Prietene la bine si la greu - 7

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Alexa felicitari ptr. vestile bune. Cand esti in Ro si ai chef de parc, da o strigare si noi vom fi acolo.

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricik

Neata

Felicitari Alexa Super veste !

Eu in fiecare zi sunt in IOR. Este superb parcul...doar ca ma plictisesc singura.

Azi nu stim daca iesim, ca pleaca ai mei acasa.



Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

IOR este totuna cu Cuza? Daca da poate intr-o zi venim si noi pe acolo, ca ne-am cam plictisit de Lia Manoliu

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Asa, deci cu doctorul.
Am executat vaccin (infanrixu hexa, de care doctorul a zis ca trebuie sa produca reactii ca cel de la 2 luni - adica deloc la noi) acuma sa vedem.

Despre diversificare a zis sa mergem cu 2 mese in paralel, adica daca ii dau dimineata mar, la pranz sa-i fac supa din mai multe legume, sa-i dau zeama progresiv si, cand ajungem la cca 70 ml, sa incep sa pasez cate o leguma in zeama, pana ajungem la piure. Si pana la sfarsitul lunii a 6 a sa introduc carnea. Ramane sa vad de unde inventez carnea de introdus (cica se incepe cu pulpa de gaina). Completare san la discretie.

Interesant: am intrebat despre expunerea la soare ca ma tot roade pe mine asta, intrebandu-ma daca UV-urile astea reusesc sa faca organismul sa produca vreun pic de vit. D sau doar il agreseaza. Mi-a spus ca in Bucuresti soarele / UV de aici nu este bun deloc (poluare, smog etc) si la bebelusi trebuie neaparat crema ecran (spf 50).

nu mai stiu ce mai am de zis, ca, evident, mi-e somn



monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

La multe lunite Vladut!!!! Esti baiat mare de acum ,sa fii sanatos si sa iti faci fericiti parintii ca si pana acum.Many

Mitzi ,Floricik

Moni de-acum 6 luni fara vaccin...yupiii.
Sper sa nu aiba nici o reactie Santi si e interesant ce zice doc despre soarele din capitala.

Dymo bafta la vaccin si fara reactii,da?

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

moni- tare drag imi este medicul vostru poate dormi la pranz

floricik- uite la lyly, a venit cu taxi, deci daca vrei

VLAD SA NE TRAIESTI

fost la policlinica, ca ar fi o alergie, dar trece, sa nu-i mai dau piersica sa vedem ce si cum, si sa dau calciu ca trec si bubitele si prevenim si rahitismul , nu stiu de ce ma incapatanez sa ma duc la femeia asta, tot sper, ione nu este cu programare, cel putin nu mi-a zis nimeni nimik

plecam afara

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

La multi ani Vladut! Many sa-ti traiasca feciorasul!

Ramonika, nu e verticala e tot orizontala. Si ginecologul mi-a spus ca mai mergea de-o sarcina...


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Shtephy - sa stii ca aveam eu o banuiala cu soarele asta de Bucuresti, pe care doctorul mi-a confirmat-o. Asta e, mai plecam la Bucovina cand putem

Alexa - cand vii in Ro, tu numai spui si nou ne adunam

Mitzi - ai dreptate, toata lumea ar trebui sa depuna declaratia separata pentru cei 2 %, ca ei oricum se platesc, si daca nu faci precizari, statul dispune cum vrea de ei

Lylyana - nu ziceai tu si acum cateva zile de dureri de sfarcuri? nu e pana la urma candida sau ceva? Somn usor (sper si eu sa ma urc pe un colt din patul tau mai incolo

Floricik - nu stiu la ce picaturi te referi?

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Citat:
citat din mesajul lui floricik

Neata

Felicitari Alexa Super veste !

Eu in fiecare zi sunt in IOR. Este superb parcul...doar ca ma plictisesc singura.

Azi nu stim daca iesim, ca pleaca ai mei acasa.



Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

IOR este totuna cu Cuza? Daca da poate intr-o zi venim si noi pe acolo, ca ne-am cam plictisit de Lia Manoliu

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze


Da, se pare ca este acelasi. Acu' am aflat si eu ca ii zice Cuza
Va asteptam cu drag.

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

va pe toate



Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

alexa felicitari pentru minunea din burtica si vestile frumoase!

revin...s-a trezit in urlete!@

Mergi la inceput