centru adapost femei abuzate?

centru adapost femei abuzate? | Autor: RUXMAX

Link direct la acest mesaj

Buna ziua.Probabil s-a discutat dar nu am fost pe faza.
Unde sunt centre pentru femei abuzate de soti (fizic si psihic) si ce regim au? Intreb asta pentru mama prietenei mele (cca 60 de ani ) care ar avea nevoie de un sprijin si adapost temoprar( 2-3 saptamini) .
Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

http://www.fundatiasensiblu.ro/RO_programe/program-casa-blu.html



Your heart is my pińata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccn05 spune:

Stiu ca mai exista o organizatie ADRA care are un astfel de adapost prin Ilfov.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda_lili spune:

din cate vad eu doamna are 60 de ani ar putea apela la un camin de batrani banuiesc ca e pensionara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

La 60 de ani e o femeie in toata puterea, in floarea virstei...ce sa caute intr-un camin de batrini?

Nu stiu despte centre de adapost in Romania, dar ii doresc mamei prieteneie tale sa isi gaseasca linistea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

La 60 de ani e o femeie in toata puterea, in floarea virstei...ce sa caute intr-un camin de batrini?

Nu stiu despte centre de adapost in Romania, dar ii doresc mamei prieteneie tale sa isi gaseasca linistea.

live and let live


Alice,asa e prin alte parti,dar in ro. la 60 de ani te intreaba doctorul daca te-ai uitat in buletin inainte sa te duci la el.
Adica in loc sa ma faci sa-mi pierd timpul cu tine mai bine te-ai pregati de groapa.Trist,dar adevarat.

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas
ISLAM DENOUNCES TERRORISM

I want to tell the world... a Story


Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui hannen


Alice,asa e prin alte parti,dar in ro. la 60 de ani te intreaba doctorul daca te-ai uitat in buletin inainte sa te duci la el.
Adica in loc sa ma faci sa-mi pierd timpul cu tine mai bine te-ai pregati de groapa.Trist,dar adevarat.

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas
ISLAM DENOUNCES TERRORISM

I want to tell the world... a Story


Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson





hannen, exagerezi. Foarte tare chiar.


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Ruxmax, contacteaza ADRA Romania. Au un centru pentru femei abuzate. Ofera atat adapost cat si consiliere. Pentru protectia victimelor abuzului adresa e secreta, poti afla amanunte daca ii contactezi.


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput