FIV la Cluj 34

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

georgicule la mine poti sa modifici pe prima pagina fiv3 nereusit , urmeaza fiv 4 in iunie..tot in franta..
multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Buna dimineata fetelor!
Va ofer o
Brunadria,bafta la examene,cati ani mai ai de scoala?
O zi buna!
la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

buna dimi!sa fie un capitol plin de bebici!cate unul pentru fiecare!
aleincearca sa te relaxezi! stiu asteptarea e cea mai grea!daca te ajuta cu ceva eu nu am avut simptome in primele 2 saptamani de la embrio transfer nu toate au simptome asa repede !sigur o sa fie bine!
brunimulta bafta le examene!

la toate fetele! va multumesc pentru sustinere!incerc sa imi fac planuri de viitor dar parca totul e atat de departe!desi am intrerupt tratamentul de sustinere de 2 saptamani si jumatate inca nu am eliminat sarcina, nu am avut sangerari si betahcg creste f incet desi e sigur ca e sarcina oprita in evolutie! nici doctorita nu gaseste o explicatie si s-ar putea sa fie nevoie de absorbtie a sarcinii(chiuretaj) ceea ce inseamna o amanare a urmatorului fiv cu 6 luniironia sortii daca pana acum ma rugam sa se prinda sarcina acum ma rog sa se elimine!Numai Dumnezeu stie ce planuri are!Maine refac analiza betahcg si vineri vom lua o decizie!Deocamdata ne-am facut doar planuri in ceea ce priveste concediul iar planul "bebicul" in varianta cea mai fericita incepem in sept-oct 2010 sau varianta "nedorita" febr-mart 2011! Ce o vrea Dumnezeu!Sanatosi sa fim !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

marace planuri ai? tu ai facut ceva analize genetice?ati fost la genetician? eu parca as merge dupa acest esec desi doctorii recomanda doar dupa a doua sarcina oprita in evolutie , mai ales ca inca nu am eliminat sarcina cred ca implantarea a fost ok(asa zice si dr) dar o fi fost ceva problema de cromozomi!tu esti mai experta poate ai citit si ai auzit mai multe ! da-mi un sfat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetani spune:

Petrule- putere multa iti doresc sa treci peste acest moment foarte neplacut, vad ca iti faci deja alte planuri- bravo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

saboupetruta imi pare rau pentru cele intamplate, am patit la fel ca tine, dar anul trecut- greu dar, trebuie sa fii puternica sa te ridici din nou.
In legatura cu analizele eu le-am facut pe toate ,de care am citit sau auzit, sa nu cumva sa i-mi reprosez ceva, genetice - ok, tromfobilie- ok( mai am o mutatie de facut, ptr. cultura mea generala), asa ca m-am lasat la voia DD.
Ce pot sa-ti recomand ptr. linistea ta sufleteasca sa faci anal. genetice + un profil de tromfobilie complet(sunt scumpute) sa nu stai cu gandul mereu daca am, nu am si tot asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Brunadria,alinuta,vad ca noi trei am tras o evaluare la subiect...
Hi,hi suntem cei 3 muschetari(toti pentru unul,unul pentru toti)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Petruta suntem alaturi de tine,trebuie doar sa avem speranta ca intr-o buna zi vom avea un ,fa toate analizele ce se pot face sa descoperi unde e buba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corivio spune:

Ziua buna felelor!
Nu am mai apucat sa intru, fiindca am fost prinsa in multe.
PetrutaO sa fie bine.Pentru tine http://www.youtube.com/watch?v=X0kuag7BuGs, e o rugaciune.Stii dupa 7 ani de vise si sperante pot sa iti spun asa:lucrurile bune nu se fac niciodata usor, iar dupa ploaie intotdeauna iese soarele,iar ceea ce e al tau e pus deoparte.
Eu astept cm, care intarzie sa apara(cand vrei sa vina -nu vine, iar cand nu.....)Maine ma duc la eco.
la toate.
PS. Cristina ai baut azi cafea?

Corina,in curand o fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara72

georgicule io te-as ajuta cu mare placere da nu stiu zau....las ca poate se pricepe vreuna din fete. Si las ca nu esti batrana... esti numai buna uite ce frumos ai deschis tu capitol nou
Deci ajutati-ma ca am pierdut sirul : georgicu e in focuri adica in perioada de inhibare(bine am inteles?)ale Dutulescu e in perioada de asteptare de dupa ET- muuulta rabdare si vrem vesti bune neaparat cristina se pregateste de inseminare iar coriviosi Fami de fiv.Mi-a scapat ceva?



sarumanaa! pup Fetele!
sunt in asteptare. in afara de faptul ca am sanii cat capul, asa zic colegele, si sunt balonata, deci am burta :D, imi este somn, dar asta ar putea fi si din cauza vremii. dar nu este nu? :D
recapitulare: vineri pe 7 am facut ET, 3 embrionasi.
ASTEPTAM!



Mergi la inceput