sa ne numaram binecuvantarile (cap.5)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

adinag, tare multe poame de barbati am vazut la viata mea, dar al tau este de-a dreptul pur si simplu. Ce nesimtit!!!!!! E o chestie de prioritati!???????????!!!!!!!! Nu era ok sa puna fata pe primul loc? De ce? Isi pierdea locul intre picioarele demoazelei? Vai. Abea ma pot abtine sa nu comentez mai mult decat am facut-o. Si-mi cer scuze.

Asta seara al meu ex, alta poama.... a tinut sa-mi comunice ca e in spital si ca vine si maine sa ia fata. Toate bune si la locul lor. Pe 22 aprilie, la ultima infatisare avuta pana la urmatorul termen imi spunea sa-i uit nr de telefon. De atunci a fost, fara sa se anunte, prezent la ziua fetei sa-i aduca un cado, la cateva zile de la infatisare, si saptamana trecuta a venit sa ia fata la tzara, unde a petrecut cu noua lui iubita. DA EU TREBUIA CHIPURILE SA_I UIT NR DE TELEFON. Adevarul e ca nu i l-am tinut minte niciodata. E in memoria telefonului, bata-l vina si inca nu l-am sters, ba , din contra, l-am adaugat si pe cel nou pe care il are sa se poata conversa cu iubita lui, ca are minute mai multe.

Ce este foarte dragut este ca nu indrazneste sa ma intrebe de bebel. Dar s-au indesit vizitele si telefoanele, pana la scara blocului, ca nu i-am permis sa vina mai aproape de atat, ba mint, saptamana trecuta a adus fata pana la usa ca sa ii aduca si lucrurile si spasit in fata usii mi-a intins ce era de intins, iar eu am tinut usa cu piciorul sa nu se deschida la maxim, semn ca nu e binevenit si in casa, a lasat cornu in jos si a zbughit-o. Dupa ce nu a mai venit mai bine de o luna la fata acum vrea sa o vada cat mai des. OK....

A facut un scop in sine sa ma faca sa/i las fata peste noapte. E aproape obsedat de faza asta. Bine , nu cand e foarte evident. Atunci incearca sa nu ii mai poarte luptele soacra/mii. El saracu, daca ar putea nu ar mai veni deloc, dar il responsabilizeaza mama soacra, ca o roade rau de tot ca nu accept in instanta sa le dau fata cum vor ei. Mi/a confirmat si avocatul lui ca soacra/mea e tartorul, exact cum am banuit. Ce intuitie am, manca/m/ar mama de desteapta ce sunt!!!!!


Le dau fata, nu am ce zice, dar in termenii mei, cum vreau eu si cat vreau eu. Nu obligata. Si nu in ambitia soacra/mii. Sa/si puna pofta in cui. Cat au fost ei de nesimtiti cu mine sunt si eu acum. Soacra/mea a vrut sa ma joace ultima data cu gradi , cum ca nu as fi dus deloc fata acolo in toamna si am trimis hartiuta oficiala cu solicitare raspuns, dupa scripte si am pus/o si pe soacra/mea sa semneze. sa o fac de ras. Si nu a avut incotro. Beleaua e ca el are hartiuta, semnata de directoare, ca nu am mai dus deloc fata la gradi acolo. Si daca are proasta inspiratie sa o depuna pe cea masluita....... vai de ei.


Asa ca daca vor sa vada fata, nu/i impiedic cu nimic, dar eu de ei nu vreau sa stiu nimik, nici ca le pasa, nici ca au sentimente, nici ca sunt si ei familia copiilor, nimik. N/au nici un drept in fata mea, pentru ca deliberat si/au batut joc de viata mea si a copiilor mi/au incurcat viata si mi/au complicat/o, dupa ce s/au dat mari si tari ca fac parte din familia lor. Nu le/am cerut nici un capat de ata pentru fata sau pentru baietel de cand am plecat de la el. Si m/am descurcat. Nici nu i/am anuntat ca am nascut, cu toate ca stie toata lumea si e imposibil sa nu stie si el.

Bebelusul meu este de/a dreptul demential, e sanatos. Fata a fost foarte geloasa primele yile apoi s/a atasat de el foarte mult. Acum nu stie cum sa faca sa vada cum il schimb, ce are la bijuterii , cum arata caca de bebe, cum il imbrac, cum il spal. E curioasa. Foarte, de fapt si cauta prilej sa il atinga mereu desi da bir cu fugitii repede. Intelege ca el e foarte important sa fie hranit, schimbat si iubit, incalzit la pieptul meu, atat timp cat o iubesc mereu si ii arat dovezi de afectivitate si ii citresc povestea si/i daus a manance si os cot in parc. Daca are astea e foarte intelegatoare cu bebe. Daca nu imi atrage atentia ca il iubesc si/l alint doar pe bebe si ca e cazul sa o alint si pe ea si cealalta mana, eventual....

Bebe se trezeste imediat la vocea ei, e ca teleghidatul cand o aude. Si, mai nou fetei i s/a fixat pe papagali. Tipa la ei cum prinde ocazia, ceea ce pe mine ma scoate din toti pepenii, asta constituind singuru nostru motiv de zazanie.

In rest suntem super ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Gabi, LA MULTI ANI lui Lili, sa aiba parte de sanatate si multa fericire in viata! In ce clasa merge? Are cu un an mai multca fata mea :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

multumesc Adina E cls. a II-a.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

a Multi Ani pt Lili, sa-ti traiasca draga Gabi!

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin
Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Gabi, La multi ani pentru Lili! Sa creasca mare si sa infloreasca, sa aiba parte de noroc si zile insorite!

www.youtube.com/watch?v=6jhLiELjnw4&feature=related" target="_blank">Yom Huledet Sameakh !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Ieri am fost la Canada's Wonderland si m-am dat pe www.youtube.com/watch?v=63Op-CeV3ik&NR=1&feature=fvwp" target="_blank">Behemothde trei ori impreuna cu Maya si Sarah! Da, si Maya a venit, ea care nici la parcul pentru copii nu se putea duce.
Yeah, we are sky warriors!

Vineri am facut 100 de cupcakes si le-am dus Simbata la bazarul bisericii din cartier, de fun. Am facut $22 si am cheltuit pe diferite chestii de la bazar. Clar, nu sint buna afacerista!

Am cumparat andrele de diferite marimi, vreo 10 perechi(de la bazar, $0.25) si i-am facut lui Maya o caciulita de toamna pe care a purtat-o cu mindrie toata ziua.

Conchita, multumesc pentru ca mi-ai ridicat moralul.

Binecuvintare: am facut 100 cupcakes, le-am vindut si am dat si gratis!, am facut curat, mincare, piata pentru o saptamina, spalat podelele, spalat si uscat hainele, pus hainele in sifoniere, dus la Canada's Wonderland, facut temele, plimbat ciinele pe plaja, iesit la cafea cu o prietena... toate in weekendul asta! Am venit la munca dimineata asta si am rasuflat usurata, cu o cana de cappuccino aromat in fata.

Sa aveti o saptamina minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Gabi, La multi ani pentru fata

Happy, ce vrednicuta ai fost, wow.. O saptamana minunata si tie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

La Multi Ani pentru Lili

Cum de ti-au iesit atat de apropiati ca zile de nastere? Cat pe-aci sa se serbeze impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Gabitule, La Multi Ani fericiti si frumosi si plini de bucurie pentru printesuca ta, Lili!

Happy, sterge, ca am salvat. am long distance, nu e nici o problema! te sun sa ma inveti sa fac cup cakes! :-)) wow, le-ai si vandut? spor la treaba in continuare si felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

va multumesc tuturor pentru urari, multumesc Happy pt filmulet!

Spor la cupcakes in continuare! Eu ma multumesc deocamdata cu muffinul de la drOetker, alea imi reusesc totdeauna dar daca se impart retete, ma inscriu si eu, fiindca mi-am luat forme de silicon, si am cativa clienti pofticiosi in casa

Merg sa pun poze pe webshots. Pe FB le-am pus deja.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput