Ghiocei de martie-aprilie 2009***205***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

mah io ma bucur s a va aud si pe voi zicand ca nu e de trait aici, ca incepusem sa ma supar pe sotul meu care zilnic imi zice ca el aici nu imbatraneshte...ca asta nu e tara in care sa traieshti si sa iti creshti copilul :))


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

v-am pupat, ca eu plec acasa. nu va mai otraviti atat cu micshorarile astea. ganditi-va ca nici nu ati primit vreodata 85% si gata. ce am avut si ce am pierdut. bine ca avem copii sanatoshi si noi suntem sanatoase si bune de munca. mie mi se pare cel mai nedrept pt cele care au probleme cu copii si sunt obligate sa stea acasa(ma rog...sau prin spitale). si privind global problema, sa ne rugam sa trecem mai repede cu totii peste criza asta ca altfel e rau rau de tot...nu ce e acum


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Bianca, io-s pe jumatate unguroaica, taica-meu a fost ungur, si batu-m-ar soarele-n tartacutza seaca, am refuzat de mica miculutza sa invatz maghiara, pur si simplu faceam alergie, io, care am un talent special la limbile straine si le invatz super usor, n-am putut suporta maghiara si pace!! Asa ca taica-meu a cedat rapid si a renuntat sa ma invete. Culmea, sotzu'meu, desi nu e ungur, stie maghiara, ca bunica-sa(evreica) s-a nascut si a crescut in Budapesta. Oooo, de-as sti si io limba, rapid m-am tira la Budapest, superb oras, sigur mi-as gasi eu de lucru sa predau engleza, franceza, filosofie, orice!!
Ce credeti, e prea tarziu sa invatz maghiara?

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Of, de ar fi loc aici de exprimat injuraturi as umplu un capitol fara sa ma repet...Nenorocitii...

Ilinca, sigur se va aplica si la noi (daca v aintra in vigoare legea) deoarece la 1 ian 2009 s-a aplicat si pt mamele care erau deja in crestere copil. Intelegi ce vreau sa zic?
SA ne gandim ca poate i-o veni un gand bun prin chelia seaca.
Eu oricum am decis sa ma intorc la serv la 1 sept, chiar daca se taie 25 ramaneam cu ceva *aproape 1 mil). Dar acum ma vad nevoita sa ma intorc. Eu o am pe mama si am cu cine sa il las dar tot ma doare sufletul. Dar ce sa fac, am rate de platit...si nu putine...Cu 6 mil imi ajunge doar de funie
A, am o intrebare stupida daca ne intoarcem la serv SE MAI DA STIMULENTUL DE 1 MIL???????

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

asa-i aris, ce a fost pana acum a fost parfum; de-acum in colo urmeaza adevarata criza iar cel mai probabil pe la toamna o vom simti

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Floric imi pare rau daca nu am fost pe faza si ai zis cumva, dar de ce se kkaceste pe el Raru? Ti-a iesit ceva la analize? Eu mai stiu si ca pastele ar strange la stomacel si dupa amiaza poate poti sa-i dai paste cu branzica si cu ou la cuptor daca o mananca? si este si destul de satioasa, sau mai poti incerca orezul cu lapte simplu sau tot asa facut cu mere copte si bagat la cuptor, iar la pranz poate poti incerca carnita de pui tot asa la cuptor cu orez si legume sau cu paste. Zic si eu, acum nu stiu exact ce are Raru.
Pup si sa teaca kkceala.

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Petrecere 1 an Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

nu va mai otraviti atat cu micshorarile astea. ganditi-va ca nici nu ati primit vreodata 85% si gata. ce am avut si ce am pierdut. ................

25 martie 2009


eu nu prea pot sa gandesc asa... pentru ca: indemnizatia mea e mai mare ca salariul lui cristi (din care acum o sa mai taie 25%... deci ramane de un kk al lu' mutzu ); nu am pe nimeni care sa stea cu mutzu, deci caut bona- adica persoana straina careia sa-i incredintez ce am mai scump pe lume (nici nu se pune problema de cresa la un anisor); ; ma intorc la program fix, mediu super toxic, post muuuult sub cel pe care-l aveam (v-am povestit eu sapt trecuta)
ceea ce doare cel mai tare e ca nu este hotararea mea sa ma intorc; adica cele care v-ati intors ati facut-o pentru ca ati simtit ca e timpul si v-ati aranjat cumva lucrurile sa fie bine; noi avem o luna la dispozitie sa aranjam tot .... si sa ne impacam cu ideea; dar e greu, pentru ca eu una nu ma simt pregatita sa-l las....
are rost sa va zic ca plang de mai mult de 2 ore???????? efectiv nu ma pot opri, deja sunt desfigurata, umflata toata

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
UN ANISOOOOOOOOOOOR!!!!
dezMOTZarea
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

floric - incearca sa-i faci mai consistente mesele si poate le accepta
in branza de dimineata nu vrea niste cereale?
la pranz noi adaugam si cam 1 lingura mare cu orez fiert, o lingurita ulei masline si o lingurita parmezan

cerealele cu lapte nu-i plac?

stiu cum e cu slabitul

pe noi ne-a ajutat fff mult in perioada kkcioasa cerealele de la nestle -orez cu roscove (nu au lapte, se fac cu apa si atat) si ne-au si reglat bine burtica de atunci

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Io ma declar invinsa..de sistem, de tzara, de tot...

Nu mai am cuvinte si nu spun decat: HAI EMIGRARE!!!


www.helpioana.com/" target="_blank">HELP IOANA

Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

DYANA, exact asa gandesc si eu si sunt cam in aceeasi situatie. Din pacate, nu pot sa ma fac ca nu am avut vreodata 85% pt ca sotul meu nu castiga suficient cat sa sustinem ratele si alte datorii pe care le avem si vom fi nevoiti sa mai facem (cand termina socrii casa si isi iau hainele de aici trebuie sa renovam si sa cumparam mobila, nu o sa stam cu casa goala).
Mama lucreaza, socrii fac casa si oricum cu ei nu o lasam, pt ca aici nu vor sa se mai intoarca din cauza problemelor care au fost, iar eu acolo nu las fata, cu toate surorile soacra-mii, pline de idei crete si invechite, in fine, e mult de zis...Pe 6 milioane e exclus sa stam, la serviciu e cam ca la tine, adica eu am acum o super infipta pe pozitia mea, care nu va renunta prea usor, e ca naiba.

Nu ca nu as fi facut copilul daca nu era vorba de 85%, dar macar stiam de la inceput pe ce ma bazez, nu mai faceam anumite cheltuieli care acum trebuie platite, faceam niste calcule si planuri de cand eram gravida.

Acum ma hotarasem sa o dau pe Ana la gradi in regim de cresa in toamna, dar sa stau totusi pana la 2 ani, ca adaptarea sa se faca treptat, adica la inceput 4 ore, apoi 6, apoi 8, sa stau eu cu ea in caz ca se imbolnaveste, etc.
Eu cu ideea de bona nu sunt deloc prietena, iar sotul e complet impotriva.

Efectiv nu credeam ca vom ajunge aici

Si eu plang si ma isterizez, desi toata lumea imi zice ca nu rezolv nimic. Asa e, nu rezolv, dar oare cum rezolvam?

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)


Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput