Prietene la bine si la greu - 9

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

fetele eu nu mai pot sa stau.pic de somn.nu am reusit sa postez comenturi.
noapte buna.
usor

Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

poze geo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna seara,

Ce greu pot sa tin pasul cu voi. Nu am mai intrat de vineri si azi toata ziua am recuperat. Noroc cu ploitzele, ca am terminat si eu recuperatul.

Noi am fost plecati la tara in weekend. Am mai dus dupa noi si alti prieteni cu bb, si ne-am petrecut in gradina la gratarele.

Lui Andrei ii place tare mult la tara. Il tin toata ziua pe afara si e tare incantat de tot ce vede, si am observat ca e mult mai cumintel, nu e asa de marait ca si acasa.

Am vazut pozici frumoase cu fulgusori plimbareti. Diana, nu am spus-o niciodata , dar te admir din ce in ce mai mult. Mie mi s-a parut extrem de greu cu bb, dar totusi vad ca se poate si cu mai multi.

Am vazut-o si pe rechinasa Amalia. Si eu tot am vrut sa iti spun ca seamana cu Bibendum - Omuletul Michelin. Si pentru oracol, este colegul meu de munca.

Despre dermatita si eu am tot vrut sa intreb cate ceva. Andrei are pete pe tot corpul. Acum au inceput sa mai dispara, dar parca totusi locul unde au fost petele este inca vizibil. Partea naspa este ca nu stiu la ce tratament a reactionat.

Pe mine la ora asta ma cam striga patul. Mi s-au impartit pijamalele de ceva vreme.

Va spun somnic usor!



CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

sa vad care e atmosfera pe aici. Sa fiu de nu voiam sa las frapucine / capucine, am uitat ca asta se face de dimineata. Many Carnita pe aburi la beikuk, apoi pasata tot in beikuk, in timp ce tu te coafezi. Pupam pe Sabinuta sa ii treaca maraiala. Cuscri Nu stiu daca nor-ta mai are rosu in gat, bagam aerosol si de suparat mucisorii nu par s-o supere, asa ca eu sunt relaxata. Nici la noi nu e roza situatia, dar deocamdata doarme. Diversificarea ... o mare nebuloasa. La mare totul e yami, acasa totul e cah, cam asta am inteles dupa 4 zile. Azi a scuipat tot, ieri a mancat tot. Concluzia? Imi iau un cort si ma mut frate. Tare mult am retinut, mi-s "mandra" de mine. Oricum, va pupam de noapte buna si va multumim de commenturi, tare haioase. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Laurairina, branzica de casa poti sa o faci si cu iaurt nu musai cu calciu lactic si poti sa o tii dupa o zi pe alta in frigider in vas inchis.
Andre bine zici tu cu bebicucu, dar eu inca nu am luat, nici nu stiu daca mai cumpar, iar ptr. un bot de carne parca nu imi vine sa instalez tot tefalul meu cu abur. Mai aprofundez problema
Edit: de fapt nici nu rezolv problema cu tefalul, ca nu fiertul este baiul ci maruntitul
Evy, pe unde esti, sunteti ok?

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Many, Lili data viitoare cand veniti in IOR , sper sa fiu si eu pe faza.

Ancutza, ai incercat cu Dentinox-gel? sa treaca.

Andre esti geniala cu sosetele .

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_baniAndre bine zici tu cu bebicucu, dar eu inca nu am luat, nici nu stiu daca mai cumpar, iar ptr. un bot de carne parca nu imi vine sa instalez tot tefalul meu cu abur. Mai aprofundez problema
Te-am confundat, scuze, eram convinsa ca iti luasesi. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricikAndre esti geniala cu sosetele .
Stai ca azi am gasit abtibilduri cu soricei, maine imi fac o alta pereche ferfelita. Dar e asa de bine sa stai cu picioarele in sus, adice pe carucior. Voi ce mai faceti? Mi-e dor de postarile tale. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragonitza spune:

floricik nu cred ca se mai foloseste de ani buni atropina pentru a determina dioptria. Acum consultatiile se fac computerizat ... te sprijini cu barbia de un aparat si privesti pe un ecran o casuta sau un balon si gata. Apoi iti pune niste lentile cu dioptriile care au reiesit ca sa verifice daca vezi ok. Sper ca nu m-am bagat ca musca in lapte, ca nu am vazut mesajul tau legat de asta, ci am vazut raspunsul kreliei... deci e posibil sa fiu un pic pe dinafara problemei.

raluci poti sa mai pui o data linkul cu lingurita minune, te rog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:


Eu sunt cam obo ,au inceput din nou grijile si gandurile asa ca ma foiesc toata noaptea si abia abia inchid un ochi.De duminica dimineata ma doare mana.Nu imi explic ,nu am mai simtit durere de doua sapt cred.In fine ,maine merg la medic sa vedem ce zice si sa vedem cand programam o noua internare.

Nu mai retin mare lucru din ce am citit dar tin sa-i spun Dankutzei ca regret ca parintii ei au trecut prin asa ceva.Doamne fereste ,mai bine ca nu erau acasa.Va tin pumnii stransi sa miste politia ceva si sa prinda faptasii.
Am sa ma rog sa fie bune vestile de joi .

Ma bucur ca ati petrecut grozav weekendul acesta ,noi ne-am plimbat un pic cu copiii in carucioare pe aleile inverzite de sub Tampa.
Am restante la poze ,am multe file deschise ,sper sa reusesc sa le vad repede.

Fug in pat ca mi se inchid ochii ,poate oi reusi sa dorm in noaptea asta.Dar inainte de asta vreau sa urez La multi ani lui Santi ,David mic si David mare!!! cu scuze de intarziere.
Iar pt astazi La multi ani Amalia ,Edi ,Mihai si draga mea nora-papusica Sabinuta!!!
Va pup cu drag ,sa cresteti mari ,sanatosi si papaciosi.

O noapte frumoasa a la italience.

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Raluci, merci de raspunsul la intrebarea cu babycook-ul. Faine bozele, bulanos Bubu!

Andre, vizionat poze, nu mai am putere sa las si comenturi, pic de somn. Imi pare mie sau Chiara seamana muuult pe tine?

Tina, vazut iubire mare cu maimutoiul.

Lidia: http://lunamothmama.wordpress.com/?s=mei+tai
http://www.sleepingbaby.net/jan/Baby/asian.html
Din astea m-am inspirat dar partea de jos am facut-o ca aici: http://www.sling.ro/images/gallery/tipuri-de-esarfe/small_anatomia_unui_wrap_tai.jpg

Many, cel mai bine se marunteste singura carnea, fara a fi amestecata cu legumele, in blender, babycook, sau cu blenderul de mana. Daca nu merge asa atunci taiat marunt perpendicular pe fibra si bagat in piure in blender.

Floricik, picaturile sunt necesare la copii si persoane f f tinere, deja de la o varsta ajunge cititul pe panou si dioptronul.

Lili,

no bine. Pic de somn dar mai am de insirat rufe. va pupic, sa aveti o noapte frumoasa!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput