BV Ada, Moni,Zguby,Mary,Rocsy,Virgi!mai-iun10 (87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Dana81, multumim frumos de vesti. Merg sa modific pagina intai sa mai trec inca inca o floricica de liliac la odiseea noastra frumoasa.



Theodora 34+ Stelios


AMR 6 saptamani

BEBE STELIOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

BINE AI VENIT PE LUME MATEI ALEXANDRU PUIUT DRAG, SA FII SANATOS SI NECOLICIOS, SA-TI BUCURI PARINTII SI SA DEVII CEL MAI BUN FRATIOR!!!!

34+RIANA
MAMI de CLARA 06.08.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_ spune:

BUNA FETELOR

Pana m-am trezit eu a si inflorit prima floricica de azi

BRAVO MONICA!!! BINE AI VENIT BEBE MATEI!!!


HAI R_OCSY!!!

HAI VIRGINIA!!!

HAI MARY!!!

35+ Larissa

AMR 5 saptamani vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

FELICITARI MONICA!BINE AI VENIT BEBE MIC,SA-TI BUCURI PARINTII SI SA FII SANATOS

Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihai(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_s spune:

Neata,

si felicitari MONI

ma uit asa cu dag la pozele cu puiuti mici,pe zi ce trece sunt mai multi

Laura,la multi ani Ilincai!Avem deja aniversari pe aici,ce trece vremea...
Cum a fost prima luna din viata ei?

Andradaplecati cu bebe asa mic la mare?Banuiesc ca v-a dat ok ul pediatrul.
Noi vehiculam varianta de mers la inceputul lui septembrie in bg si deja mi-a sarit tot familionul in cap...ca ma duc cu bebe de trei luni,ca sunt inconstienta,normal...cu adriana am fost prima data pe la 1 an si 4 luni,din aceleasi motive.a si tot familionul meu iubit a gasit de cuviinta sa emita teorii jgnitoare,ca nu mi-a pasat de copil,ca am renuntat la alaptat(!!!) ca sa plec in concediu (desi a fost cumva invers,am zis ca daca tot nu mai alaptez,pot "fugi" 3 zile undeva doar eu cu tati,aveam si noi nevoie de putina intimitate,na),ca am "abandonat" copilul...deci nicicum nu e bine.


apropo,si eu sunt in "butoi" de cateva zile,pe masura ce se apropie nasterea,ca mi-e groaza cand rememorez toate aceste faze neplacute si discutii.si cea mai mare suparare e ca nu am reusit nici acum sa ne mutam,tot cu familionul in casa sunt,tot mi se vor scoate ochii la orice greseala...si simt ca nu vreau sa o iau de la capat,cu alaptat si toate cele.deja am discutii pt ca am zis ca nu o sa ii dau apa sau ceai desi va fi foarte cald cu siguranta,ca laptele de mama e suficient pentru un bebelus.si acum mai stiu si ca tot ce primeste prin biberon inseamna mai putin supt la san si iar patesc ca data trecuta,nu mai vreau.
am numai ganduri negre si uratenu pot sa ma gandesc la momente frumoase ,imi vin in minte numai aceste neintelegeri si discutii.nu mai spun ca simt ca toti au atitudinea aia "inca o pacoste pe capul nostru"...numai chestii frumoase am auzit de cand sunt gravida,ca gandesc cu fundul,ca nu mai era cazul sa fac inca un copil,ca va fi vai de noi,chiar nu mai suport.incerc sa nu acord atentie,dar cat naiba sa rezist...

In fine,scuze ca scriu doar despre mine,ieri scrisesem un mesaj kilometric cu diverse raspunsuri ,pe care l-am salvat in drafts dar nu stiu cum sa il recuperez



Va pup!

Mami de poznase: Adriana Maria (11.01.2007) si 37+ Alexandra Ioana
Blog de mama si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cusa spune:



HAI R_OCSY, ELA,MARYLENA,MARY!!!!!!!!!!!!!!!



HAIDETI FETELE NASTERE USOARA SI BEBELUSI SANATOSI SI PUPACIOSI, MAI UN PIC SI O SA VA TINETI MINUNILE IN BRATE, E MINUNAT SA FII MAMICA!!!!!!!!!!!!

Cornelia
38+ cu Emma

AMR -6 zile

Be gracious to everyone,good company to many, known to a few, companion to one, enemy to none!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cusa spune:

CORINA multumesc ca ai pus si pozica cu micuta mea la albumul bebelusilor, ai avut o idee super, e asa frumos albumul cu floricele noastre!!!

Trebe sa imi schimb si eu semnatura ca nu am apucat!

Felicitari mamica MONY_OR, recuperare usaora si un Matei sanatos si pupacios!

Cornelia
38+ cu Emma

AMR -6 zile

Be gracious to everyone,good company to many, known to a few, companion to one, enemy to none!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Felicitari Moni

Bine ai venit bebe Matei !!!!

Mami de Matei nazdravan si Tudor, 39 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Gabriela_s imi pare rau ca ai parte de asa tratamente ...dar nu lasa sa te afecteze nimic, sa treaca pe langa tine......
Oare care dintre noi va veni cu vesti despre Sp. Cantacuzino? Ca vad ca Tudor al meu e lenes ca si frate-su, asa ca e posibil sa fii prima....

Mami de Matei nazdravan si Tudor, 39 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Felicitari, MONICA!!!
BUN VENIT PE LUME, MATEI, SA FII SANATOS, NOROCOS SI SA AI PARTE IN VIATA NUMAI DE LUCRURI FRUMOASE!!!



Gabriela S, nu mai pune la suflet ce zic ceilalti. nu te-ai lamurit de la primul copil ca intotdeauna altii stiu mai bine decat tine cum sa-ti cresti copilul??. eu zic sa pui piciorul in prag si sa le zici ca daca n-au ceva pozitiv de spus, mai bine sa se abtina de la comentarii. in fond, e copilul tau, esti mama lui si ai tot dreptul sa iei ce decizii consideri ca sunt necesare.
eu le-am retezat-o tuturor foarte dur, am fost extrem de sensibila la orice "sfat" care mi s-a parut deplasat. si le-am zis-o atat de franc incat a doua oara n-au mai atins subiectul. poate merita incercat.
si cum adica nu era cazul de inca un copil? ti-a zis cineva asa ceva??? mi se pare monstruos, scuza-ma ca ti-o zic. indiferent de cat de bine sau de rau o s-o duceti, sunt convinsa ca n-o sa regretati nici macar o secunda faptul ca o sa mai aveti un copil.
eu in locul tau as evita orice discutie pe tema asta, chiar nu cred ca ai nevoie de asa ceva. .

si eu sunt in butoi, dar din cu totul alte motive, total neimportante pana la urma, dar suficiente ca sa ma frece psihic, ma lupt cu birocratia inca din cauza unor incompetenti care ma pun pe drumuri aiurea...plus ca acum nu mai am banii mei (o sa dureze un pic pana primesc primii bani pe concediu) si tipa orgoliul din mine...mi-e extrem de greu sa ii cer sotului bani sa-mi cumpar o pereche de chiloti daca am nevoie, desi nu e cazul sa nu-mi dea...deci chestii neimportante, dar tracasante.

citesc din urma si revin.

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian (36+)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput