Bravo LAURA! Flori de liliac mai-iun'10 (80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maribell spune:


FELICITARI LAURICIU !!!
REFACERE USOARA, SANATATE SI MULT LAPTIC !!!!





BINE AI VENIT GRASUNACHE DRAGOS ANDREI !!!!
SA FII SANATOS, PAPACIOS SI NECOLICOS !!!


MARIA SUPER FERICITA 36 cu ANDREEA ANTONIA
AMR: CAT SE POATE DE MULT!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Oare o sa avem surprize placute si astazi ? M-am obisnuit cu ele .

Va las , am putina treaba ! Ne mai auzim !

R_ocsy 36 + Ana Sofia
AMR 15 de zile si apare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

'NEATZA GAGICI.....
cam liniste pe aici....
cum a inflorit liliacul in curti...au si inceput bebeii nostri sa iasa la lumina....wow cate emotii am....mai avem asa putin si ne intalnim cu ingerasii nostri !!!!
MARY... felicitari pt colostru !!!!
IOANA... felicitari pt 38 de saptamani...mai ai asa putin....
MULTUMIM TATI DE DRGOS ANDREI PT VESTI...SA FITI SANATOSI , NOROCOSI SI FERICITI !!!
IUBIRISCA... felicitari pt cele 35 saptamani !!!!
CRISTINA...WOW...mai ai asa putin...NASTERE USOARA SI BEBEL SANATOS !!!



MARIA SUPER FERICITA 36 cu ANDREEA ANTONIA
AMR: CAT SE POATE DE MULT!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biajitaru spune:

Neata fetele,

Felicitari ANca si Lauriciu
Sa aveti parte de bebei sanatasi si mancaciosi, multa sanatate voua si familiilor.

Bia

Bia 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Neata, dragelor!!!
Am ramas de caruta cu felicitarile, asa ca:
FELICITARI CATALINA, BINE AI VENIT BEBE MIRUNA!
FELICITARI ANCA, BINE AI VENIT BEBE EVA MARIA!
FELICITARI RUXI, BINE ATI VENIT BEBEI ALEXANDRA MARIA
SI ALEXANDRU ANDREI!

[size=3]FELICITARI TATYANA, BINE AI VENIT BEBE EMMA ANTONIA!
[size=3]FELICITARI LAURA, BINE AI VENIT BEBEL DRAGOS ANDREI!

Sa fie mamicile sanatoase, sa se recupereze repede ca sa se poata bucura pe deplin de bebelusii lor, sa aiba laptic si sa poata alapta fara probleme!
Iar voi, floricelelor de liliac, sa fiti sanatoase/sanatosi, mancacioase/mancaciosi si necolicoase/necolicosi, sa aveti noroc in viata, sa fiti bucuria parintilor vostri!

In rest, pupici multi,multi pentru toate celelalte mamici si burtici, v-am citit constiincios, cu raspunsul e mai greu!

Anca 35+ cu Maya Sofia si mamina lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

buna
vesti de la Aniska:"ce fac fetele dupa forum? sunt ok? noi cred ca o sa plecam maine acs, de-abia astept, suntem ok, i-am pus cercei din ziua 2, suge la san, are icter si colici, e frumusica si cumintica, seamana mai mult cu taica-su! eu ma refac binisor cu exceptia durerii de cap si o usoara jena la operatie! va pupam si ne este tare dor de voi si de forum, ne-ati fost de mare ajutor! sper sa colaboram in continuare!

Felicitari Lauriciu! Sa iti traiasca grasunelul, sa fie sanatos si cuminte!!


acum vesti despre noi! bebelina care cantareste 2300gr, dr a zis k suntem ok si ca cel mai probabil ne vom naste pe 1 iunie, mai mergem inca o data pe 25 sa mai discutam si sa vedem cum suntem

asa creste bebicu
pozici cu noi
ale cu printesa Karina Florentina in35 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte
AMR:4 SAPTAMANI SI VINE PRINTESA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Buna dimineata... spre pranz

Avand in vedere ca noaptea are 2 reprize de supt, dimineata cand adoarme mai stau si eu in pat.
Legat de iesit afara, eu l-am scos la noi in curte. Atata timp cat nu bate vantul, nu e frig, nu ploua, nu exista impediment sa scoti, oricat de mic ar fi. Dar si aici, pediatrii au pareri si pareri.
Ca de altfel si in cazul baitei: inainte sau dupa caderea buricutului. Eu i-am facut baie din prima seara (de cand avea 2 zile). De altfel, cred ca moda cu asteptatul este doar in Romania... Si chiar si aici, unii pediatri au inceput sa recomande baita cat mai repede.

