Alex,te asteptam SANATOS,acasa!La Multi Ani!

Alex,te asteptam SANATOS,acasa!La Multi Ani! | Autor: mihaela77O

Link direct la acest mesaj

Cap 1
Cap 2
Cap 3


mesajul administratorului DC

Am primit de la initiatoarea acestui topic toate documentele cerute de regulamentul forumului umanitar Desprecopii.com
succes in aceasta campanie - sper sa putem sa il ajutam pe ALEX.



------------------------------

Il stiu pe Alex…sau stiu cazul lui…pe mama lui insa o stiu destul de bine…acum un an de zile bateam la picior holurile Institutului d eboli cardiovasculare si transplant din Tg Mures..eram 2 mamici printre alti parinti care asteptam sa intram sa ne vedem puisorii nostrii…atat cat aveam voie sa stamp e fiecare zi cu ei..o ora.
Pe Alex l-am vazut in ziua cand puiul meu a plecat sa-l intalneasca pe Dumnezeu…la fel ca si copilul meu era conectat la prea multe aparate pentru un om atat de micut….dar Alex atunci a rezistat..si azi este in viata, dar are nevoie de noi.
Se numeste Vovcu Alexandru, este anscut la 17 mai 2008 la Timisoara…asa cum deja suntem obisnuiti nimeni nu a vazut nimic in timpul sarcinii si la 2 zile de la nastere mama lui a primit vestea ca “o sa moara” are transpozitie de vase mari.
Cu elicopterul a fost transferat la Tg Mures, aici in urma investigatiilor a primit urmatorul diagnostic :transpozitie de vase mari, vase mari de malpuse, ventricul drept cu dubla cale de iesire,defect septal ventricular,coronara unica stg in obs si defect septal tip ostium secundum.
Au urmat 2 operatii intr-o singura saptamana…2 operatii grele pentru Alex, solicitante pentru corpul lui, dar a iesit cu bine din amandoua… a ajuns acasa, a luat in greutate, se joaca, rade, DAR mai are nevoie de o a treia operatie la inima, una de corectie, deoarece pe o parte a inimii are 2 vene, iar pe cealalt nu are niciuna. Medicii din Tg Mures vor ca in urma acestei operatii sa faca un canal acolo sa mute o vena pe ceallta parte a inimii , asa spun ca ar trebui sa fie normal.
Parintii lui, Ani si Marius sunt oameni simpli dar care isi iubesc enorm copilasul si vor sa fac orice pentru el…acum au nevoie de bani…de foarte putin bani, dar pentru veniturile lor e destul de mult.

**************
Acum mai au nevoie de 3000 euro pentru operatia care se va face in Israel, luna aceasta! Suma trebuie stransa inainte de plecarea lor acolo.




Contul este deschis:

Titular: Vovcu Ana Irina
RO81BRDE360SV46982983600
Si contul in euro: RO83BRDE360SV89379703600, cod SWIFT: BRDEROBU
Deschis la BRD!!!! Multumim!
Avem pay-pal
cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com
- cu specificatia Pentru Alexandru!!




Pt ca subiectul se intinsese foarte tare,pt ca stiu ca,Camy nu mai dispune de timpul de dinainte,din motive de bb Flavius,mi-am permis sa deschid un nou capitol pt Alex!
Da doamne sa se strange toti cei 3000 de euro,pana la plecarea in Israel!




Multumim din suflet celor care sunt alaturi de noi!
cait
irinusha
danamiha
yael
Belleane
Flavia
cristina26
Trutzi
laura69silk
linioara
anklaura
beren
AdiS
carolinah
aniast72
claudia74
dory232002
monica-elizabet
arhistefy
noce
AdiS
Katya
JuliaSM
Nerantula
toanca
kariguld
si nu in ultimul rand un mare buchet de ,lui alex_andra,fara de care nu ar fi fost posibilul finalul fericit!

multumim din suflet tuturor fetelor de la bazar,cele cu organizarea,donatoarelor ,cumparatoarelor si nu in ultimul rand,mamicilor cu puiuti speciali!







cont pay-pal pt ALEX:mihaela77oprea@yahoo.com





MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

astazi a fost ziua lui Alex,a implinit 2 anisori,Marius si-ar fi dorit sa fie alaturi de sotia si fiul lui,insa cu ajutorul bunului Dumnezeu,eu sper ca va fi cat mai curand alaturi de ei,pentru a sarbatori cu tort,copii si jucarii cei 2 anisori de viata!
Alex,la multi ani,sa ne traiesti pui mic!


MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

La multi ani Alex!
Sa te faci bine, pui mic! Sanatate multa!

Mami de pereche: Cristian & Amélie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Ah, Any, iarta-ma, m-am luat cu problemele mele cotidiene si -am uitat de ziua lui Alex.

Primeste, te rog, din partea mea, cu intarziere, cele ma icalde imbratisari si ganduri, il pup pe Alex, ii urez sa fie sanatos, sa vina acasa cat mai repede, sa va umple de bucurie

La multi ani, Alex, multi ani sanatosi si frumosi

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

la multi ani Alex! sa fi sanatos si sa cresti mare

BAZAR GENERAL PE DC

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!
BLOG


Mari 18+ si mami de Ema


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyvovcu spune:

multumesc fetele noi inca mai asteptam caci ieri si azi a fost sarbatoare aici asa ca nimic inca sper sa fie repede caci nu mai pot sa tot stau si sa astept asa,,,,,,,,,,,,,
pupici din partea noastra

mamica de galusca alexandru gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Ani, ma gandesc la voi, tu stii asta, da??

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Any, ce mai faceti? ceva vesti cu operatia lui Alex? sarbatori binecuvantate.



Bazar general pe DC

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyvovcu spune:

dragele mele am fost la eco si au spus ca pe miercuri sau joi intram
sper ca deja am 3 luni si trb sami inoiesc viza..........
ale e bine si se joaca mai mult acum a invatat sa spuna tanti si vb mai mult dar vreau acasa........
lui ii place ca are copii si jucarii dar el nu stie......
asteptam sa vina ziua cea mare cat mai rrepede sper multumim de ganduri si incurajari si ajutor
va pupam dulce si speram sa venim cu vesti bune

mamica de galusca alexandru gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

doamne ajuta! asteptam in continuare vesti....

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Va pup!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput