Licurici de ianuarie - februarie 2009 (104)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

axis, pai am spus ca ii ies toti cei 4 canini odata, plus un premolar jos pe o parte, plus un premolar si maseluta urmatoare jos pe cealalta parte. Caninii de jos sunt si ei mai vizibili decat cei de sus, care sunt mai putin iesiti. Nu are febra, nu plange, doarme beton, cate 4 ore la amiaza si fara treziri peste noapte.

Particip la bazaruri - periodic produse noi, nu uitati sa verificati!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

www.desprecopii.com/cover/albumphoto/folderview.asp?bid=&folder=Selene_Bunnx" target="_blank">Daria pe coperta!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Sa va arat cu ce opere de arta vine fi-miu de la gradi, nu m-am gandit niciodata ca niste copii de un an si ceva pot face chestii atat de dragute.
http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/4587506863/

Si piesa de rezistenta pt Mother's Day, mi-au dat lacrimile cand i-am vazut manutele alea, comparativ cu amprentele de la nastere (i-am luat atunci amprentele la manute si picioare), par imenseeee.
http://www.flickr.com/photos/14984866@N07/4588128414/

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Foarte frumos Miere, emotionant, as muri sa vad asa ceva

Fetelor mi-am facut testul si o liniutya e rosie si cealalta roz pal, sunt insarcinata sau nu???????????????????

Mami puiutului Vlad Mihai

Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

repeta cu inca un test

tinem pumnii sa fi!


uau, Miere!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Bebelusi felicitari!!!!!
Asa s-au colorat si ale mele la inceput

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliafairais spune:

wow bebelusi, repeta repede si scrie ce a iesit! iti tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

wow...daca e roz pal cred ca trebuie sa te felicitam si sa iti uram sarcina usoara, si eu am avut roz pal la MArius. Asteptam confirmarea.

multumim fetelor, sunteti niste dragute...
Miere m-ai dat gata cu operele lui Aidan, cand va aud cat de multe invata la gradinita mai ca imi vine sa il duc si eu cateva ore dar n-am gasit inca ceva doar pe termen scurt. Sa vedem la targul de gradinite de pe 14 mai daca gasesc o oferta. Bine asta daca ignor ce ziceti referitor la raceli si probleme..

Acum eu nu stiu ce inseamna analize usuale. Cert e ca noi i-am facut tot ce ne-a dat pediatra pe trimitere inclusiv cateva de care nu era nici ea sigura ca se pt face din sangele de la degetel (cam 3 eprubete mici i-a luat).

Selene cu 4 canini si un premolar care ies deodata e posibil sa aiba dureri prea mari sa manance. Acum depinde de la copil la copil. La Marius de exemplu nu i-a scazut pofta de mancare nici cand i-au iesit cate 4-5 deodata, mi-a dormit insa un pic mai prost si a fost mai agitat ziua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Week-end din nou... si Mister care s-a trezit la 7.30 (eh tot e mai bine decat 5.45-6.15 - mai nou ora lui de trezire in timpul saptamanii)

Imi pare rau ca inca mai sunt copilasi bolnaviori si le urez sa se faca repede bine.

Selene, daca Dariei ii ies dintisorii (canini, molari, premolari... toti odata wow!), apetitul scade... mult de tot. Eu zic ca fetele, nu te stresa prea tare si mai ales nu o stresa nici pe ea...si in nici un caz nu o forta sa manance. Daca trebuie aruncata mancarea... asta e. Congelati ce puteti, restuil... asa e cu astia micii in perioada asta. Daca vrea sa pape ce ii oferi, bine, daca nu, incearca peste o ora. Daca tot nu vrea, incearca din nou ... la masa urmatoare. Cand ii va fi foame, va manca, nu rabda ea de foame. Mesele trebuie sa fie un motiv de distractie, sa ii placa sa pape. Stiu cum e, si eu ma stresam rau de tot cand imi refuza copilul sa pape (din varii motive), ma enervam... acum incerc sa par relaxata si zau ca merge mai bine. Si noi mai folosim obiecte pentru distragerea atentiei - asa de haios e cum accepta el sa pape in timp ce cerceteaza presa de usturoi sau cantarul de bucatarie, sau cutia cu mascarpone...asta e.

A, si la noi mai ajunge mancarea pe jos (des de tot). Noi avenm parchet laminat, asa ca nu-i bai... dar sa stii ca poti pune o folie mare de plastic sub scaunul Dariei si ati rezolvat problema. Si NEAPARAT mergi si fa-ti analizele, am senzatia ca nici tu nu mananci bine si nu te odihnesti indeajuns (dar care dintre noi o poate face?). Mare grija cu supa, daca e zeama cu legume fierte nu prea sunt multe calorii acolo... iar legumele fierte isi cam pierd vitaminele si ce mai au ele bun. Stiu ca noi romanii suntem o natie care apreciaza supa... dar grija si ce mai mananca pe langa aceasta.

Am vazut ca se discuta de explorat. Al meu e Mister Monkey acum, se catara peste tot unde poate... mai si cade... si dupa ce se opreste din plans vrea tot acolo. Acces are peste tot in casa, dulapurile cu chestii gen chimicale, chestii fragile sunt blocate, prizele sunt acoperite, obiectele periculoase au fost mutate, restul... daca le rascoleste le pune mami la loc ca alta ce treaba are! Numai in baie nu are voie nesupravegheat... ca acolo sunt tavitele pisicilor. Curatenie facem seara dupa ce merge bebe la nani (adica adunat puhoiul de jucarii si carticele, dat cu matura, sters, tati spala vasele chestii de-astea), in rest ...cum se poate si curatenie mai mare in week-end.

Bebelusi, sper sa fie bebe Incearca si maine dimineata un test (cu prima urina). Eu cred ca esti graviduta

Cu o mica intarziere...
Eli, LA MULTI ANI !!!

Oana, LA MULTI ANI!!!

Stefanial, LA MULTI ANI!!!

Miere, ma bucur ca e mai bine Aidan si ca a trecut greul. Bietii de voi, ati avut niste ultime luni foarte foarte grele! Aidan, cred ca taaare emotionata ai fost cand ai vazut "operele" lui

Cris, bine ai "revenit". Ma bucur ca sunteti bine cu totii. Mai povesteste-ne de viata voastra din Mongolia, mi se pare o lume atat de interesanta acolo!

Cami, daca Antonia merge tinuta de manuta si sprijinindu-se de mobile/pereti eu zic ca e OK. Eventual mergeti si intrebati un pediatru sa va linistiti. Felicitari pentru definitivarea tezei!!



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)


"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Aha, sa vedeti ce "cetatean constiincios" facem noi din Mister! Joi a fost zi de votat aici, alegeri parlamentare neamule! Ei bine, jupan a fost de 3 (tre) ori la vot! La amiaza cu childminder-a si sotul ei, seara la 6 cu mami si mai tarziu la 9 cu tati. Cred ca deja stie singur drumul pana la scoala

Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)


"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Eli

Oana

Stefania

La multi ani sanatosi si fericiti cu multe bucurii si impliniri!

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Bazar general

Mergi la inceput