Cluj rulz! - cap 99

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Am trecut doar sa va

Stanca, vreau sa semnez pt intalneala. Zic sa bifam napoli centrale, ca-i mai sigur deocamdata, si apoi, daca iese sa punem tara la cale cu iesirea in aer liber(aici nu stiu daca noi reusim). Mi-e dor de o vorba cu toata lumea!!!!

Simona, Manu, si eu am cativa prieteni care merg la concert. Distractie faina, faina si voua!!!

Eu sunt teribil de obosita, cu niscaiva semne de sindroame premenstruale (adica imi sare mustarul din orice, si ma dispera cand sunt asa..imi vine sa merg in coltul meu si sa stau acolo vreo zi-doua), pacat ca ploua ca m-as fi trantit in gredinutza.

La noi mai nimic nou in afara de faptul ca o va duce Mihai pe Elise in vacanta la Viena, in ultima saptamana din mai, in speta pt gradina botanica dar si alte chestioare....deja mi se pare ciudat ca va trebui sa stau fara ea o saptamana aproape

Si am uitat sa va zic: i-a cazut primul dinte, si deja creste loctiitorul

Va pup si astept sa se puna ceva la cale pe aici, date, fapte, locuri..

Florina si Elise (9 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Evident pe mare fuga...
Intalnirea la iarba verde ar fi pentru we 5-6 iunie, in principiu sambata si eu am propus o pensiune din Marisel.Cu ocazia asta sarbatorim si ziua copilului.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Uite: date, fapte, locuri

Nu zic da, ca nu-s sigura. Dar in cel mai rau caz poate trecem in vizita, spre seara. Daca n-am scoala la master, sigur suntem plecati sa cataram, si cum asta se intampla doar in weekenduri incercam sa respectam cu sfintenie.

Si napoli? Pica? Sa nu se supere Roxu'!!!!

Btw, Roxa, si eu am benoclat okiu(ca deh, numa' unu' functioneaza) la inceput, cand dupa o ora de step am crezut ca si imi dau duhul, sa mor yo de nu ...dar acum, dupa o luna de mers in mod constant, aproape in fiecare zi(dar nu mai putin de 5 zile pe saptamana), la 2 ore, una dupa alta si cand e timp la 3..e greu, nu zic nu, dar si cum te simti cand iesi de acolo!!!! amin!!!!

Ralu, La Multi Ani lui Luca, intarziat, stiu!!! Tu cum mai stai cu sportul? Mi-e dor uneori de Geni, transmite-i asta, de mai mergi. Pe mine ma enerva teribil programul de acolo, si restrictia de zile si ore. Dar de Geni mi-a placut, si nu pot spune asta despre toate cucoanele cu care fac acum. + si - . si din pacate aci's mult mai multe +

Bate cu un pic de soare, sa mai incalzeasca moralul. :)

Florina si Elise (9 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucames spune:

hai mai fetelor ca-mi fac si eu aparitia cu mare greu...

in primul si-n primul rand, multumesc de urari, una mai de suflet decat cealalta, m-ati vrajit; va aduc in dar un imens buchet dede liliac, sper sa-i simtiti mirosul

in alta ordine de idei, la job e ok, doar ca inca nu fac fata la programul de dupa-masa, cand musai sa pun masa pe fuga, s-o strang, sa spal si sa adun tot pe fuga, printre miorlaieli de domnisoara sau crize de bebelus... dar rezist, ca doar de aia a facut Dumnezeu femeia, sa se descurce

Luca inca plange rau de tot dimineata, imi vine si mie sa bocesc dar mi-e rusine de mamicile cu care ma intalnesc; a sosit si mobila in sufragerie, sunt ff incantata de ea, deci calc.+net a fugit in dormitor, unde n-apuc sa intru decat dupa 9.30, 10... si mi-e o ciuda de numa ca seara pic lata, nu doar fizic, ci psihic si nu apuc sa-mi fac ritualul de suflet...

nu voiam sa ma plang cu absolut nimik, atunci cand am intrat, dar se pare ca nu pot; vreau sa ma plang de tara de kakat si mai ales de cei care ne conduc si iau hotarari tampite pt. noi, muritorii de rand... n-o sa reusim sa ne platim ratele si nici sa traim, daca ne iau 25% din venituri; deci kiar simt nevoia sa-i injur, pe fiecare in fata, clar!!

sper sa nu fiu off-topic cu replica de mai sus; va pup cu drag si-mi place sa stiu ca va e bine, dragelor!!!

p.s.Flo, am sistat pt. un timp sportul, dar poate daca trimit copilasii la tara in vacanta, ma duc iar.

noapte buna, pa-pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

gagici

am bolit azi ca naiba, criza de ficat de m-o trantit in pat.

la mine luna mai arata cruunt , sunt super aglomerata/am niste proiecte globale cu stabi globali de imi tzatzaie fundu...

Stanca noi in principiu suntem pentru Marisel, suna tare binesperam sa nu intervina nimik.

Flo eu m-as baga si la Napoli doar ca, asa cum ziceam is tare full in luna mai...in 17,18,19 suntem la Suncuius la team building ,sapt viitoare sunt pina seara cu strainezii.cred ca as putea in 13 mai...ce ziceti?

Manu, spor la mutat, off ce bine cunosc sentimentul...

Raluu, cum e la lucru, gata cu timpul?:)


pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

salut,

13 mai pare ok si pentru mine la intalneala de la Napoli Centrale, sa vedem ce zic toate fetele.

nu va mai scriu acum ca abia ce m-am intors de la calareala, pe o ploaie horrorr si mi-a fost frica prin padure... oricum abia astept sa mai merg...

Va si pe curand!
R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Buna dimi!

Si pentru mine suna ok 13 mai. Asadar, o comitem? Mai astept vreun veto, doua, de la cititoarele din umbra (aviz stiu ele cine))

Azi is parca mai bine cu nerfu' premenstrual, am luat niste tinctura de paducel, si parca ajuta, ori asta ori efectul placebo, oricum e, e bine.

[red]Roxa[red], calareala prin padure pe furtuna?!!?!?! Suna a film! Foarte tare!!!!!!Tre' sa te intalnesti cu fiicamea, sa te (re)prezint, ca e megaobsedata de cai. Renunta la programul ei de desene animate sa se uita la te miri ce cupe de calarie pe discovery...si sa le comenteze dup-aia zile intregi. Ihaaaaaa!!!

[red]Ralu[red], ce sa mai....?!?!?!!?!?!.... si un buchet de mare, de miros a lacramioare, ca-s florile preferate ale mamei mele

[red]Cristiana[red], Suncuius zici? Va cazati la hotelul acela cu tema draculiana?...mergem des sa cataram p-acolo in weekenduri, ba chiar e locul unde a dormit prima oara in cort Elisu..poate ne intersectam, cine stie?! Oricum ar fi, zona e foarte frumoasa, am zis!

[red]Mariano[red], erai cumva tu, ieri, pe motor, pe oasului, in jur de ora 6? Io te recunosc, dar eram cu nasu-n ziar, si zice Dan: nu e Mariana, care trece pe motor? Pana m-am dumirit, pa si pusy...si el te-a vazut numai o data si era si la volan, pe deasupra....deci?

Bun, ma pregatesc de shport acum. Today, tae-bo si pilates de relaxare.

Fetelor, fost-ati cumva la vreo manastire , asa mai ferita de civilizatie?

Florina si Elise (9 iulie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Ralu sa stii ca m-am gandit la voi cu veniturile bugetarilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucames spune:

hello gagici, haideti la un pahar de vin bun, rosu sau alb, dupa cum poftiti, poate mai scapam de gandurile gri...

Criss, ce mai faceti voi?? multumesc de gandurile bune, vorba Florinei, "ce sa mai..."

Flo, sa stii ca si mie-mi plac lacrimioarele, dar parca de liliac sunt putin indragostita vreau sa-mi pun in ghiveci, poate se prinde pt. la anum-ai distrat cu Elize cea calareata

ne-am uitat la meciul Olchimului.... pacat dar tinem pumnii sambata viitoare, clar!!

Stefania e la ai mei, Luca e afara cu tati cu tricicleta asa ca eu trag kiulu ar trebui sa calc, dar asa n-am kef...

va pup si va astept la un pahar cu vin si vorba buna!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

La multi ani Alex!
Simona sa va traiasca puiul si sa fie fericit!

Tare bine prinde Raluca un moment de tras chiulul si de savurat un pahar de vin bun.

Vineri am avut un eveniment important Razvan si-a scos primul dinte, adica eu l-am ajutat.L-a durut putin si s-a speriat initial dar apoi a fost tare mandru.
Ieri am avut o zi cam agitata pentru ca am avut doua petreceri si a fost cam mult pentru noi dar a fost frumos.Copii s-au distrat si s-au simtit extraordinar si am mai facut un lucru bun insa nu-i definitiv inca.
Acum im beau cafeluta si va invit cu drag si pe voi , ca imediat trebuie sa merg la scoala.
Tare as vrea sa ne intalnim in 13 ca mi-e dor de voi si sper sa fie si cine sa stea cu copii sa pot veni.

la toata gaska si o duminica miunata.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput