sa ne numaram binecuvantarile (cap.5)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Adina Iulia, tu ce mai faci?

M-am pus sa fac piine de casa, tatareasca, Kalacai se numeste. Este ca o lipie. Miroase asa de frumos in casa... Mi-a cerut Sarah acum citeva zile si cum am timp astazi, i-am facut pofta. Sa vad cum rezist sa nu maninc si eu... Offf... si ce ar merge asa calda cu brinza de vaci si cu rosii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Noi ne-am intors din concediu, unde a fost minunat! A inotat fii-mea cu delfinii, ne-am bronzat si...inapoi la munca, ce e frumos se termina repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO
Sa vad cum rezist sa nu maninc si eu... Offf... si ce ar merge asa calda cu brinza de vaci si cu rosii.

live and let live


Oh, pai si noi intram la cura de slabire...ca am mancat in concediu ca doua purcici si ne-am intors cu ceva kilograme in plus. Asa ca nu faci bine ca ne povestesti aici de placinta aia , noroc ca esti departe, desi i se simte mirosul tocmai de aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Prezenta si io!
Happy n-am avut coronita la serbare numai diplome...
Adina, frumoase poze! Am admirat si pe alea din Israel, ca n-am mai fost de mult acolo, si mi-e dooor...

Azi am avut in ingrijire 5 copii, zicea lumea ca nu-s normala am stat la noi in casa pana am facut vreo 2 ture de muffin, au mancat de s-au spart si apoi afara in parc cu ei... normal, ei inca-s fresh, io rupta

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Happy, ia pune tu reteta la lipia aia, ca eu duc dorul al niste paine facuta de bunica, reteta de mult uitata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia

Noi ne-am intors din concediu, unde a fost minunat! A inotat fii-mea cu delfinii, ne-am bronzat si...inapoi la munca, ce e frumos se termina repede!

Micuta mea Ariel e aici:
http://family.webshots.com/photo/2041379210051646459jJzcFm


minunat, vreau si eu cu delfinii!

Cred ca am recunoscut hotelul Miracle (?), pentru delfini unde ati fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Si eu vreau mai multe informatii despre delfini! Fiica mea se crede sirena si e inebunita sa inoate cu delfinii. Cum dam de ei?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Sunnyday, da, despre hotelul Miracle din Antalya e vorba. Te pricepi, nu gluma

Cu delfinii am inotat la un Aqualand de acolo ce avea si un show de delfini si posibilitatea sa inoti cu ei la sfarsit (nu a fost ieftin deloc, 65 EUR in afara de intrarea in Aqualand - daca vrei si poze si dvd cu inregistrarea nici nu mai zic cat costa, dar si eu tot o micuta Ariel am care si-a dorit de foarte mult timp chestia asta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Adina, sunt absolut superbe pozele cu Vivi! Acum avem la ce sa visam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sanziana72

Si eu vreau mai multe informatii despre delfini! Fiica mea se crede sirena si e inebunita sa inoate cu delfinii. Cum dam de ei?



"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Un strop de creatie


Facem un club al mamicilor posesoare de fetite "sirena"?

Adina, si sirena mea are costumul acela de Ariel (i l-a adus Mos Craciun ) si la serbarea de sfarsit de gradinita a fost Ariel si l-a purtat.
De fapt avem toata "familia lui Ariel" si nu plecam mai mult de doua zile de acasa fara ea!

Mergi la inceput