Vivela, mersul pe bicicleta ziceam ca m-a ajutat sa fiu in forma si cand s-a declanasat travaliul m-am dilatat usor. Eu zic ca la asta a ajutat miscarea de pe toata perioada sarcinii.

Yoyoyo, nu am facut nimic acum ca e Anto bolnavior. Nu era cazul sa ma cramponez, mai ales ca ei au acum anticorpii de la noi, care ii protejeaza cat de cat in perioada de nou-nascut.

Anca si Lauriciu, felicitari!
Sa fie sanatosi si mancaciosi bebeii,
iar voua va urez refacere rapida!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

buna
vesti de la Aniska:"ce fac fetele dupa forum? sunt ok? noi cred ca o sa plecam maine acs, de-abia astept, suntem ok, i-am pus cercei din ziua 2, suge la san, are icter si colici, e frumusica si cumintica, seamana mai mult cu taica-su! eu ma refac binisor cu exceptia durerii de cap si o usoara jena la operatie! va pupam si ne este tare dor de voi si de forum, ne-ati fost de mare ajutor! sper sa colaboram in continuare!

Felicitari Lauriciu! Sa iti traiasca grasunelul, sa fie sanatos si cuminte!!


acum vesti despre noi! bebelina care cantareste 2300gr, dr a zis k suntem ok si ca cel mai probabil ne vom naste pe 1 iunie, mai mergem inca o data pe 25 sa mai discutam si sa vedem cum suntem

asa creste bebicu
pozici cu noi
ale cu printesa Karina Florentina in35 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte
AMR:4 SAPTAMANI SI VINE PRINTESA!!


Aleesico : multumim pentru vestile despre Aniska .
Felicitari pentru rezultatul la eco si pentru aproximarea datei nasterii ... 1 iunie ... chiar de ziua copilului ar fi super !

Aniska : iti doresc refacere usoara in continuare si o fetita la fel de papacioasa , frumoasa si cuminte ca si pana acum .
Stai linistita, vom colabora in continuare pe forum ca si pana acum, doar ca dupa ce se va naste si ultima floricica de liliac ne vom muta la clubul scutecelor ( parca asa se numeste )...deci...impreuna mereu !

R_ocsy 36 + Ana Sofia
AMR 15 de zile si apare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

buna
vesti de la Aniska:"ce fac fetele dupa forum? sunt ok? noi cred ca o sa plecam maine acs, de-abia astept, suntem ok, i-am pus cercei din ziua 2, suge la san, are icter si colici, e frumusica si cumintica, seamana mai mult cu taica-su! eu ma refac binisor cu exceptia durerii de cap si o usoara jena la operatie! va pupam si ne este tare dor de voi si de forum, ne-ati fost de mare ajutor! sper sa colaboram in continuare!

Felicitari Lauriciu! Sa iti traiasca grasunelul, sa fie sanatos si cuminte!!


acum vesti despre noi! bebelina care cantareste 2300gr, dr a zis k suntem ok si ca cel mai probabil ne vom naste pe 1 iunie, mai mergem inca o data pe 25 sa mai discutam si sa vedem cum suntem

asa creste bebicu
pozici cu noi
ale cu printesa Karina Florentina in35 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte
AMR:4 SAPTAMANI SI VINE PRINTESA!!

Ale, multumim de vestile de la Anamaria , abia le asteptam acasa.
Felicitari pentru vestile bune de la doctor si se pare ca vei naste pe 1 iunie asa cum ti-ai dorit.

Theodora 32+ Stelios

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

multumim pt felicitari
1 iunie totusi nu este batut in cuie, eu DPN il am pe 7 iunie dar din cauza sondei din rinichi nu ma lasa sa ma apuce contractiile respectiv travaliul, deci nana nu ma grabesc absolut deloc sa o scot pe pitica pt ca stiu ca si o zi in plus este bine pt ea, dar am zis sa fixam o data sa am si eu o idee
mai megem pe 25 la dr si atunci mai vedem ce si cum., in principiu ar ramane 1 iuie si as avea39 sapt

asa creste bebicu
pozici cu noi
ale cu printesa Karina Florentina in35 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte
AMR:4 SAPTAMANI SI VINE PRINTESA!!

Mergi la inceput