantol cu sticluta de parfum de camera Am pus vigantol in suport in loc de parfum si nu intelegeam de ce nu parfumeaza
Referitor la administrare, in maternitate mi s-a spus sa storc lapte din san intr-o lingurita si sa pun 2 picaturi de vigantol si mergea foarte bine.. de cand am ramas fara lapte o tin de barbita si ii torn 2 picaturi direct in gurita innainte de-ai da biberonul
Iar de schimbat sticluta, in maternitate mi-au spus sa o schimb la o luna, pediatra a spus sa o schimb cand se termina


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Justina in carut la Carrefour!

Carmen merci de PM!
Parfum? ai grija.



POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bumbitza spune:

Mamicile cu care am mers la Municipal pt BCG, la noi a aparut un punctulet vinetiu pe locul vaccinului, pana acum nu se vedea nimic nimic si trag sperante ca incepe sa se manifeste La puiutii vostri cum e?

Mada mami de Ilinca frumoasa
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/Ilinca_aDouaLuna#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Aaparut si la noi punctuletul vinetiu si este destul de maricel de azi stam mai putin la baie si udam cat mai putin posibil locul pana trece


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

NEatza fetelor, nu am mai intrat deloc de vreo 3 zile si am de recuperat 2 capitole si ceva!!!

Rebiana -- imi pre rau ca ai avut de suferit o operatie, si eu am trecut prin asta dupa nasterea lui Jodie, la 2 luni si un pic, din pacate la mine a fost urgenta si nu s-a putut face laparoscopic si am avut o recuperare mai lunga, sper ca tu sa iti revii rapid.

Andira -- si eu acum tot o Mazda 6 am, temporar, nu stiu daca am zis ca am renuntat la Buick ca imi manca zilele si masina (imensa si ingrozitor de greu de parcat) si compania de la care o inchiriam. Asa ca acum temporar avem o Mazda 6, pana gasim ceva cu 7 locuri. Ce masina bestiala!!!! O sa ii duc dorul cand o sa revenim la minivan... Noi cand mergem toti, un adult sta in spate cu copiii mari (de obicei eu, pt ca Coleman conduce) si Jane in scoica pe locul din fata cu airbagul dezactivat.

Honey -- are puseul de crestere din jur de 6 saptamani, NU ii mai da completare nici macar cu lapte de-al tau, ca acum ea iti regleaza productia dupa noile nevoi. O sa fie asa infometata cateva zile apoi revine la normal.

Vladi -- azi ii cumpar si eu lui Jane balon din ala, cred ca o sa ii placa mult.

Miria -- Damiana sufera, acum probabil a ajuns in faza in care il iubeste pe bebe insa pe tine te respinge. E o mare lupta in sulfetelele lor acum, intre iubirea pt bebe si gelozia ca au pierdut din iubirea mamei -- ei asa simt. Ai rabdare cu ea, pune-i cateva reguli clare si consecintele incalcarii 9dar nu ca nu mai vb cu ea, asta mi se pare aiurea rau -- pune-i o consecinta care are legatura cu ce face, adica daca nu mananca, nu primeste dulciuri sau daca nu spune te rog nu primeste ce vrea, etc). Daca te loveste, opreste-o, dar nu o lovi inapoi, spune-i ca in casa voastra va iubiti nu va loviti. In rest, daca plange mult inseamna ca vrea atebtie, ia-o in brate nu ii spune ca daca nu tace nu mai vb cu ea. Ea vrea sa i se confirme ca e inca oubita. Asta nu e alint, nu are legatura, crede-ma. La mine e si mai greu,ca sunt doi, asa ca am pus regulile asa: nu aveti voie sa va rastit unul la altul si sa va loviti. Cand va spun sa faceti ceva, ascultati din prima, daca nu vreti sa faceti, imi spuneti ca nu vreti si de ce si discutam, nu maignorati ca si cum nu as vorbi. In rest, totul merge, mult timp petrecut impreuna, jucat, citit, dragalit. Succes.

Si de ce e pre devreme botezul in iunie?

Dayanara -- am ras cu lacrimi de Ivan cu trezeste-teeee la scoica goala. De coma -- ei ii iubesc pe astia mici dar se simt si amenintati de ei... e greu...

Miria -- mare greseala ca te certi cu ta-su in fata ei despre ea!!!! Mie mi se pare ca te confrunti cu depresia despre care zici ca nu o ai. SOtul taiu este si el important si daca el iti spune ceva, o nevoie a lui, nu ar trebui sa te supere, ar trebnu sa discuti cu el sa vezi cum puteti face ca nevoia lui sa nu ramana ignorata... nu neaparat sa te dai tu peste cap sa i-o satisfaci, dar nu sa consideri ca nu ar trebui sa o aiba. El asa simte -- nu putem controla ce simtim si mi se pare super ca iti spune ce simte, ca comunica cu tine...

Tre sa fug -- revin mai tarziu



Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVAMIKA spune:

LA MULTI ANI, iepurasilor : Ianis Stefan, Isabella Katy, Riccardo !


eu ii dau vigantolul cand plange…atunci are gura larg deschisa….

Bumbitza - Am observant si eu punctuletul de la BCG…azi a aparut ieri nu era

Azi am experimentat si eu ce inseamna sa ai grija de 2 copii mici…bona nepotelului(2,5 ani) a tb sa ajunga la spital, asa ca am stat vreo 3 ore cu el si cu Eva….recunosc ca n-a fost deloc usor desi Eva a dormit majoritatea timpului…..mi-am dat seama ce solicitant ar fi sa am 2 copii de varste mici in fiecare zi. Cred ca atentia deosebita o necesita cel mai mare ptr ca vrea sa manance(si nu-i asa usor ca la tzitzi), sa se joace, face prostioare…inchipuiti-va cum ma chinuiam sa-l dau jos de pe masa cu Eva intr-o mana si cu cealalta mana incercand sa apuc un pusti de 15 kg…GREU….
Cand am ajuns acasa am pus-o pe Eva in bratele sotului si m-am bagat la culcare 1 ora…ma simteam de parca avusesem grija de o gradinita. Intamplarea asta m-a facut sa ma gandesc mai serios cand voi face bebe2….oricum ptr mamele cu 2-3 copii am si mai mult respect.

Hai ca iar s-a facut tarziu si eu iar n-am somn....de, dc am dormit mai devreme...

EVA IOANA 15 MARTIE2010

http://picasaweb.google.com/CorinaAvrigeanu/EVAIOANA15MARTIE2010#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

si eu punctuletul BCG...deci se pare ca reactia e chiar dupa o luna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

'neata fetele,

poftiti la o cafeluta cu lapte si niste kiwwi.
Eu am avut o noapte tare agitata...m-am uitat din ora in ora la Codrin, intrebandu-ma daca nu se trezeste sa pape...si uite asa pana la 6 dimineata cand s-a trezit si el sa pape Si de atunci..povestim!

Ieri am fost si noi la controlul de 2 luni si santem taaare bine; s-a mirat si dr. cat e de vanjos si ce bine isi tine singur capul. Avem 5700g si 63cm. Am crescut 900 gin ultima luna.
sambata vom avea si noi botezul si sant tare fericita ca mi-am gasit o rochita care sa imi vina binisor..dar a fost greu..am batut tot orasul!

Anca
mami de Codrin
de Lucas

http://family.webshots.com/photo/2347693530105533668WsmHRR

Mergi la inceput