Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

buna seara, inca mai sunt si eu in delfinariu dar nu stiu pentru cat timp, am inceput sa am caderi nervoase si crize de plans cu hohote incontrolabile, in rest contractii la greu, ameteli si stari de lesin, n-am mai ajuns la dr si tot ce vreau e sa se termine tot, nu mai rezist

va rog sa ma scuzati pentru rabufnire dar simt ca cedez

cu bobinache 27s+
Mami de Mikul Robert Constantin (19.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

OTILIA,da nu stiu daca aici se face vaccinull asta anti tbc,normal se considera boala eradicata aici,cred..nu mai stiu acum,cum se numeste? ,sa ma uit pe caiet.si se face doar in primele zile?
tu l-ai facut acolo si apoi botezul si cumnata unde erau,in Romania sau tot acolo?ca banuiesc ca sia colo e eradicata,nu?

BTZ OVI-

Citat:
Da,sunt si medici care urla si le vorbesc urat,moase la fel,pacientele sunt injurate si umilite,din "curve" si "tarfe" nu sunt scoase(uita ca si ei au sotii si moasele sunt mame).
doamne,doamne !!!!!!!
uita in primul rand ca au niste obligatii si pacientii niste drepturi !! incalca orice lege,orice drept ,niste bestii !! cum ii pot tine asa ???????apoi se bat cu pumnul in piept ca ei sunt mai buni ca toti din strainatate,dar cine cred ei ca i-ar tine angajati cu un asemenea comportament??sunt buni la ce,la injurat ?


SHERI-
Citat:
carnea din supa e toata a mea, nu indrazneste nimeni sa ia o bucatica!


CRISPO,daca sunt scurte durerile,si trec,nu sunt periculoae,nici de travaliu.

BUMBLEBEE doamne,ce povesti din spitale !!!

adica nu isi dau interesul deloc ,nu e vorba doar de cum trateazaż??nu isi dau interesul NICI SA TRAIASCA UN NOU NASCUT??????astia sunt animale,ce cauta in medicina?? doamne,pe mana cui apuca bietele femei ,si pleaca de acasa sa aduca pe lume un bebe..

DRAGAICA hahaaa acum sunt cuminti dupa ce ieri se paruiau in burta ta???

Citat:
Eu nu stiu ce sa mai cred, ori sunt nesimtit/indolenti ori sunt prosti facuti gramada si ne meritam numele de "tara din lumea a3a".
iti dai seama ca eu cand vad diverse scrise,unde se bat cu pumnii in piept ca ei sunt poate mai buni decat altii doar ca nu au aparatura ca altii...Daca ar lucra in afara ce ar face ??? ca naravul nu prea are leac..
ar folosi la fel,ustensile nesterilizate ca "merge !" ca asa "merg" toate..






24+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

BAMBOLETTA pai nu ai avut anestezie daca ai avut asa dureri,era calr scos de mult cateterul.trebuia sa verifice cand auzeau ca te doare !!!!
mie dupa ce mi-au facut-o,mi-a spus anestezistul ca in 15 minute imi trec toate ! si asa a fost,imi venea sa si dorm ! simteam contractiile una dupa alta,dar fara durere,doar asa ceva putin ca la ciclu...si la nastere impingeam si simteam cum iese,dar fara durere.simti,ca si cand te-ar mangaia ce bruta aia cu impinsul pe burta.mie mi-ar fi frica sa nu iifaca ceva copilului,ca manevrele astea trebuie sa le faca cu mare grija,si eu nu mai am incredere innimeni.
sper ca de data asta sa ai noroc,oricum acuma stii,la cati bani dai,le spui clar ca DOARE !!! baai,mor,la cati bani dati si nu se chinuie sa faca totul pt voi ???
adica pt ce ai platit anestezia aia?ca sa nasti tot in dureri?

CD27 ce ti se intampla???draguta,orice ar fi ,trebuie sa te gandesti la tine si la bebe ,doar la voi doi,el conteaza cel mai mult !!!!



24+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

neata delfinariu

la mine ziua a inceput deja si cam prost

m-am intins prin somn pe la 6 dimineata si am facut un carcel atat de dureros....ca nu am mai adormit la loc...acum nu mai pot sa merg, schiopatez..am incercat masaj, nimic astept sa se trezeasca sotul sa il rog sa imi mai faca putin masaj la picior....

am gambele atat de incordate

si ma ustura in gat am ganglionii putin umflati cum sa fac sa ii dau virusului in cap de la inceput? as fi luat acum oscilo, dar trebuie sa merg la analize....offf...la mine la birou sunt astia bolnavi pe capete, cu viroze..au mai stat acasa, au venit pe la birou, sper sa nu ma ia si pe mine, ca ei oameni neinsarcinati sunt bolnavi de o saptamana si cu stare tare nasoala acum ca am iesit din pat, ma ia cu frisoane, desi in casa e cald

va

Bulina 30+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

CD iubita, ce ai patit?

incearca sa te linistesti, sa ii transmiti puiului tau starea care trebuie

draguta, la tine s-au adunat toate...inca de la inceput cand au iesit analizele proaste, apoi nebunia cu apartamentul, sotul, apartamentul din nou...te cred ca nu mai poti

nu poti sa pleci cateva zile undeva doar cu sotul, sa lasi copilul cu cineva? sa uiti de casa, de tot, doar sa va relaxati?

sau sa vorbesti cu cineva, sa te descarci...ca mai sunt si hormoneii din sarcina, si atata stres adunat, copil mic, copil in burta...

as vrea sa te pot ajuta cumva ma doare sufletul sa vad ca te consumi atat si nu poti sa te bucuri de noua minune din burtica...

spui ca ai si contractii...pai trebuie sa stai linistita...tu toata ziua alergi, faci curat, te stresezi....

ai grija iubita de tine!!! lasa-le pe toate, acum contezi doar tu si micul delfinas din burtica...

te

Bulina 30+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_ales spune:

buna dimineata burtici cu delfinasi,

a facut cineva deja injectii cu dexamed? Eu am fost la dr. si mi-a zis ca s-a cam scurtat colul -stiu ca mai sunt fete aici in situatia mea-
eu am 2,8 la 28 de saptamani si ca exista risc de nastere prematura asa ca ar fi bine sa fac 2 injectii intravenos cu dexamed.Dar cand am citit prospectul m-am cam speriat, pe ele scrie ca nu se dau la gravide.stiu ca sunt pt. dezvoltarea plamanilor la bebe dar Oare au si efecte negative asupra copilului? Oare e chiar asa de grav 2,8 cm?


Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina_C spune:

Neata' si de la noi...
Vine usor usor week-end-ul... Uraaaaa

Zi frumoasa va doresc!

"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise"
fericita 23+ cu Florentin Andrei. Ma la DD sa am un bb sanatos si la termen
***Bebelul meu mic***
***Poze***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Neata burtici din nou

Mi-am mai revenit... desi tot schiop merg, dar acum fac haz de necaz

mi-am facut analizele, am si papat acum...asa ca va servesc si voua micul dejun: lapte cu cereale, suc de portocale (sa ne ferim de virusi) si un buchet mare de liliac

va

o zi usoara!! azi e vineri

Bulina 30+ cu poznas

Doamne ajuta sa ajungem cu bine la termen si sa fim sanatosi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna dimineata, dragele mele!

CD, off, imi pare atat de rau... Poate reusesti sa te aduni, sa te gandesti la bebe, la Robert si sa treci peste depresia asta. Gandestete la binele tau si al copiilor. Iti doresc multa putere sufleteasca sa iesi cu bine din aceste probleme. Si te rog sa te duci si la medic.

Oana, felicitari pt delfinas. L-ai crescut bine, e durduliu.

Bamboletta, foarte frumos caruciorul. Sa-l stapaniti sanatosi.

Enik, vazut burtica. Incepe sa prinda contur. Sa stapaniti sanatosi caruciorul.

Racusor, dupa ce termini cu analizele neaparat sa iei ceva. Si multa lamaie si miere(stii deja). Incearca ceai de macese si kiwi. E cel mai bogat in vit. C, intareste imunitatea. Multa sanatate!

O zi buna si cat mai scurta (sa vina mai repede w/e).


Cris 28+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Neata burtici

Intr-adevar azi este vineri . MAi am o sapt de munca si dupa aia in concediu. Se pare ca din 10 Mai vom intra mai multe in concediu, ce fain , chiar simt nevoia sa ma odihnesc mai mult, ma simt asa obosita, iar dimineata cand trebuie sa sune alarma ma gaseste somnul ala profuuuuund.

Azi am prima dat in trim III, sper sa nu se mai repete...greata mai am, am avut-o de azi noapte si a fost asa de puternica ca m-am trezit si am zis ca merg la baie, dar nu am mers atunci ci dimineata

CD27 daca vrei sa vorbesti cu cineva noi suntem aici alaturi de tine, nu tine totul in tine ca nu face bine la micut si gandeste-te ca trebuie sa te linistesti ca si din cauza asta ai contractii.
Da-le incolo de probleme, mai gandeste-te si la tine si la sanatatea ta ca esti si tu importanta, nu doar apartam., sotul sau alte chestii.
Te asteptam pe aici sa te mai descarci si o sa vezi ca o sa fie mai bine. si fii tare, nu claca...pentru Robert si pentru micutz.

Am citi tot ce ati scris, dar nu am retinut mare lucru , asa ca o sa mai raspund in functie de ce imi aduc aminte.

Sa aveti o zi cat mai usoara si placuta

***************************************************
Elena, 30+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)
AMR 10 saptamani

Mergi la inceput