Hai REMY,MARYLENAC,CRIS!Bv IOANA,YOYO iun10 (84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marisa_ana spune:

Cred ca nici ei nu stiu cum ne pot jupui mai bine sa micsoreze procentul sau sa puna suma fixa.Nu mai putem sa nastem safe in spitale , desi platim cass, nu avem vaccin , desi platin cass, s-ar putea sane taie si banii de trusou( infima suma de 150 Ron pe care nici un carucior nu poti sa iei). . . Concluzie : nici un beneficiu numai obligatii avem.


Ana Maria 36+ cu Marisa Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152119&whichpage=1

poze



Cristina40+ cu Sebi
AMR:suntem in prelungiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Hai sa va povestesc ceva , sa mai radeti si voi ca eu am ras destul de una singura ... actorul principal bine-nteles sotul !!!

Nu pot sa cred cat pot fi de calma ! Am ajuns sa ignor tot ce ma deranjeaza doar ca sa nu ma enervez si sa nasc inainte de 19 ; daca tot am stabilit data prefer sa ma tin de ea desi dr. a spus ca in caz de ... sa o sun indiferent de zi si ora . Nici nasul nu mi-l suflu tare ca sa nu ma ia contractiile ; cred ca mi-ar trebui si mie batista bebelusului .
Si de ce zic ca ignor ce ma scoate din sarite ? Dupa ce al meu sot a scos tot din camera noastra, a zugravit, facut curatenie si bagat inapoi toate lucrurile se trezeste ieri ... CA VREA SA IZOLEZE 2 PERETI SI TAVANUL !!! Pe cuvant daca e normal !!! Nu s-a putut gandi saptamana trecuta cand eram in santier ? Imi venea asa sa urlu aseara dar am ramas calma spre surprinderea mea si i-am spus frumos ce am avut sa ii spun ! Concluzia ? O sa izoleze camera cat sunt in spital !!! Pe cuvant , imi vine si sa urlu si sa rad ! Suntem ca in filmele cu prosti .



R_ocsy 38 + Ana Sofia
AMR 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152119&whichpage=1

poze


Cristina40+ cu Sebi
AMR:suntem in prelungiri


Ei Cris , m-au trecut fiorii cand am citit primul mesaj ! Acum mi-a trecut si cheful de ras .



R_ocsy 38 + Ana Sofia
AMR 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Neata burtici,

LA MULTI ANI ANTONIO!!!

LA MULTI ANI RADU MATEI!!!

Sorana, imi pare rau ca nu merge alaptatul asa usor, si asta cred ca e din cauza mulsului. Cat de buna nu ar fi pompa ea nu poate stimula lactatia cum o face un bebe. Poate mai incerci sa-l pui pe Tudor la san, poate acum fiind mai marisor reuseste el sa traga din laptic. Oricum, iti doresc sa alaptezi cat de mult posibil. IAr daca -nu, tu stii ca ai facut totul posibil pentru asta. Sa fie baieteii sanatosi, ca vorba fetelor, cresc copilasi si cu formula, si o sa cresca si zdravanelul tau.

Ruxy, ce bine ca avem vesti de la voi. Vrem si poze.

Nana, eu draguta de tine ce chin ai tras si tu! Dar bine ca sunteti sanatoase amandoua. Recuperare rapida si sa vina lapticul cat mai curand. Vai, ce papusica de fetita ai, frumoasa foc!







www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 35+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dunemaire spune:

In primul rand: Bravo Mira! si sper sa auzim cat de curand vesti bune si de la Remy.

De minunea fatata de creierul lui Base mi se ridica tensiunea de cate ori imi aduc aminte. Sa stea EBA si cu cea mare pe cate 6 milioane acasa, ori sa incerce sa gaseasca loc la singura cresa din toata Alba, sau poate sa-si dea trei sferturi din maretul proaspat redus salariu bonei si pe urma sa-l vad ce viteaz ii mai da inainte cu masurile lui. Uf.

In alta ordine de idei am fost ieri la doc pentru ultima intalnire inainte de ceza, am stabilit data - 20 MAI - daca Dora nu se hotaraste sa apara mai repede, evident. Puiuta e bine, are deja 3 kg si un pic conform ecografului, iar mie mi s-a dat regim de stat la pat la fiecare doua ore si papa cu sare putina sau deloc, pe motiv de glezne de elefant. Mi-am luat inima in dinti sa il intreb daca nu pot sa ocolesc clisma si mi s-a zis ca se poate, cu conditia sa pap doar supe strecurate, iaurt de baut si sucuri in ziua dinainte. De acum, doar sanatoasa sa fie iubita mica si sa stea la caldura pana terminam de pus la loc lucrurile in apartament, ca e inca o mare varza...

