Ghiocei de martie-aprilie 2009***207***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Dodo LA MULTI ANI sotului tau!!!

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Merci
Motanul a vrut sa o cheme asa. Io eram chitita pe Margot.
Insa, ca sa alegem, motanul a zis sa ne gindim la istoricul fiecarui prenume.
... si bineinteles ca Margot, regina frantei (marguerite de valois, casatorita cu henri de navarre sau henri IV) a fost singeroasa, asa cum erau regii si reginele la epoca respectiva, in secolul al XVI-lea.
Izia este si numele unui cintec, Balada pentru Izia, cintat de Jacques Higelin, in onoarea fiicei lui, pe care o cheama asa. Motanului i-a placut mult cintecul si prenumele, asa ca am cautat ce inseamna si care este originea prenumelui. De fapt, are doua origini. Una, e cea pe acre am spus-o, din palestiniana. A doua, vine de la Isis, zeita din mitologia greaca, are un rol bun, e protectoare si salvatoare.

Deci, dupa cum se vede, motanul a cistigat si pe fetita noastra o cheama Izia, prenume care speram sa ii poarte noroc

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

A MERS RARES SINGUUUUUUUUURRRRRRRRRRRRR

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



Bravo, felicitari!

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Merci
Motanul a vrut sa o cheme asa. Io eram chitita pe Margot.
Insa, ca sa alegem, motanul a zis sa ne gindim la istoricul fiecarui prenume.
... si bineinteles ca Margot, regina frantei (marguerite de valois, casatorita cu henri de navarre sau henri IV) a fost singeroasa, asa cum erau regii si reginele la epoca respectiva, in secolul al XVI-lea.
Izia este si numele unui cintec, Balada pentru Izia, cintat de Jacques Higelin, in onoarea fiicei lui, pe care o cheama asa. Motanului i-a placut mult cintecul si prenumele, asa ca am cautat ce inseamna si care este originea prenumelui. De fapt, are doua origini. Una, e cea pe acre am spus-o, din palestiniana. A doua, vine de la Isis, zeita din mitologia greaca, are un rol bun, e protectoare si salvatoare.

Deci, dupa cum se vede, motanul a cistigat si pe fetita noastra o cheama Izia, prenume care speram sa ii poarte noroc

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



SUPER!!! Imi place ca v-ati pregatit temeinic amandoi. Cu siguranta o sa-i poarte noroc

La noi a fost ceva mai simplu...ma uitam la un film si era un baiat tare fain cu numele David L-am sunta pe Cristi si l-am intrebat daca ii place si a zis "Da". Si asta a fost tot

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Floric

A MERS RARES SINGUUUUUUUUURRRRRRRRRRRRR

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel



Bravoooo!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Merci
Motanul a vrut sa o cheme asa. Io eram chitita pe Margot.
Insa, ca sa alegem, motanul a zis sa ne gindim la istoricul fiecarui prenume.
... si bineinteles ca Margot, regina frantei (marguerite de valois, casatorita cu henri de navarre sau henri IV) a fost singeroasa, asa cum erau regii si reginele la epoca respectiva, in secolul al XVI-lea.
Izia este si numele unui cintec, Balada pentru Izia, cintat de Jacques Higelin, in onoarea fiicei lui, pe care o cheama asa. Motanului i-a placut mult cintecul si prenumele, asa ca am cautat ce inseamna si care este originea prenumelui. De fapt, are doua origini. Una, e cea pe acre am spus-o, din palestiniana. A doua, vine de la Isis, zeita din mitologia greaca, are un rol bun, e protectoare si salvatoare.

Deci, dupa cum se vede, motanul a cistigat si pe fetita noastra o cheama Izia, prenume care speram sa ii poarte noroc

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Fain si numele, faina si istoria lui

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Ca tot a zis Chatonel de Isis, prin clasa a VIII-a aveam o matza, numita Isis, ca i se paruse mamei mele ca aduce cu o efigie egipteana etc. La un moment dat, Isis a noastra a luat proportii si noi am tras concluzia ca-i gestanta; toata ziua o mangaiam pe burtoi, ajunsesem chiar sa sa estimam numarul progeniturilor, trecea insa timpul si Isis nu mai nastea...a chemat maica-mea veterinarul sa vada ce-i cu ea. Vine domnul respectiv, ii arunca o privire, nici nu o atinge si zice:"Mai aveti de asteptat!".Maica-mea:"Pai, n-ar trebui sa fete?!!!". Veterinarul: "Inca nu, doamna, ca-i motan!"

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Ca tot a zis Chatonel de Isis, prin clasa a VIII-a aveam o matza, numita Isis, ca i se paruse mamei mele ca aduce cu o efigie egipteana etc. La un moment dat, Isis a noastra a luat proportii si noi am tras concluzia ca-i gestanta; toata ziua o mangaiam pe burtoi, ajunsesem chiar sa sa estimam numarul progeniturilor, trecea insa timpul si Isis nu mai nastea...a chemat maica-mea veterinarul sa vada ce-i cu ea. Vine domnul respectiv, ii arunca o privire, nici nu o atinge si zice:"Mai aveti de asteptat!".Maica-mea:"Pai, n-ar trebui sa fete?!!!". Veterinarul: "Inca nu, doamna, ca-i motan!"

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)





Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

In sfarsit s-a trezit uriasul

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditapop spune:

FELICITARI pentru primii pasi autonomi ai lui RARES!!!!!!!!!!!!
Fetelor, imi raspunde si mie cineva, va rog?
Asta daca vreti, bineinteles....adresa si parola de la mailul comun? si un vot pentru Razvan
Multumesc.

POZE NAZDRAVAN

Mergi la inceput