Perlutele Teodorei

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Azinoapte a picat de la ea din patut distractiv si eu disperata cum m-am trezit doar ziceam "ce se aude, ce s-a intamplat?" am auzit fata maraind cumva ca nu o plans si am luato si am dormit cu ea la mine in pat in loc sa o fi pus inapoi... da eu cred ca de sperietura La patut i-am pus un fotoliu care e pe jumatate cat patutul si nu are cum sa cada pe acolo plus ca sta cu capul acolo de unde incepe fotoliu si va dati seama cat s-a intors pana la picioare de a picat???


www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

O intreaba vecinamea pe Teo ca a vazuto afara pe o zi ami cu soare mai cu nori si avea fata ochelari de soare si ii zice "Teo de ce aveai ochelari de soare ca afara nu prea era cald" la care Teo ii zice "pai ochelarii de soare te protejeaza si daca arunca copiii cu pietre" de unde i-a venit si ideea asta nu stiu ca doar sunt in permanenta cu ea si cu pietre nu s-a aruncat afara


www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Ficamea e ca o piatra tare sa zic asa... incep sa ii spun frumos ca sa nu mai urlu atat ... "daca nu esti cuminte iti fac bagaju si pleci in lume ca esti cel mai rau copil" la care imi zice "si tue sti cea mai rea mama" . Eu "hai pleaca mai bine imi alegeam alt copil" Ea "plec si mai bine imi alegeam alta mama" no ii zic daca chiar sunt rea sa mearga sa isi aleaga alta mama la care imi zice "da tu esti cea mai buna mama"

Vine fata lu vecinamea si cand vine ea la noi e cuminte da cand mergem noi la ea e rea si vine sa aduca ceva ... si dupa ce pleaca, Teo imi zice "e frumoasa da e rea"

Ma intreaba "mami de ce sunt mai rai copiii astia mai mari? ca noi suntem mai cuminti ca ei"

NAsasa ii zice ca daca nu mananca tot o bate la care Teo ii zice "vezi ca te zic la tati si el cand da ustura"

Avem doua diplome de la gradinita a primit una de la un concurs de pictura si una pentru rezultate deosebite la activitati din domeniul estetic si creativ sunt o mamica fericita


www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Mergem in vizita la un frate de al meu si cumnata ii da 10 lei sa isi cumpere ceva ... la care fata ii miroase si zice "ce imi place cum miroase banii" dupa ce plecam tinea banii in mana si se dadea si cu trotineta la care ii zic sa imi dea banii sa se poata tine mai bine si fata imi raspunde "nu ca nu vreau sa le pierd mirosul"




www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Azi o strig pe Teo daca vrea sa vina cu mine la magazin si zice ca nu la care ii zice la tacsu "ce vrea sa o fac de bani? ca daca ma duc iara o fac de bani"


www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Astazi dam de baut si mancat ca e ziua perloasei
La multi ani, Teodora!!!!



www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Cea mai tare faza...m-am jucat cu ea si i-am zis ca o mananc toata si a zis ca macar urechiile sa i le las lui tacsu si eu i-am zis ca lui nu ii las nimic si m-am prefacut ca i le mananc si urechiile dupa care necajita foc pe mine vorbeste cu tacsu la telefon si ii zice direct "mami asta nu ti-a lasat nici macar urechiile" si tacsu nu intelegea ce tot zice acolo ca zicea si repede


www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Vine la mine foarte serioasa si ma intreaba
"mami la ce ne mai trebuia si limba?"
asa ca...am incercat sa imi scot dosarul de la cutiuta si sa ii explic fetei la ce foloseste limba da asa pe intelesul ei

Acum intr-o seara ne-a facut sa radem cu lacrimi...eu am vrut sa vorbesc cu tacsu la telefon si ea a descoperit ca ma gadil si cum intr-o mana tineam telefonul cu cealalta nu puteam tine si de fata asa ca tacsu radea de rasul meu ca ficasa isi facea de cap dupaceea ii zice la tacsu "ce faci elefanticule?" da tacsu ii zice ca nu mai vb cu ea daca ii mai zice asa si ea ii zice "da macar mutulica pot sa iti zic?" si binenteles ca ne-a bufnit rasu si tacsu ii zice "tu esti o cioara, sti ce e aia?" da fata normal ca stie ca doar i-am aratat da ea repede se scoate "da, stiu, o veverita"




www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Ficamea razbunatoarea
Vine varamea la noi, sa doarma la noi, fiind pe la orele 20 a zis ca iasa la o plimbare cu un baiat si ca nu sta ca dimineata trebuie sa mearga la lucru, ficamea vroia si ea sa iasa la intalnire cu varamea asa ca a inceput sa se smiorcaie si zicea "mai bine nu mai venea deloc!" bun...am linistito...vine tarziu varamea...nici nu mi-a venit sa cred...la 23 jumate cam asa...si zice "wow ce s-a micit ziua deja...la 8 jumatate e deja intuneric" al meu sot se uita la mine si apoi o intreaba "stai asa...cum sa se intunece asa repede?" la care varamea sustienea ca doar ceasul ei asa ii arata 20 jumatate si ii arat cesul de pe perete ca era 23 jumatate nu ii venea sa creada ca i-a stat ceasul...bun...
ma striga ficamea ca deh...nu dormea...ma duc la ea si imi zice la ureche "sa sti ca eu i-am sucit cheita la ceas ca m-am enervat pe ea"
Aseara vorbesc cu varamea la telefon si era si ficamea langa mine si mai vorbea si ea...la care varamea imi zice, desii stia cauza ceasului..., "Mona nu stiu de ce mi-a stat ceasul, oare tu Teo sti???" la care Teo " nu vreau sa vorbesc cu tine" a si plecat de langa mine varamea tot zicea da fata mai dela distanta "ce nu intelegi ca eu chiar nu vreau sa vorbesc cu tine!!!!" deci...pericol




Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Mergem afara, eu si Teo, la care ii trebuie trotineta...o luam cu noi, afara mai erau copii cu biciclete, o fetita face schimb cu ficamea...se da ficamea cu bicicleta si dupa un timp vad cum cade, nu rau dar s-a pus pe un plans...si ma duc la ea...nu vad nimic julituri...ii zic ca sa nu mai planga ca trece, vine fetita cu trotineta si ii zice
"Ce faci Teo ai picat?"
la care Teo nervoasa
"da!"
fetifa
"coada la iepure l-ai prins?"
Teo iarasi nervoasa se rasteste la fetita si plansa cum era
"DA!!! Si a fost atat de mare, atat de mare cat copacul ala"

Venim acasa ii povesteste la tacsu ca a cazut cu bicicleta si ii zice
"Am cazut cu bicicleta numa din cauza lu fetita"
Da tacsu o intreaba ca de ce din cauza fetei
Teo
"daca ei nu ii trebuia trotineta eu nu cadeam cu bicicleta!"


Mergem la socrii. Nepoata cea mare da in cea mica si vine ficamea la mine si strangea din pumni si printre dinti imi spune
"mami atat de rea e Ada incat imi vine sa ii dau un pumn.."
la care eu ii zic ca nu e voie da fata
"da mami da sti cum o dat in Andreea? Uite asa .."
si pe moment imi da o palma peste picioare
No pe cine sa cert acum, pe ficamea...nu...pe fete...le cearta masa...asa ca am ramas cu o palma de la ficamea


Suntem mari

Mergi la inceput