Ada, mamica de Timea Christiane (6 ani 1/2) si Teodora, 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy

Hai sa va povestesc ceva , sa mai radeti si voi ca eu am ras destul de una singura ... actorul principal bine-nteles sotul !!!

Nu pot sa cred cat pot fi de calma ! Am ajuns sa ignor tot ce ma deranjeaza doar ca sa nu ma enervez si sa nasc inainte de 19 ; daca tot am stabilit data prefer sa ma tin de ea desi dr. a spus ca in caz de ... sa o sun indiferent de zi si ora . Nici nasul nu mi-l suflu tare ca sa nu ma ia contractiile ; cred ca mi-ar trebui si mie batista bebelusului .
Si de ce zic ca ignor ce ma scoate din sarite ? Dupa ce al meu sot a scos tot din camera noastra, a zugravit, facut curatenie si bagat inapoi toate lucrurile se trezeste ieri ... CA VREA SA IZOLEZE 2 PERETI SI TAVANUL !!! Pe cuvant daca e normal !!! Nu s-a putut gandi saptamana trecuta cand eram in santier ? Imi venea asa sa urlu aseara dar am ramas calma spre surprinderea mea si i-am spus frumos ce am avut sa ii spun ! Concluzia ? O sa izoleze camera cat sunt in spital !!! Pe cuvant , imi vine si sa urlu si sa rad ! Suntem ca in filmele cu prosti .



R_ocsy 38 + Ana Sofia
AMR 7 zile



R_ocsy, eu cred ca l-a apucat si pe el sindromul de "nesting"

Lasa, mai bine ca sa intampla cand nu esti tu acasa. In definitiv e o chestie buna izolarea


Corina 33s+ cu Maria

AMR - mai putin de 7s si apoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152119&whichpage=1

poze


Cristina40+ cu Sebi
AMR:suntem in prelungiri


Doamne... Saraca mamica! Sa le dea Dumnezeu putere multa, poate se intampla un miracol pentru micutele bebeline!

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 35+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Neata fete cucuiete

Am o durere de cap...cronica de-acum Cred ca de la noptile cu doar 4 ore de somn mi se trage..

Nana, ce ma bucur ca ne scrii, ca Adelina e asa papacioasa si cumintica, bravo ei, vazut si poza, e o scumpica Iar tie recuperare cat mai rapida si sa vina repejor si lapticul
Adelina suge din protectii din alea din silicon sau reuseste direct din tzitzi? Te intreb ca stiu ca si tu aveai pb si ai folosit Nipplette..

Rocsy, sanatate multa! Chiar ca e tare sotiorul, cred ca are si el sindromul ala cu "cuibul" ca vine bebe, asa ca trebuie o renovare completa. Bine totusi ca reuseste s-o faca cat sunteti in spital.

Laurita, mersi de sfatul cu pediatrul..Am fost aseara la un alt dr pediatru care mi s-a parut ok, doar ca mi-a zis clar sa nu-l mai las pe Matei la gradi pana-n toamna. Cica se recomanda..bunicii Sau macar sa mai faca o pauza de 2 saptamani, pana se intremeaza putin (acum e pe antibiotic pana duminica) si apoi sa mai incercam sa vedem daca se mai imbolnaveste..Nici nu stiu ce sa fac, dar parca nu l-as retrage acum, de-abia ce da semne ca incepe sa se acomodeze.

Despre indemnizatie refuz sa mai comentez, ma doare prea rau capu' acum ca sa ma mai pot gandi si la asta. E o mare bataie de joc!
Cat despre comentariile de care pomenea Cris, nu pot zice decat penibil, obtuz.

Trimit si revin.

Sorana
Matei 2 ani, 2 luni si Tudor 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Onana

Rocsy, sanatate multa! Chiar ca e tare sotiorul, cred ca are si el sindromul ala cu "cuibul" ca vine bebe, asa ca trebuie o renovare completa. Bine totusi ca reuseste s-o faca cat sunteti in spital.


Sorana
Matei 2 ani, 2 luni si Tudor 2 saptamani



Eu cred ca pe el il afecteaza mai tare sdr. de "cuib" decat pe mine .



R_ocsy 38 + Ana Sofia
AMR 7 zile

Mergi la inceput