FIV in Ungaria 105

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

aristica, il intreb sambata cand merg la eco, e interesant de stiut

multumesc, corina, pt raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Am inteles sonya,tin minte ca erai derutata ca nu stiai cum sa faci din cauza ca nu te puteai opera.... am vazut ca majoritatea dr-lor merg pe scoaterea trompelor,doar ca sint curioasa ce rezultate sint si cu aceasta metoda.Bafta multa la fiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

draga mea roxi, daca pk nu te-a sunat sa-ti zica despre sange, inseamna ca valorile au iesit in regula. el masoara estradiolul ca sa vada daca foliculii sunt plini.de regula, analizele de sange ies intr-o ora din momentul in care til se ia sange. asa ca daca nu te suna intr-o ora juma, otul e in regula.

bafta!superproductiune!


Adi +10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Va multumesc mult, fetelor, pentru sustinere (nu va enumar pe toate ca sa nu uit pe cineva).... Voi trece si peste asta, sper cu bine, si mai ales sper sa pot continua tratamentul, mai ales ca va fi ultimul...
Cu hidrosalpinxul, hm, din punctul meu de vedere singura solutie este scosul trompelor de la inceput.... Ca sa nu ajungeti ca mine: cu 6 fiv-uri si 4 laparoscopii!!!
Va pupic pe toate

Aly-"2010 va fi un an norocos... pentru noi 2"


MTHFR-Mutatia A1298C genotip heterozigot, Proteina S la limita superioara, nici o sarcina, 6 FIV+inca 2 ET

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui violeta70
tannoo25 ce face Bety? sunteti bine?
Dumnezeu si Maicuta Domnului au grija de noi
Adriana

mda, suntem bine
betty e ok; se relaxeaza
imi spunea ca n-ati reusit sa va intalniti
tu, cum mai esti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miro_bv spune:


Fetelor, help , ajutati-ma va rog cele care ati mai facut FIV cu PK.
Incerc sa-mi calculez cam cand ar pica ET si am impresia ca "sare" prin august cand e in concediu
Daca puteti sa-mi ziceti, dupa inceperea AC (ziua 1 a CM) la cate zile se incepe stimularea injectabila...de fapt cate zile trebuie luate AC inainte de stimulare ?

Multumesc mult !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

mie in schema initiala mi-a dat 18 zile ac, 3 zile pauza, dupa incepeam stimularea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ngh21 spune:

roxi, tie ti-a dat tot Marvelon? Ca mie asa mi-a dat, dar are o groaza de contrindicatii. Daca da, ti-a fost rau de la ele? eu tb sa le incep pe 25 mai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Tannoo25 sunt relativ ok. Si da, nu am reusit sa ne intalnim, dar nu-i timpul pierdut. Transmite-i toate cele bune si va doresc numai bine si sa va indepliniti visul.

Pup toate unguroaicele

Dumnezeu si Maicuta Domnului au grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miro_bv spune:


Multumesc de raspuns roxi, deci totusi a calculat bine, eu credeam ca cel putin 21 trebuie luate...Dar ce nu-mi iese la socoteala: vine CM dupa 18 zile luna aceea ? Eu am de luat tot Marvelon...

Mergi la inceput