Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

eladea, bamboletta, Victo scumpi foc puiutii vostri.. de burtica nu mai zic nimic
Referitor la perna, da, asa e si la mine.. S-a facut un sant in ea in zona unde o tin eu intre picioare.

Carmen, racusor sper ca totul e bine!
Victo weekendul viitor o iau pe urmele voastre prin Maramures, abia astept!

Mi-am luat azi si fisa de risc de la medicul interprinderii, asa ca intru si eu la program redus. Nu prea cred ca i-a convenit sefului ca cica nu l-am anuntat din timp si ca planificarea era deja facuta si trimisa la client, insa sper sa nu fie totusi probleme, eu zic ca o sa ma descurc si nu trebuie refacuta iar, sa se decaleze termenul limita.
Ieri m-a durut toata ziua capul si azi-noapte chiar mi-a fost rau de la durere (se intensificase) si pana nu am nu m-a lasat.
Cu contractiile .. si eu am observat ca am, scurte, nedureroase, nu sunt dese (cateva toata ziua), deci eu consider ca sunt normale si inca nu ma ingrijorez. Insa cred ca mi-ar prinde bine niste magneziu, nu? Nu cred ca are ce sa strice.

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">26+ cu
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Schimbat si eu semnatura
Cred ca se poate considera ca am intrat in trimestrul 3

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">27+ cu
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

CarmenAlbu, magneforul de cat iei? Ca am vazut ca sunt si de 50 si de 100. Si cate pe zi?
Eu sunt bine cu sarcina, doar ca ma dor ligamentele, bine si fac miscare cat ma tin dupa soricel.

Shery 28 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

LAURIKA,ce bine ca ai scapat de varicela !!!!!!!!
vaaaaaaai,ce mama e aia?? dar tu cum mai afli asa ceva,cum nu ai incheiat orice fel de relatie cu o astfel de femeie care iti doreste atat de mult raul??? cu asa oameni rupe totul dinr adacina,iar cei din jur care vor sa te vada,sa vina ei la tine.

RACUSOR cel mai bine,mergi la medic!

RODICA sa ne arati apoi si noua lenjeriile facute de tine !

OOANA nici aici nu eprioritate la gravide.dar sistemul strica,nu cei de la coada,care poate si ei or fi bolnavi,le-o fi si lor greu in picioare,dar clinica aia chiar nu poate face nimic ???
aici iei un nr de ordine,si astepti,dar nu stai in picioare la coada,te asezi pe scaune,poti sa iesi daca vezi ca ai nr inaintat,si se striga pe numere..adica daca stiu ca am acteva zeci de persoane in fata,ies pe holuri..ma duc sa ma mai uit unde au ajuns.
si eu data trecuta aveam 40 de persoane in fatza,mie mi s epare normal sa nu ma lase pe mine,dar nu mi se pare normal sa se stea la cozi in picioare.
stau in picioare cand mai am 3 numere in fatza.
mai e si vorba de o clinica privata,chiar nu pot face un asemenea sistem?ca si daca nu au scaune,ies si ma asez pe o bordura,dar am un nr in mana si nu pierd randul! le este atat de greu sa faca asta? ca si la aprozar e asa ceva...nu e vreo tehnologie complicata..si apoi ii auzi ca nu au aparatura ! ca mentalitatea e tot acolo.
eu cand ma duc la o coada din asta ma gandesc ca nimeni de acolo nu se simte bine,ca altfel nu ar veni la analize.
si e normal sa faca ei cei de la clinica ceva.

CARMEN nu stiu daca o fi la fel,eu simt uneori durerea aia ca simt ca iese,o presiune si durere de nu mai pot sta in picioare,nici pe scaun,cum ma intind trece.cand cred ca nu mai am nimic,ma ridic si iar simt presiunea,se transfoarma in durere si parca iese..ma gandesc ca o fi un fel de dilatare,ma multumesc ca trece stand intinsa.
eu le-am avut pe astea si la celelate sarcini,mai ales la stat in picioare,si am nascut peste 40s.dar nu neaparat e la fel..


CRISTINA antitetanosul nu se mai face pt ca nu mai sunt riscuri reale de a te infecta in momentul nasterii cu asa ceva.se facea pe vremuri,iar unii medici au ramas pe metoda asta fara sa se mai gandeasca ca nu mai are sens.


MICHELLE daca cele scurte si nedureroase,sunt contractiile cele "bune",pregatitoare,astea te vor ajuta mult si vei avea o nastere mai rapida si nu indusa.












24+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Gata si cu analizele. O gramada de oameni, dar ii inteleg ,de maine nu mai sunt bani si tb platite analizele.
M-ati pus pe ganduri, fetelor...eu nu cred ca am contractii, ma gandesc ca daca aveam imi dadeam seama. Si daca nu am contractii inseamna ca uterul meu nu se pregateste de nastere si ca o sa nasc mai greu?( cred ca devin iar paranoica ca in I trimestru, cand ma gandeam ca daca nu mi-e mai rau, a patit ceva bebe)
Si mai voiam sa va intreb de biberoane? Eu vreau de la Avent de sticla, am fost la farmacie, dar erau o gramada de modele...Conteaza forma, gramajul, etc?

Paula, 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

gata, m-am intors...colul e ok, 4 cm...durerile alea nu prea stiu de la sunt..dar am ceva agitatie in burtica...m-a pus la un aparat sa monitorizeze contractiile si eu trebuia sa apas pe un buton cand misca bebe...si am avur 2 contractii (nedureroase) si bebe sport la greu....

ma mai duc miercuri la control...de azi trec pe no-spa si scobutil, cate 2 no-spa si un scobutil, de 3 ori pe zi...

gata cu gimnastica...

si mi-a zis cam gata cu serviciul...deci daca mai pot mai vin saptamana asta si gata...

mai intreb miercuri daca din momentul in care stau acasa trebuie sa stau la pat si ce am voie sa fac si ce nu...

ma duc sa imi iau ceva de papa si pe la 3 fug acasa..mai vedem zilele urmatoare daca mai pot veni sau nu...

Doamne ajuta sa fie totul in regula si sa ajungem cu bine pana la 37 saptamani





Bulina 30+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Racusor Ma bucur ca esti bine... Acum te-ai mai linistit, nu?
Eram curioasa, de ce ai spus "sa ajungem cu bine pana la 37 saptamani"?? De ce nu, 40?

"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 23+ cu Florentin Andrei. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
***Bebelul meu mic***
***Poze***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

racusor, poate dupa tratament o sa fie mai bine, oricum mai e o zi pana miercuri si atunci sigur o sa iti spuna dr ce se intampla. si dupa ce o sa ramai acasa, o sa vezi ca totul se va rezolva, va fi bine pana la termen!



29+
Hannah Isabela & printesa Anca-Maria (26.06.2001)
http://picasaweb.google.com/rodyka.es

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Racusor, hai cu vesti bune!Am impresia ca te-ai obosit ca mult in we. Nici tu si nici Dragaica n-ati fost cuminti. Ce nefacem cu voi dragelor (eu vorbesc care ieri am smotruit toata ziua, am fost la plimbare, baie, ce sa mai n-am stat delco jos vreo 8 ore si evident ca ma resimt).
Mycya, eu am mai scris de sauna ca-i interzisa dar m-am riscat 5 minute dupa bazin sa-mi incalzesc si eu oasele ca tare-s friguroasa cand ies din apa si la dusuri iar nu e prea calda apa. Data viitoare sigur tii minte, bine ca n-ai facut exces.
Eu vreau sa merg aici la plaja daca va fi frumos de tot si eu acasa in concediu de ce nu? Cu grija evident. Oricum merg cu fetele si nu ma gandesc la ore de varf, prea cald nu poate fi ca nu e zona iar in apa nu as vrea sa intru.
Carmen, nu nasti tu prima ca trebuie sa fii fata de gasca sa ma astepti si pe mine ca-s putin in urma ta. Si eu de regula nasc la 40s M-ai uimit cu 3 kg date jos.
Bumblebee, pai cine se exteriorizeaza asa sa stie toata lumea din jur ce idei ii vin prin creieras. Cred ca mai nimeni mai ales ca acele ganduri negative vin si noi incercam sa le alungam. Eu am zis, e important sa fie mama odihnita, aerisita si vorbita.
Mirela, tinem pumnii sa produci oute frumoase si sa se fertilizeze bine.
Laurika, cu astfel de oamnei zau ca-i bine sa eviti contactul.
CD tu cum mai esti. Cum a fost we?
aschiutza, eu din pacate ma laud cam la fel, sigur 4 kg in ultima luna. E a treia sarcina cand patesc asa, din luna 6, kilogramul saptamanal. Si in luna a 7-a la fel estimez.
Ramo, o sa fie bine !
Aelita esti o mamica tare sexy . Ti se citeste bucuria si implinirea din ochi, esti facuta sa fii mamica
Eladea, ce burtica mare si tu tot slabuta.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 26+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Racusor ma bucur ca totusi e bine,gandeste pozitiv si o sa fie totul bine
offf,eu de o ora tot caut pe internet sa vad daca e bun ca magneziu asta ca e si cu vitamina c si e si nu gasesc nimic...dar din ce am descifrat pe prospect scrie ca nu e voie la copii mici,oare eu pot sa iau??

Bianca 26+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput