FIV in Ungaria 104

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

luck,multa sanatate mamei tale si tie iti tin pumnii sa fie bine
laura,vor veni si vremuri mai bune si pt noi
aristica
adria,cum e puiutul?s-a fertilizat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Din cate tin minte, la Budapesta nu mi-au cerut sa nu ma fardez, sa nu port bijuterii etc. nici pt punctie, dar aici, in USA, asa se cere la orice interventie cu anestezie (sau cel putin la astea cu anestezie). Nu am intrebat niciodata de ce. Nu ai voie sa-ti dai cu deodorant, lotiuni de corp, parfum, farduri etc. M-au lasat sa-mi pastrez inelul de logodna si verigheta pe deget, dar mi le-au acoperit cu leucoplast.

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui luck

roxi
revin , am uitat sa-ti spun , mie mi-a recomandat PK cetrotide , la fel a primit si Laura Garner , asa ca nu stiu ce sa zic , poate iti mai impartasesc si fetele din experienta lor.
Bafta multa , multa !!!
mami vreau
multumesc frumos , Doamne Ajuta !!!
Pe cand interventia?Te-ai hotarat?

MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot,ATPO pozitivi


luck maine seara cred ca aflu cand va fi interventia... dar probabil pe 10 sau 17 iunie... ca la euroclinic joi e cel mai indicat sa imi faca operatia... abia prind un weekend de relaxare dupa si imi iau toata saptamana urmatoare interventiei concediu medical... va anunt cand aflu exact data...

roxi eu stiu ca pk da ca inhibatoare suprefact sau cetrotide... suprefactul se incepe inaintea stimularii sau odata cu aceasta... asa ca daca nu ai avut suprefact in schema, iti va da cu siguranta cetrotide...

bytzi

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

roxy dar ce-ai mai ciorchinat ...ai un ciorchine intreg de ovule. Felicitari!...hai ca se va retrage si chistul, ai sa vezi.
luck cyclo-progynova nu este pt endometru, ci pt estradiol. Am luat inainte de puctie, dupa punctie, dupa et si dupa crio-et cate 3 pastile albe pe zi, una la 8 ore.
adria mai dar ne ti pe jar, nu gluma...ai bebelul la purtator?
mami_vreau poate te viziteaza Boc in concediu medical

Eu am nevoie de parerea voastra: ieri am crezut ca-mi vine CM la 22 de zile, pt prima data in viata mea, dar n-a fost CM, ci a fost o pata maronie, cat varful unui deget. Ieri m-a durut burta ca la CM, dar azi nu mai simt nimic. Credeti ca e posibila o minune? Oare in urma tratamentelor pentru fiv sa mi se fi desfundat o trompa? Daca ar fi vorba de o nidare, cand credeti ca as putea sa fac un bhcg de control? Ca la et stiam clar care-s zilele, dar asa, natural, chiar nu stiu ce sa zic....de fapt, stiu...imi este aproape frica sa ma gandesc ca tocmai mie, care imi cam pierdusem credinta in Dumnezeu dupa nereusitele mele, tocmai mie sa-mi dea Dumnezeu acum, dupa 3 ani un copil...sa indraznesc sa ma gandesc mai departe ca ar fi posibil?

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Citat:
citat din mesajul lui aristica

luck cyclo-progynova nu este pt endometru, ci pt estradiol. Am luat inainte de puctie, dupa punctie, dupa et si dupa crio-et cate 3 pastile albe pe zi, una la 8 ore.


Si estrogenii sint pt endometru

Dumnezeu sa-ti ajute ,minuni exista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

aristica..nuti pierde credinta in DUMNEZEU..sa stii ca exista minuni atunci cand nu te asteptii...ai rabdare si roagate bunului Dzeu si va fi bine...

anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Aristica (o-lume-de-vise),totul este posibil,asa ca nu iti pierde speranta,continua sa fii optimista si minunea poate aparea,asa ca Doamne ajuta sa fie cu ochishori
Pupici,
Luciana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RETAM spune:

Doamne Laura ce a mai crescut bebicul tau si ce frumos este ,sa va bucurati de el
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Pupici la toate fetele care se gandesc la mine!

Eu am avut ieri embriotransferul, un embrion cu nota maxima, speram sa fie lipicios si sa stea acolo 9 luni!
Ieri m-a durut un pic burta si astazi cand am coborat in hol ca sa faca curat in camera. Ca tratament, dr.K mi-a dat numai utrogestan 2 cps x3/zi, intravaginal. Eu mi-am cumparat si Proluton (progesteron injectabil) de la Viena, in caz ca o sa fie nevoie. Nu am mai primit estrofem de data aceasta, probabil pt ca endometrul era ok si nivelul estrogenului inainte de punctie era bun. In rest nu mai iau decat acid folic 1mg/zi. Ieri am terminat metilprednisolonul, PK nu recomanda cortizon decat 4 zile dupa punctie ( am vazut ca alte clinici recomanda prednison sau dexametazona pana la aflarea rezultatului). Oricum fiecare clinica are protocolul ei si e bine sa respecti indicatiile medicului curant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Aristica, Doamne Ajuta sa fie o minune! Si eu cred ca daca avem rabdare, ne asculta Dumnezeu rugaciunile! Te astept cu o veste buna!
Cred ca poti sa faci un Beta HCG pe 31 mai.

Mergi la inceput