Mama este f. suparata!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui sirimie
in ce parc din sectorul 3 se inghesuie toti?

In cel mai frumos parc din bucuresti. Poti veni si tu cu Vladut pe Role iar pe Monica sa o dai in leaganele de bebei.
Este la 3km de tine.


Inca nu m-am mutat, ma mut la sfirsitul lunii. Vom fi vecini?

Spui de IOR? E departe de centru, nu ajunge multa lume pe acolo

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Gabidaniela,d-na Merckel a spus public ca detine un CD cu germanii care detin conturi NEDECLARATE in banci straine si ca daca se grabesc sa le declare la Fiscul lor,nu vor fi confiscate acele depozite.
De aici gramada mare si cozi cum nu au cunoscut nemtii never ever!

La noi,daca ar avea cineva CURAJUL sa faca o asemenea declaratie si PUTEREA DE DECIZIE sa o aplice,am scapa de criza si am avea un Buget fara probleme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Nu-i mai boscorodi simona pe cei care-au votat cu baselu. Cand taticelu a dublat pensiile a incercat baselu in cor cu finantistii sa spuna ca bugetul de pensii o sa crape (in 2010, asa a prezis baselu, sa nu ziceti ca nu v-a spus!), dar cine avea urechi sa-i auda? Pensionarii si-au ridicat voiosi pensiile dublate dar, teapa, n-au votat cu taticelu, asa cum spera.
Acum bugetul de pensii a crapat.


Basescu a marit pensiile in 2009 pentru ca era an electoral. Acuma pensionarii l-au votat, asa ca Base le ia marirea inapoi. Simplu.

Tot Basescu declara in 2008 ca sint bani de dublare a salariilor profesorilor, ca Tariceanu minte sfruntat ca nu sint. Bine ca nu le-a facut la fel ca pensionarilor...

Pe multi a prostit, macar sa isi dea seama ca sint si prostiti si cu banii luati.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Gabidaniela,d-na Merckel a spus public ca detine un CD cu germanii care detin conturi NEDECLARATE in banci straine si ca daca se grabesc sa le declare la Fiscul lor,nu vor fi confiscate acele depozite.
De aici gramada mare si cozi cum nu au cunoscut nemtii never ever!

La noi,daca ar avea cineva CURAJUL sa faca o asemenea declaratie si PUTEREA DE DECIZIE sa o aplice,am scapa de criza si am avea un Buget fara probleme!


Super tare! Pai la noi cine sa faca asta?? Crezi ca-s prosti sa-si fure singuri caciula...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Gabidaniela,cine face la noi in tara ca d-na Merckel,va avea toata stima si increderea MEA!
Cu aceasta ocazie vreau sa precizez ca nu promovez niciun partid si nu fac propaganda pt. nimeni!
Ingrid,Ileana,Sirimie,voi se pare ca luptati pt. cauza liberala ,sa va fie de bine,dar sper sa aveti intuitia prin care sa intelegeti ca Partidele din Romania NU SE DEOSEBESC PRIN IDEOLOGIE CI PRIN ABUREALA ELECTORATULUI POTRIVIT!
Inca nu m-am lamurit daca sunteti constiente de acest fapt!
Daca ma lamuresc,sa stiti ca nu va voi ierta pt. afirmatiile si acuzele voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianm spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Am adus,cred ca din prima pagina,omagiile mele D-nei Angela Merckel,care a gasit o solutie f. eficienta pt. solutionarea crizei(vedeti cozile la platit taxe!),vad ca nu a reactionat nimeni(la noi "mucles"!),sa inteleg ca sunteti toti pe aici mai ingrijorati de conturile voastre din strainatate decat pensionarii nostri?



B.nica, masura luata de Frau Merkel nu e premiera. Actiuni similare au avut loc in US in 2007 (cu o lista de 19000 suspecti redusa la 4450, iar US are program dedicat evaziunii fiscale a celor ce detin conturi nedeclarate in strainate, informatorii fiind platiti cota parte din sumele recuperate!), tot Germania in 2008 (cu o lista de aprx 1000 suspecti, DE impartind informatia cu alte tari, in frunte cu UK, vezi cazul Liechtenstein LGT bank), Franta in 2009 (cu o lista de 3000 suspecti).

Uita-te la numere (raportat la populatia tarii respective). Sunt sanse ca in Ro sa existe indivizi vinovati de evaziune fiscala in numar mai mare (nu fac nici un comentariu legat de sume)? Parerea mea este ca da. Insa ce sanse sunt de a fi dovediti si facuti responsabili?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

iulianm,scuza-mi "limitele" de intelegere!
Nu inteleg ce vrei sa demonstrezi in postarea ta!
Daca poti sa faci un efort si sa fii mai explicit,poate vei primii un raspuns satisfacator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianm spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

iulianm,scuza-mi "limitele" de intelegere!
Nu inteleg ce vrei sa demonstrezi in postarea ta!
Daca poti sa faci un efort si sa fii mai explicit,poate vei primii un raspuns satisfacator.



Nu incerc sa demonstrez nimic, ti-am oferit informatii suplimentare. Aveam vaga impresie din postarea ta ca ai o parere pozitiva vis-a-vis de eforturile lui Frau Merkel si te preocupa o eventuala aplicare particularizata in cazul Romaniei.

P.S. Si-s fetita, nu baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Gabidaniela,cine face la noi in tara ca d-na Merckel,va avea toata stima si increderea MEA!
Cu aceasta ocazie vreau sa precizez ca nu promovez niciun partid si nu fac propaganda pt. nimeni!
Ingrid,Ileana,Sirimie,voi se pare ca luptati pt. cauza liberala ,sa va fie de bine,dar sper sa aveti intuitia prin care sa intelegeti ca Partidele din Romania NU SE DEOSEBESC PRIN IDEOLOGIE CI PRIN ABUREALA ELECTORATULUI POTRIVIT!
Inca nu m-am lamurit daca sunteti constiente de acest fapt!
Daca ma lamuresc,sa stiti ca nu va voi ierta pt. afirmatiile si acuzele voastre!


B.nica, sa stii ca nu voi putea dormi noptile urmatoare daca nu ma vei ierta.
Nu fac propaganda niciunui PNL, la ce bun? Doar nu sunt la guvernare. In schimb, tu care ne faceai observatii sfruntate ca nu suntem in stare sa respectam presedintele tarii (cu P mare); ca ne denigram Tara si Poporul, sforaitor si declamativ de parca erai Vadim cu fusta; tu ai muscat-o acum si prezinti faptele de parca nici usturoi n-ai mancat, nici gura nu-ti miroase.
Pe bune, m-as astepta de la tine sa faci ciocu' mic, fara suparare. Dar mic-mic.
O ultima urare: sa traiesti bine!
Si, sa nu uitam: sa-ti fie rusine, Dinu Patriciu!

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

aoleu ce v-ati ambalat si e sambata! so, aia cu Frau Merkel e din bancul zilei?
orice tara civilizata are mai multe sisteme de pensii, de stat si private. si in Deutschland e la fel. pensia de stat e acceptabila se poate trai bine mersi din ea, o familie de pensionari. cunosc pensionari, in jur de 1400 euro au pensie, lunar. si mai au si case proprii, sau au avut si le-au vandut si au banii la banca. e ceva rau in asta?

mai uitati-va la Chile, e cred singura tara din lume fara sistem de pensii de la stat, totul e de la privat.

a te gandi la pensie de pe cand esti tanar si in putere, e dovada de intelepciune si precautie. din pacate pensionarii din Ro n-o mai pot face. si nici ai condamna nu-i o solutie.
de condamnat sunt cei care nu vor sa faca ceva pentru tara, se tot spala pe maini ca Pilat de douaj' de ani. si cei care sunt in functii de unde furacesc.



Bazar general pe DC

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA


M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput