Prietene la bine si la greu -11

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Shtrumphy, eu ii dau apa plata de la Dorna...

Sigur ca ii poti da apa din biberon. Eu ii dau apa din cana cu cioc, pentru ca nu suporta deloc biberonul...nu a baut niciodata apa din bibe, de fapt nu a baut niciodata nimic din biberon...asa ca...alternativa a fost canita cu cioc...poti sa incerci si tu o canita cu cioc...pentru inceput ia-i una cu supapa, din care poate trage la fel ca din bibi sau tzitzi...macar asa...sa vezi cum reactioneaza. Inital si eu am luat tot asa...sa vad daca ii place...si a fost incantat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Gata, am sters si cred ca m-am prins si unde am gresit, mii de scuze. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Stephy ma intrebai cum sunt. Suntem cu totii ca dupa o tornada. Ma uit ca nebuna la tel, doar doar oi primii vreo veste. Imi controlez mailul, doar doar vine vreo veste.
Eu m-am mai recuperat, dar ai mei... Ma omoara cand ma duc la ei. Sufera enorm de mult. Mama, de cate ori inchide ochii, vede casa facuta tabara. are atacuri de panica. Absolut totul a fost scos din dulapuri. Au cautat inclusiv in medicamente. Tata nu poate iesi din casa. Ii tremura mainile si cred ca si lui ii e frica.
Traim niste momente grele, pe care nu le doresc nimanui.


imi pare tare rau, sa va dea Dumnezeu putere sa treceti cu bine

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Gata, am sters si cred ca m-am prins si unde am gresit, mii de scuze.



deci urmatorul tu il faci da ....io vorbesc ca nu am facut niciodata

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzi2005 spune:

'neata,

La multi ani Lalu! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta!
La multe lunite pisicutei Annabelle si pentru cavalerii Dragos, Matteo si Cristian!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Andre, bine ca ai reusit si ti-ai dat seama...tura viitoare...tu faci...te pup!

Raluci..deci...pot sa te sun???????Merci ca te-ai gandit la mine...am deschis si messu si am citit offlineul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzi2005 spune:

sa-mi fac si eu temele:

gabitza imi pare rau ca Dragos are enterocolita. cum se mai simte azi? Sper sa treaca usor si repede. Sanatate multa!
ralu multumesc pentru informatiile legate de nasit. Si nu, nu esti o mama denaturata! Esti cea mai buna mamica pe care o poate avea domnisorul Scuipinol. Si probabil ni se intampla tuturor sa ne pierdem rabdarea. Eu cand simt ca o iau pe aratura ma gandesc ca pisoiul nu o sa fie toata viata bebe.. Si iti mai sugerez un wrap/ sling / carrier, ce vrei tu!
floricik sa poarte printesa cu placere hainutele si hainutele sa fie incantate ca o sa fie purtate de asa o printesa. Cu lapticul si somnul nu stiu ce sa te sfatuiesc.. Rabdare multa si un de la noi!
Dozz draga mea, m-ai prins la colt. Eu am vazut baticutele respective la nepoata mea asa ca nu stiu sa-ti indic vreun magazin. Dar sunt in genul www.vertbaudet.fr/blouse-short-et-fichu-ensemble-bebe-fille-du-3-au-36-mois.htm?ProductId=702043236" target="_blank"> asta . Felicitari pentru mersul la sport!
Raluci multumesc pentru notite Te-am visat azi-noapte. Erai cu Bubu in brate si imi povesteai de verisoara ta Catinca (???) ce greu i-a fost cu alaptatul ( ce face forumul din om) Distractie placuta la Craiova si La multi ani pentru bunica!
Alexa felicitari pentru rezultate si sarcina usoara in continuare!

mai am.. revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

Shtrumphy, eu ii dau apa plata de la Dorna...

Sigur ca ii poti da apa din biberon. Eu ii dau apa din cana cu cioc, pentru ca nu suporta deloc biberonul...nu a baut niciodata apa din bibe, de fapt nu a baut niciodata nimic din biberon...asa ca...alternativa a fost canita cu cioc...poti sa incerci si tu o canita cu cioc...pentru inceput ia-i una cu supapa, din care poate trage la fel ca din bibi sau tzitzi...macar asa...sa vezi cum reactioneaza. Inital si eu am luat tot asa...sa vad daca ii place...si a fost incantat!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!Asa creste puiul meu
Mama, ideal de femeie, fermecator si venerat!
(Lev Nicolaevici Tolstoi)


Apa plata o fierbi in prealabil?


Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui mitzi2005

Raluci multumesc pentru notite Te-am visat azi-noapte. Erai cu Bubu in brate si imi povesteai de verisoara ta Catinca (???) ce greu i-a fost cu alaptatul ( ce face forumul din om) Distractie placuta la Craiova si La multi ani pentru bunica!


n-are fata verisoare catinci, poate cine stie, daca o gasesc te anunt. sa stii ca si io am visat nu mai stiu acum pe cine. e boala grea forumul asta, dependenta de voi ma declar
Multumim de urari

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

da...o fierb si o racesc....unii zic ca sunt nebuna...ca nu are rost sa fierb apa plata ca de aiai e apa plata...dar...eu o fierb...pentru linistea mea sufleteasca!

Mergi la inceput