LMA Natalia&Eduard!Albinutze de Mai-Iunie 2009(73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

felicitari Eduard!!!
wow, deea, ce baietel ai tu acolo, dar sa stii ca e tare frumos si tuns. parca si mai serios
ramona, sa nu aiba amigdalele prea mari sau polipi...
deea, mi-ai facut-o cu baghetele alea, le fac si eu azi la baietii mei
fetele cu listuta (clody, saru mana, sa nu dai ), de ce numai luna mai e asa distantata si aprilie si iunie ingramadite?
pup la gasca
a, N a mancat niste mazare cu ceapa verde, cartof ducle si suc de rosii, marar la pranz si a supt jumatate de portocala. acum doarme al doilea somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

seara buna!
eduard felicitari pentru primii pasi!
deea: inainte de tunsoare aveai un Rafael, adica un copilas bucalat, ochi albastrii, blond si cu inelute, exact ca un ingeras din picturile reanscentiste iatliene. de aceea eu ii ziceam numai Rafael.
acum e clar un Darian. serios, un mic barbat. sa va fie de bine tunsoarea.
daca o sa se faca un rocker pletos cred ca o sa moara gagicile dupa pleata lui
vorba carlei mai fa si o fetita sa iasa tot asa blonduta si inelata.
in seara aceasta, avand in vedere ca e premegatoare zilei de nastere a clarei, am reusit sa public pe blogul ei povestea nasterii. poveste pe care am scris-o si pe forum la vremea respectiva. acum, am mai dres-o un pic si am pus-o aici http://claraturcu.wordpress.com/
ma trec asa niste emotii... de nedescris. ma gandesc ca a trecut deja un an si parca timpul a zburat alaturi de ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

cris iti dau si tie cioco dar... tot virtuala ii taie parutul din 4 parti... in forma de cruce. tortul a cam trecut. apropo de "dintosi" cica se intampla cam o data ta 3000 de nasteri.

CarlaV asa mi se pare si mie ca e mai matur acum as face si o fetita... dar cred ca ramane un vis. sa-ti fie de bine macaroanele cu branza, sunt printre preferatele mele

ramonaiani poate din cauza polipilor e sforaitul.

Raza noastra de soare www.flickr.com/photos/deea_24" target="_blank"> DARIAN RAFAEL (22.04.2009)
Darian's B-day ticker!>>>>> bebe mic >>>>> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

seara buna fetili!!!!

anda si dana, inca un pic si sarbatorim din plin; emotii calde mai erau pe vremea asta si retin ca dana parca a nascut mai devreme si mergea sora ei la spital sa ne aduca vesti si le asteptam cu sufletul la gura, sper sa imi amintesc bine

danaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, hai cum sa nu mai scrii?????????????????? ce aveti fetelor???????????? te cred si pe tine dar pune-te si in locul clarei, te rog revino la decizie si stai aici langa noi te rog euuuu multtttt

si Maya danseaza d erupe si ea de obicei cand vrea ceva intinde manuta iar in seara asta a intins manuta si a zis "da-i da-i" am murit, primele cuvinte constiente ca asa mai zice frtelui meu care e Manu "ma" cumnatei "nana" ca e oana dar o si chinuie mereu sa-i zica oana si am zis ca nah....s-a potrivit, dar astazi a zis "da-i" si e aface "pa pa " si cand iesea fratele pe usa si a zis el pa ea "pa".....mi-e greu s acred parca dar faza cu "da-i" a fost mortala, vroia maslina

deci nu gatesc la cuptor

beca, nu am prospectul,maine fac si eu dovlecei
philip, maya mananca carne dar cu pauza de 3 zile poate 2; creiminala faza cu painea
deea, ce tunsulica avem noi mai mai mai si ce palarioara
carla,ciocilata si de la mine pt amandoua; apropo de asta, am fost la o cofetarie si aveau in vitrina tort de ciocolata in 2 culori in forma de scoica dar tare tare fain facut si la tine m-am gandit
clody, pup si te simt mai vesela asa e? multumim de capitol
ganesha, e mai bine, nu?

in noaptea aceasta maya doarme fara sosetele, e asa bucuroasa cand i le dau jos le invarte continuu; ma minuneaza pe zi ce trece cu fel de fel de chestii, azi mergea pe langa mobila si perete super bine si s-a urcat pe canapea SINGURA, ea tot mai ridica cate un piciorus sa se ridice; bine,nu era la inaltimea normala, tata a desfacut canapeaua de aia gen coltar care se trage si apoi se ridica si o lasase la nivelul mai jos si s-a urcat pe ea si apoi pe cea mare, se urca si in leagan singuraaaaaaaa

uof uof....stie cand ii zic "ochii" duce mana la ochii mei si "nasul" la nas

creste of

beca, ca mi-am amintit; a mea sevtrage de par
alynta, dulci sunt baieteii cand fac faza cu cuculetul,eu am nepotel si finut si mor cand ii vad de drag
ramonaiani, ca sta cu gura deschisa sa fie legat si de sensibilitatea ei la urechiuse? nu m-am gandit pana sa citesc ce ai scris tu

mi-e pofta de capuccino la ora asta,imi fac unul diluat

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

anda multumesc! este un adevarat compliment!
Am recitit povestea nasterii Clarei! Foarte frumos! Sa-ti zic ca m-au luat si pe mine emotiile? Sa-ti traiasca fata si sa creasca mare si sanatoasa!!!

Raza noastra de soare www.flickr.com/photos/deea_24" target="_blank"> DARIAN RAFAEL (22.04.2009)
Darian's B-day ticker!>>>>> bebe mic >>>>> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

philip o sa le placa sigur! ma bucur ca iti plac

Raza noastra de soare www.flickr.com/photos/deea_24" target="_blank"> DARIAN RAFAEL (22.04.2009)
Darian's B-day ticker!>>>>> bebe mic >>>>> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Fetelor, aici astazi au fost peste 35de grade, afara, deja nu ne mai putem plimba decat seara, pt ca de la ora 7.30 dimineata e f puternic soarele. Am fost ieri iesiti pe la 9 dimineta si la intoarcere mi-a fost teama ca a facut insolatie, asa era de rosu, Amir, cu toata palaria din dotare si copertina carutului. E bronzat bine, ciorutza lu'mama. Ma termina, in casa toata ziua.
clodypupam mamica obosita,cum te mai descurci cu carutul si cu cele 4 etaje?
alynta parca tu spuneai ceva de biscuiti cu branzapoate ne dai si noua reteta
mai am de citit 2 pg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

MARIA CLARA SI BIANCA MARIA

SA FITI SANATOASE, VOIOSE SI VA IUBIM MULT!

LA MULTI MULTI ANI

anda, mi-am amintit fiecare litera din povestea ta, m-am emotionat parca acum ai fi nascut si retin fff bine cu acatistul Sf Stelian caci e mai putin cunoscut si m-a mirat cand am auzit ca il citeai

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

fetelor, va multumesc pt raspunsuri! si eu tot mai consistente ii dau cerealale Nataliei, deci m-am linistit!

am vazut ca scrieti despre fontanela; pana la ce varsta ar trebui sa se inchida?

Deea, multumim pt idei
asa-i, eu ziceam ca Naty n-o sa mearga si uite ce surpriza ne-a facut

Cris multumim frumos!
meniul e mult, ca ne si adunam...cam 20 de adulti si 7 copii

Beca, foaaartee bine suna reteta! salvat! in loc de parmezan putem pune alt fel de branza? sau nu mai iesa la fel de gustos?

Philip, merci!
eu lui Naty ii dau zilnic carne, in afara de cele 2 zile in care papa galbenus...
ce simpatic N...

Dana, termina cu prostiile, hai la noi

Deea, ce carliontat frumos are mami!

Anda, sa nu mai zici, ca eu nci nu indraznesc sa fac AMR-ul

Laurra, felicitari pentru "da-i, da-i" cred ca ai sa ai si o supriza cu mersul cat de curand!

Ganesha, aveti grija mare cu insolatia!

meniul nostru:
dim: banana cu branza de vaci
pranz: paste cu carnita de pui, rosii si cas taiate cuburi mici-mici
seara: 7 cereale cu lapte zuzu
in rest: tzatzica

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badriana spune:

neatza,

Maria Clara si Bianca Maria, sa fitzi sanatoasei norocoase

Eu sunt chiauna, marturisesc ca am citit pe fuga capitolul trecut.
la toate fetele sa treaca supararile, tottzi bb-ei sunt absolut minunatzi in felul lor.

Eu am fost internata la Grigore Alexandrescu cu Andrei, o singura noapte dar mi-a ajuns, suspectat de apendicita. Luni dim febra si dureri mari de burta. M-am gandit ca face vre-o enterocolita si asteptam diareea sau voma dar pana pe la 3 nimic. Pediatrul m-a trimis la chirurg si asta m-a tinut sub observatie pana dim. Acum e pe antibiotic caci are amigdalele cu puroi. Nu stiu de unde a mai facut-o si p-asta. N-am dormit in noaptea respectiva, noroc ca am mai recuperat ceva azi-noapte desi am fost si la dentist ca sa termin cu maseaua asta si m-a durut toata noaptea.

Ma duc sa dau o cafea. (cu rom eventual, hehehe)

Mergi la inceput