Prietene la bine si la greu - 6

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Andre, cu mare drag!Ai grija de tine...sa nu racesti mai rau!

De sambata asta incep nuntile pentru noi! Saptamana asta 1...saptamana viitoare doua...peste trei saptamani inca 1!

Nunta de saptamana asta e foarte importanta, fiindca mireasa e o verisoara primara de-a sotului...si trebuie sa o ajut la pregatiri...astazi merg sa dau comanda de ornamentele pentru biserica, masini si scara blocului...si mai trebuie sa fac si niste fursecuri...am reteta sper sa ma descurc, ca sunt relativ usoare de facut...dar eu sunt bata in materie de dulciuri asa ca....urati`mi succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Miany a aparut si nr 2 din Retete pentru copii. Apare in jur de 20 ale lunii. Costa tot la fel 2,9 lei. Mie mi se pare ok.

Dragonita si pe a mea am suspectat-o de un inceput de dermatita. La sfatul lui Dienutze am dat-o cu lotiune de la Bubchen. A fost buna pt Pinky. S-a vindecat dupa primul tub. Uleiul ii usuca pilea, indifent de la ce firma folosesc, sau daca e ulei de masline fiert. Totusi o dau alternativ. o sear cu Bubchen lapte de corp, o seara cu Weleda ulei de corp.

Poze noi cu Pinky de la 4 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=sBKDbH6wHNM" target="_blank"> Cezara "vorbeste" cu mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Dankutza...si mie mi s-a mai intamoplat sa ma intepe operatia la efort!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinonino81 spune:

Neata mamici si fulgusori!

Eu sunt in urma cu 2 capitole,dar vreau sa-i spun Kreliei ca mi-ar face mare placere sa ne vedem sambata.Iti trimit PM cu nr meu de tel,si poate mi-l trimiti si tu pe-al tau.

Acum intru la recuperari,poate va ajung si eu azi.Va pup pe toate!

poze poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neata

bubu inca are bubitele, ma gandeam ca poate dispar pana dimineata acum la masa de fructe nu stiu ce sa dau ce sa scot, offff ale diversificarii valuri

cred ca ajung mai tarziu in parc, de la 13 este dr la cabinet

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Off.... mai Raluci...pupici lui Bubu...sa speram ca nu e nimic grav!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Neata. Apa plata e servita!

In primul rand, La multi ani Mihai de Dymomo! Si la multe lunite Chiara, Ari si Maya! Fetelor sa va traiasca printesele!

Dankutza, tin pumnii sa scape mami ta fara inca o operatie! Nu se gaseste nimic la medicii de familie, nici Pentaxim nici Tetraxim. Si eu caut Pentaxim sa cumpar. Si da furnicaturi prin operatie mai simt si eu, sunt nervii sectionati si care dau senzatii ciudate.

Krelia, da-mi voie sa-ti acord premiul de megaplacinta de aur a secolului! Mes felicitations, madam! .

Mihamora, ce fain de voi, Spania... te invidiez!

mami_ilinca, nu fructe din compot! Conservanti, zahar si alti brontozauri, mai bine cauta fructe din borcanele (care nu sunt de sezon) sau da ce se gaseste: mere, pere, nectarine import, banana, avocado.

Many, is ok scutecele alea, oricum le pui cateva minute cat sta in apa apoi le dai jos ca poate sa fie si mama scutecelor ca se irita la fundulet daca sta mult cu ele. Mai exista scutece de unica folosinta de la Hugies (se gasesc si la noi) si de la Libero (prin strainataturi, Ungaria) pe care eu ii faceam de multipla folosinta , ii spalam bine cu apa de robinet, apoi storsi si pusi pe ata la uscat. Buni ca noi! Mai erau pe Greenbaby ceva scutece de apa.

Lumi mare dreptate ai! Nici eu nu pot intelege de ce se pompeaza atatia bani in zeci de biserici cand spitalele, scolile, gradinitele arata cum arata...

Ariadna, deci asa vecin celebru ai avut puii tai la meternitate?

Dragonita incearca pe langa morcov cartoful dulce, dovleacul (ala portocaliu), dovlecelul (ala alb-verzui in fine), si dupa 6 luni poti sa testezi deja fasolea verde f f frageda, brocoli (sa stii ca nu baloneaza).

Simina, felicitari ptr dintele nr 2!

Stephy, pe LauraG a anuntat-o Lauriciul, cred, celelalte fete scriu mai rar, nu stiu daca au fost anuntate. Bagi tu 2 PM-uri?
Vreau sa intreb si eu de Padi ca n-o vad pe listuta. A fost anuntata? A intrat si nu mai stiu eu?

Hai ca nu mai are rabdare. va pup!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Raluci, ce bube ca mi-a scapat...


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Buna dimineata si de la noi!

Am facut mere coapte(pt pisicuta,dar am pus mai multe),asa ca va invit si pe voi! Si o cafeluta calda,cu lapte!

La Iasi e vreme urata,e frig,nu stiu daca iesim astazi afara,probabil va si ploua.Vreau caldura!!!!



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Raluci, ce bube ca mi-a scapat...


mici mici, nu oprea se vad decat putin, dar sunt multe mai ales pe gat si coboar pe spate, atat, in alta parte nu are

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput