Tatici participanti la nastere

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Unele nici asa! Pur si simplu nu pot! Le e rau cand vad sange!


pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cdp spune:

@mQQm: si pe aici se spune la fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Spaga la anestezist, sa le faca generala. Cand se trezeste, e deja bandajata si gata, fara sange, fara dureri.
(mor cand aud asta, femei care nasc cu ceza sa nu le doara- ele nu stiu ce dureri si efecte secundare postoperatorii vor avea, si alea nu se compara cu durerile de nastere...)

Semi off topic: fosta mea cumnata a auzit perla asta de la ginecoloaga ei: o femeie care se respecta, naste cu cezariana. Motiv? nu cumva sa-i ramana vaginul prea larg Si asa sotul e scutit si de imaginea scarboasa a expulziei, dar si de problemele sexuale de dupa nastere. Nu cumva bietul om sa ramana cu sechele pe viata, ca i s-a micsorat cocoselul, cand de fapt femeia a ramas prea "larga"

ioiiii scuzeeeee, am fost rea si feminista, mi-e rusine

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

LOL Gabi, am mai intalnit mentalitatea cu "prea larga" dupa nastere!venea de la cele care nu au nascut niciodata sau au nascut cu cezariana.

Adriana 22+ Isabel Marie si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Accept tocmai discutam subiectul acesta aseara cu sotul meu si mi-a zis chiar asa: nu isi doreste sa uite, nu isi doreste sa aiba capacitatea de a da uitarii momentele acelea grele dar minunate cand, dupa munca lui Sisif, apare un pui de om. Sotul meu a considerat ca nimic nu e mai presus decat faptul ca a vazut cum s-a nascut gogosica, ca a vazut cum natura le stie pe toate (am nascut total natural, fara anestezii, fara ace prin maini, moasa nici nu a intors copilul ci ii arata sotului "uite acum a iesit coroana capului, ia uite cum se roteste sungurica la 90 grade si iese") moasa doar a luat-o de pe cearceaful steril si mi-a pus-o pe piept. In tot timpul asta sotul era emotionat pana la lacrimi ca acolo e fetita lui, care pana atunci fusese doar o "chestie miscareata" la mine in burta.

Referitor la taierea cordonului ombilical sotul meu a facut-o pentru ca a considerat ca, simbolic, este momentul cand fetita MEA devine fetita NOASTRA (daca l-as parafraza, de fapt el a spus ca fetita mea a devenit fetita lui).

Gabi gandim asemanator. Referitor la largirea vaginului dupa nastere, eu cunosc o cucoana care a facut 8 copii, ma intreb sotul ei cum s-o simti?

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:


Gabi gandim asemanator. Referitor la largirea vaginului dupa nastere, eu cunosc o cucoana care a facut 8 copii, ma intreb sotul ei cum s-o simti?

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)


poate se simte cam... pierdut in spatiu...si nicidecum stramtorat de "situatie"

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Gabi

Inca ceva, sotul meu desi avea camera de filmat a filmat doar putin in timpul travaliului cand ma "drogam" eu cu gas&air (un fel de frectie la picior de lemn) si apoi dupa nastere si taierea cordonului l-au intrebat moasele "nu faceti poze?"

Apoi eu am mers la cusut (pe picioarele mele in alta camera) si sotul a ramas cu piticuta in brate (era...imfima la doar 2700g) pentru 20 min pana m-au cusut si am facut dus. El a stat cu ea in brate pe scaunel, zgaindu-se la ea, inlacrimat.

Sincer nu l-am considerat castrat nicio secunda, nu mi s-a parut mai putin barbat ca si-a aratat si a avut dreptul sa simta emotiile unei noi vieti, produsul iubirii noastre.

Ah si nici o secunda nu l-a obligat nimeni sa faca nimic, daca nu dorea sa asiste/participe se gaseau doritori. (mama, prietena, soacra)

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_K

Citat:


Gabi gandim asemanator. Referitor la largirea vaginului dupa nastere, eu cunosc o cucoana care a facut 8 copii, ma intreb sotul ei cum s-o simti?

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)


poate se simte cam... pierdut in spatiu...si nicidecum stramtorat de "situatie"

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert


Cum zice Stewie din Family Guy: "Like throwing a hot dog down a hallway" :))))

Adriana 22+ Isabel Marie si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Cum zice Stewie din Family Guy: "Like throwing a hot dog down a hallway" :))))



cit am putut sa rid!Ma dor falcile!!

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas
ISLAM DENOUNCES TERRORISM

I want to tell the world... a Story


Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Desi am doar doi copii si sunt nascuti prin cezariana, mie mi-ar placea sa am vreo 10 daca m-ar tine puterile si nu mi-ar placea sa faca cineva presupuneri la misto despre largimea sau latimea vaginului meu.
Mai ales ca daca e vorba de dilatat ceva, prima nastere o face si nu restul, indiferent de numar. Ca sa nu mai vorbim ca exista atat Kegel cat si rejuvenarea daca lucurile au stat tragic la nastere.
Sorry, nu vreau sa jignesc pe nimeni dar comentariile astea nu mi se par prea potrivite.


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)



Mergi la inceput