sa ne numaram binecuvantarile (cap.5)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Binecuvantarea mea: vine weekendul, copiii sunt in vacanta cu parintii mei la Bodensee, eu cu Mara si ci Michael petrecem weekendul lenevind - probabil.
De fapt sunt binecuvata permanent, sunt sanatoasa, am copii sanatosi, e cel mai important lucru din lume.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin
Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

binecuvantarea mea: sunt in concediu in vizita la MR inainte de masa mai frec un pic casa, mai bantui pe net, iar dupa pauza de pranz umblu prin magazine. Mare lucru nu cumpar, ca n-am cu ce, dar imi casc ochii... si vine weekendul, petrecem un pic de timp impreuna

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Gabi, distractie placuta!

...poate te citim in curand la subiectele cu miresici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Multumesc Adina... din pacate weekendul e cu mult lucru pentru el dar ne straduim...
La miresici nu cred ca ajung in graba, pentru asta ar fi bine sa se intoarca in tara si sa stam macar o vreme impreuna iar acum nu e momentul de lasat un job bun sa-si caute ceva in tara

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Va pup gagici!
Eu am inceput sa fiu cam depasitade probleme nu imimai gasesc echilibrul, in we am facut o criza de nervi, m-am certat si cu ai mei.
sper sa imi revi grabnic ca nu e ok, ca sa ma calmez mi-am achizitionatun ruj corai, e superb si mi s-a mairidicat moralul.

pupici

Gabi, distractie placuta,
Adina, Daria, Happy, Yasmine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Saliu, fetele cucuietele!!!!!

Uf, stiu ca ne mai zboara gandul la exi si la momentele casniciilor noastre, dar viata mere inainte.

Eu am sa multumesc lui Dumnezeu pentu mai multe.
In primul rand ca bebe este foarte sanatos si creste vazand cu ochii. Ii merge foarte bine. Este cel mai frumos baiat din lume. Si este al meu. Stiti voi treaba cu cioara si cu puiul!!!!!!

Fata mea e foarte bine. Creste atat de frumos si e un copil atat de bun ca nu-mi vine sa cred. Si-a luat camera in primire si e foarte teritoriala. Am cam neglijat-o fata de trecut, dar este foarte intelegatoare si spre surprinderea mea i s-a atenuat gelozia fata de mititelul cel nou. Tatal ei a venit la ea mult mai des. A solicitat-o in ultimele 4 weekend-uri si am lasat-o sa mearga la el si la noua lui iubita si a compensat el faptul ca eu nu pot in aceasta perioada sa stau mult cu ea afara, in parc. A plimbat-o si i-a oferit atentia de care are ea nevoia sa nu simta prezenta lui bebe ca pe ceva neplacut. In limita posibilitatilor eu incerc sa ii arat toata dragostea noastra si atentia cu care am obisnuit-o si incet incet revenim la normal. Am invatat-o sa profite de faptul ca are doua familii si sa se bucure de oportunitatea de a primi dragoste si atentie din ambele parti. Fata cu care este viitorul meu ex este, pana la proba contrarie o fata ok. Am inteles de la fata ca se mai cearta ea asa cu viitorul meu ex, dar in limitele rezonabile, el cenzurandu-se extrem de mult, sau poate fata mea nu vrea sa-l parasca. Doar sunt la inceputul relatiei. Sper sa nu vada toate partile intunecate ale lui, in acest caz fiindu-mi extrem de mila de ea, de iubita lui, ca sa nu mai zic de fata care sper sa
nu aiba nesansa sa constate cat de cainos poate fi. Un singur lucru m-ar deranja..... sa dispara iar din peisaj si sa nu mai vina la fata o perioada asa cum a facut de atatea ori.

My mister x s-a intors, ceea ce pentru mine a insemnat mult. A insemnat ca a avut la cine sa se intoarca. Adica eu nu sunt chiar de lasat! e.... ma amagesc si eu S-a speriat el , dar i-a trecut. Si-a luat foarte in serios functia de "tatic" pentru bebe si pentru fata si e alauri de noi, inca...

L-am cunoscut pe nasicul lui bebe si am inceput sa vorbim de botezul care va avea loc curand. Va fi ceva simplu, probabil acasa. Nasii lui bebe sunt catgoric si "nasii" fetei ca sa nu se simta exclusa.

Eu, slava domnului ma refac incet si sigur dupa nastere. Astept molifta. Relatiile cu parintii mei s-au normalizat cat de cat. Mama nu mai este asa agresiva si eu am un spirit bun.

Soarele este pe strada noastra. Sper sa ne binecuvanteze dumnezeu cu o viata linistita.

Urmatoarea infatisare o am pe data de 3 si ma voi lupta ca el, din punct de vedere legal sa obtina cat mai putin in ceea ce o priveste pe fata, sa nu ma poata conditiona cu fata.

Am o oaresce parere de rau ca nu a intrebat absolut nimik de baiatel. Nu l-a vazut desi a venit dupa fata. Nu indrazneste sa mai urce sus cum facea altadata. Deocamdata mister x este singurul "tata" pe care il poate percepe. Si va spun cu mana pe inima ca atunci cand il aude sau vede intoarce capul dupa el si zambeste sau scoate diferite sunete, asa cum nu face nici dupa mine. Eu cred cu mana pe inima ca numai dumnezeu ni l-a scos in cale pe acest om. Si cat doreste sa fie in viata noastra este binevenit. Si nu pentru ca am eu nevoie de ajutor sau ca sunt singura sau ca imi doresc un tata la copiii mei, ci pentru ca are un suflet bun.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

LA MULTI ANI TUTUROR COPIILOR!!!


binecuvantarea mea de azi:

A trecut termenul si nu a facut mr.apel!!!


ps.Acuma dupa ce o sa pun stampila cu definitiv si irevocabil...pot sa schimb actele imediat sau trebuie sa mai astept?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Ieri am ajuns acasa

Lala felicitari, in momentul in care ai stampila definitiva, poti merge sa-ti schimbi actele. Iti reiei numele de fata?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

multumesc de felicitari...deja mi-am luat sampanie sa sarbatoresc...
Da imi reiau numele pt ca desi ma intelesesm cu el sa-mi lase numele lui la ultima infatizare nu a venit...a fost doar avocata...ma rog nu mai conteaza...poate ca e mai bine asa...
Si in plus am auzit ca mr isi cauta deja o relatie serioasa,sa-si gaseasca si sa uite si de noi ca si asa a uitat ca are copil...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

"LA MULTI ANI !" printilor si printeselor care va fac viata minunata !



Gabriela
12+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput