FIV 274

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

bytzi eu am intrebat dr ieri cand am fost la monitorizare si mi-a spus ca intr-adevar nu e normal sa fie asa, mai ales in saptamana dinaintea punctiei. si ca probabil am un nivel mai mic de estradiol. acum astept si rezultatul de la analize sa vedem ce iese si acolo. si poate gasesc raspuns. dar daca e mic cum naiba il cresc ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Boo,poate fi si asta o explicatie,avind in vedere ca la mine endometrul era linie,asa ca probabil valoarea estradiolului era f mica,dar tie nu ti-a bagat supliment de estrogeni?
Doamne ajuta sa fie totul bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

nu mi-a dat nimic in plus... estradiolul de ieri, deci in ziua 6 de stimulare era 260. dar nu mi-e foarte clar exact ce inseamna ca imi spuneau ca astia de la laborator probabil ca lucreaza cu alt kit, ca toate valorile sunt mici .. sa speram !!
valorile de referinta sunt:
faza foliculara 18-147
varf preovulator: 93-575
faza luteal: 43-214
menopauza: <58

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fc_anca spune:

balanta_tm, multumesc mult ptr sfaturi, sunt tare binevenite, te ajuta mult sa-ti creionezi o idee.


Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fc_anca spune:

simonia, adipapazi, am reusit sa-mi activez PM-ul :). a durat ceva pana m-am prins cum :)
adipapazi, nu am niciun mesaj de la tine deocamdata :(, cred ca e pe drum :)

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Multumesc tuturor pentru sustinere!! De sambata am la purtator 2 embrioni A8, asteptam rezultatul!!
Ioanatugs: Sunt cu gandul alaturi de tine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Maria, Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Buna fetele!!!

Mona sa dea DD sa-ti reuseasca numarul asta ca sa fii si tu o graviduta fericita!

Boo ma bucur ca ai revenit pe baricade...Imi amintesc ca data trecuta am fost colege de suferinta...Intre timp, eu am facut fivul norocos, iar acum e si randul tau, sa reusesti din nou!!!!

Maria sa fie intr-un ceas bun si sa ne aduci bucurie pe forum cu vestea cea buna!!!

Mireluuus draga, nici o veste pana acum???Nu azi trebuia sa faci beta??? Te astept cu un rezultat frumos!!!

Fetelor, care sunteti in focuri sau urmeaza sa intrati va tin pumnii sa obtineti rezultate cat mai bune cu putinta!!!Va tin pumnii si sunt langa voi. Si sper ca gandurie mele bune sa contribuie la reusita! Doamne ajuta la fiecare!!!

Bruni, Cata dragelor!

Yarrina ce-i cu tine de nu mai intri sa mai semnsezi condica, sa ne povesteti una alta???Eu una astept vesti!

Acum, e randul meu sa va marturisesc ceva...Se pare ca bebele meu cel mic s-a oprit din evolutie Azi mi s-a mai confirmat o data ...Nu e usor de primit o astfel de veste, dar raman optimista si fericita pentru invingatorul/invingatoarea care a ramas cu mami!Acesta este foarte bine dezvoltat, sarcina frumos pozitionata, si suntem in parametri cu toate masuratorile, ceea ce ma bucura nespus! Am auzit si inimioara...un sentiment de-a dreptul incantator! Si chiar daca nu mai avem gemenasi la purtator, burtica tot pretioasa ramane!

Pupici tuturor si numai bine!

------------------------------------
Cea mai fericita cu acte in regula!!!

Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Anda: Multumesc!! Si tu trebuie sa vii cu vesti bune!!
Buburuza: Imi pare tare rau!! Ai avut ceva simptome sau s-a vazut doar la echo?? Off, sunt alaturi de tine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria08
Buburuza: Imi pare tare rau!! Ai avut ceva simptome sau s-a vazut doar la echo?? Off, sunt alaturi de tine!!!



Maria in afara de simtomele specifice sarcinii, am avut o perioada (cateva zile)cu dureri de cap destul de severe, dar nimic altceva, nici o crampa abdomonala, nici o sangerare... Iar durerea de cap, din spusele medicului poate fi normala in sarcina, mai ales in conditiile in care eu de obicei am tensiunea destul mica, iar in perioada aia a fost si mai mica! Se pare ca asta a fost voia Domnului. Oricum Ii multumesc din suflet ca a ramas celalalt bebe, care, dupa cum am mai spus, pana acum s-a dezvoltat perfect.
Inca o data sa reussesti!!!

------------------------------------
Cea mai fericita cu acte in regula!!!

Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput