Ghiocei de martie-aprilie 2009***206***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Multu'.
Tocmai dadui gata capsunii si imi pusei miste fasole frecata
Din dormitor nu se mai aude nimic, semn ca s-au obosit reciproc
Intr-o vreme eram maaaaaaaaare fan bere dar, de cind am ramas cu burta, m-am dat pe vin.
PS. Nu da cu rosii, da'-n Franta beam ZILNIC bere pentru ca era mai ieftina ca apa

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Hai ca vin io, c-am adormit-o pe nora-ta. Am fost si intr-o vizita si am baut o berica...hic!
Tare faina ai fost la nunta

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever



Gina lu' Ian
Ian are 1 an!
Ian 1 an +



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Io o sa ma retrag, asa ca trag concluzia zilei:

Maine, ora 17, la statuia lui Cuza (intersectia Baba Novac cu Campia Libertatii).
Deocamdata cu Saby si Ank. Asteptam participanti.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

PPS. Si pentru ca-mi placea, of course!


Gina lu' Ian
Ian are 1 an!
Ian 1 an +



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Concluzia din Ardeal: intilniti-va, intilniti-va, intilniti-va dar sa aduceti si poze muuuuuuuulte pentru noi care doar "tinjim cu jind" dupa asa intilneli minunate.
Si-n Bistrita e plin parcul si Pietonalul de mamici da' ma tem sa nu fie ca la Braila. Oricum, de cind ne intersectam doar cu "diversi/diverse", mincam si noi pufuleti Om mai vedea cum/daca putem remedia acest "bai".

Noapte buna si vreme faina miine.

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Io o sa ma retrag, asa ca trag concluzia zilei:

Maine, ora 17, la statuia lui Cuza (intersectia Baba Novac cu Campia Libertatii).
Deocamdata cu Saby si Ank. Asteptam participanti.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)




Gina lu' Ian
Ian are 1 an!
Ian 1 an +



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Helloouu! ce fac mamicile? ati ascultat sfatul Biancai si al lui Aris sa nu va mai stresati asa rau?

In primul rand pana nu uit vreau sa o felicit pe Inapreda, am admirat-o in poze si arata suuuper. Mi-a placut si atitudinea si stilul vestimentar. Esti tare titi.

Asaaa acu,Monnvas scuse ca nu ti-am raspuns la mesaje dar am fost tare ocupata, si azi chiar am avut o vizita la bunicii mei care stau pe Vatra Luminoasa asa ca erau sanse sa ajung in 23 August, dar nu am vrut sa-ti dau sperante am zis ca daca e sa am timp te sun. (si apropo, ude sunt bilele alea ca eu am fost cam acu o luna in parcul ala si mi s-a parut taaaare plictisitor) . Pt maine ne inscriem si noi, dar s-ar putea sa ajungem mai tarziu.

Denisa te luam noi maine in IOR? dar s-ar putea sa nu fim punctuale. Daca da sa-mi dai un PM cu nr tau de tel ca nu stiu daca il mai am. Chiar daca a trecut momentul vreau sa ma exprim si eu, imi pare tare rau pt parintii tai te inteleg pt ca si eu l-am pierdut pe tati. Si ca sa inchei intr-o nota mai fericita, sa-l stapaniti sanatosi si asteptam sa dai de baut. Cte camere zici ca are, ca sa stim cate zile sa petrecem, cate una pt fiecare camera.

Aditapop si Gaza mica e fan Guess Who, daca aude melodia nici nu mai vrea sa manance, nimic, se duce la tv si da din fundulet. E melodia preferata. Iartipul care o canta seamna a ff mult cu varul meu cl mic. Am zis ca-l pun sa invete melodia si sa-i faca o reprezentatie life.

Incerc sa mai mi-aduc aminte ce mai vroiam sa zic si revin.

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Gaza,

Tucucuiete, atitea complimente imi faceti de parca as fi Madonna ; nu ca nu-mi pica bine, da' nu stiu cum sa reactionez


Gina lu' Ian
Ian are 1 an!
Ian 1 an +



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

oo nuuu, acu ca s-a culcat si Gaza mea mai repede si ma asezasem si eu tacticoasa sa vad un film, din cauza vremii nu mai am semnal la cablu. . Mie de obicei imi place cand ploua vara, mai ales seara, si imi plac ploile astea serioase cu tunete si fulgere. E o combinatie tare ciudata in sufletul meu, de adrenalina si linste interioara. Bine dar pe langa ploaie mai sunt necesare cateva conditii, sa stau in casa cu o cana de caco si sa ma uit la un film politist sau mai bine sa citesc un roman. (offf ce dor imi e sa citesc, acu nu mai am timp nici macar de Brazelton). Si cu cat ploua mai aprig cu atat imi tresalta sufletul in mine si imi place mai mult. Daar acum suntem singurele acasa, si tunetele si fulgerele imi sperie puiul. Si nu mai simt nici o liniste si incepa sa ma cam enerveze, si sa ma cam sperie si pe mine. Sper sa nu ramn si fara net.

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Gaza,

Tucucuiete, atitea complimente imi faceti de parca as fi Madonna ; nu ca nu-mi pica bine, da' nu stiu cum sa reactionez


Gina lu' Ian
Ian are 1 an!
Ian 1 an +






Iti zic eu cum sa reactionezi. Pui picioarele sus pe canapea, mai iei o gura de vin si te relaxezi si iti umpli sufletul de faptul ca esti si mamica si o femeie frumoasa. Si nu te mai rusina ca nu stiu alte fete, da eu nu fac complimente doar ca sa ma aflu in treaba. Iar eu nu te-am complimentat, doar am spus adevarul.

P.S. dai si mie o gura de vin?

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Bucuros, numa' ca acum nu beau ci...maninc. Fasole. Goala. Direct din oala
In seara asta sint asa de ostenita ca nici sa fumez nu pot; stau tolanita in pat si tot "rasfoiesc" DC-ul.
Si mie mi-ar placea sa citesc o carte buna; mai ales ca n-am mai facut-o de multa vreme dar, efectiv, nu pot; pe mine cartile (bune), cumva, ma coplesesc, imi trebuie anumite "conditii de lectura" pe care nu le mai pot re-crea de cind il am pa Ian; la televizor nu prea am rabdare sa ma uit, asa ca imi ramine net-ul; net-ul nu ma "consuma", nu necesita "concentrae/focusare" din parte-mi si e foarte la indemina, oricind adoarme Ian
Nici macar nu stiu de ce am povestit asta...



Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Gaza,

Tucucuiete, atitea complimente imi faceti de parca as fi Madonna ; nu ca nu-mi pica bine, da' nu stiu cum sa reactionez


Gina lu' Ian
Ian are 1 an!
Ian 1 an +






Iti zic eu cum sa reactionezi. Pui picioarele sus pe canapea, mai iei o gura de vin si te relaxezi si iti umpli sufletul de faptul ca esti si mamica si o femeie frumoasa. Si nu te mai rusina ca nu stiu alte fete, da eu nu fac complimente doar ca sa ma aflu in treaba. Iar eu nu te-am complimentat, doar am spus adevarul.

P.S. dai si mie o gura de vin?

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor



Gina lu' Ian
Ian are 1 an!
Ian 1 an +



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Pe mine netu' ma consuma f. tare, de ex. subiectul ala cu indemnizatiile, care acum e inchis, m-a facut sa spumeg
Eu de cand am nascut am redescoperit cititul, ca o mai rarisem cativa ani inainte, nu mai stiam numai scoala-net-ziare-reviste-iesiri prin oras. Dar de cand cu Phiphi citesc intr-o veselie.
Mie-mi place berea, nu pot renunta (bine, nu abuzez, amu beau una pe luna...dar la mine vara era=bere, clar:))). Nu pot suporta vinul, in rarele dati cand beau mi-e rau dupa el. Exceptie un anumit vinishor de tzara, pe care-l beau de Craciun si Paste.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput