**Capsunele-n scutecele (119)** Bun Venit Dominic

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

An@, dar cam cati invitati aveti de zici ca nu e spatiu? Pana sa ne mutam noi am petrecut doar acasa in 2 camere - aveam max 10 musafiri cu copii cu tot; era un pic aglomerat dar ne descurcam. Alternativele ar fi terasele/restaurantele sau locurile de joaca pt copii, in Herastrau la Balon, la Mc Donalds etc. care mie imi par insa f scumpe. La Matei acum e la moda Mc Donalds-ul care mie imi displace din motive de bad food.

Beeei, noi nu facem nici o intalnire a capsuneilor anul acesta?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
My Family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Ioana, super pozele cu veverita! Asa tare cred ca s-ar bucura si Andreea sa vada una.

Liviana, stiu ca in Cluj angajeaza acum 50 si in iarna 100, sau invers. As incerca in iarna ca acum e prea repede, dar imi pun intrebarea cum e intr-o firma asa mare. Eu inainte am lucrat intr-o firma micuta, atmosfera f placuta, ma duceam cu drag la lucru, m-as putea intoarce si acolo, dar cred ca salarul nu e f mare.

Cu copiii asa e, cei mici is fascinati de cei mari, s-au trezit cu ei, ii iubesc neconditionat si cred ca asa o sa ramana, pe cand la cei mari e altfel, cel mic le-a furat parintii, nu e usor de iertat una ca asta. Mie asa de dragi imi sunt acuma, ca as vrea sa ramana mai mult timp asa, si nu-mi vine sa le las si sa ma duc la lucru, mi se pare ca nu o sa mai apuc sa le vad niciodata, e ca si cum le-as parasi. Sper sa-mi treaca pana prin toamna.

Multumesc pentru vizionare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

betty ce seamana fetele tale. Si sunt foarte frumoase.


Noi anul asta cred ca facem acasa ziua Mayei. Si inca o petrecere la gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Jacob! Arthurana, sa fiti sanatosi!

An@, la gradinita aceea vrem sa o ducem pe Saby, dar nu am nicio pila, singurul atu este ca am domiciliul pe aceeasi strada cu gradinita, de aceea voiam sa stiu daca e pe bune sau nu inscrierea.

Noi cred ca tot acasa le serbam pe fete, va fi destul de inghesuit, dar nu avem alta solutie. Mai fur idei de la voi, meniu, torturi etc.

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

salutare tuturor.
Betty si Liviana ce pofta imi faceti de bebe 2. Astept asa mult un bebe, dar luna asta nu am prestat cam putin asa ca nu imi fac prea mari sperante, Eliza ma tot intreaba daca ii fac un bebe mic.

Si eu ma gandesc unde sa facem un chef....noi pe 13 cand e ziua ei suntem in Italia, iar apoi suntem o saptamana la tara la socrii, asa ca vom face cred ca vreo trei petreceri.

Doxinu, frumoase poze.......

Andreea , mamica Elizei
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Ibelciug inedita intamplarea cu uriasul! Posturile la "HP" ce pregatire vizeaza si sunt numai pe capitala?!
Vas lasa ca vine bb 2 cand te astepti mai putin!
Noi serbam baietii acasa! Mai multe motive: pecuniare, gatesc ce-mi place si stiu ce pun in ele si facem strict in familie! Daca as putea as prefera la curte!
Betty ce fete dragute ai tu?!
Doxinu vad ca fetele iti lauda pozele, iar eu nu stiu unde sa ma uit!

Azi dimineata avui concert: Matei s-a trezit plangand ca nu nimerea sanul, David se exprima liber...tipand! Deodata am simtit ca ma clatin si ma fac mica! Am papat, baut o cafea si mi-am revenit!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Vas, daca exista dorinta, sigur va exista si reusita in proiectul BB2.Und emergeti in Italia? La rude sau in excursie prin agentie?
BettyR, eu te-as sfatui sa mergi la interviu si sa pui acolo toate intrebarile care te intereseaza. Desigur ca ideal ar fi fost sa ai pe cineva care lucreaza acolo si sa-ti spuna cum e atmosfera la birou. Sa stii ca nu exista o regula cum ca daca e compania mare, sefii sau colegii nu pot fi ok.
Alynta27, nu cunoasc amanunte, dar posturile sunt pe IT.
Ioana13, mi-am luat bilete la concertul lui Tudor Gheorghe - parca tu ai pus linkul din concertul lui din iarna, nu?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
My Family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Andreea, La multi ani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Citat:
citat din mesajul lui alynta27

Doxinu vad ca fetele iti lauda pozele, iar eu nu stiu unde sa ma uit!
Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra



CRed ca te referi la pozele cu veverita.Sunt in albumul de 2 ani si 10 luni,la semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Betty, ce seamana fetele tale, praca sint gemene! Niste minuni de fetote!
Veverite "se gasesc" in Gradina Botanica pe linga turn, dar am vazut si in parcul mare.

Liv, vizionare placuta, te va unge pe suflet!

Si noi voim sarbatori acasa, mai inghesuiti, dar ne simtim bine, avem multi copii anul asta, dar facem cumva sa incapem. Voi face niste aperitive taranesti(ceapa, rosii, slanina, cas, vinete-pentru parinti) comand pizza, fac tort acasa... de ziua mea am facut ceva asemanator, ca tot fuseseram la restaurante si ii lasasem pe copii acasa, asa ca am zis ca merita si ei sa se distreze cu parintii din cind in cind, si tare bine ne-am simtit. Cu ocazii de astea imi pare tareee rau ca nu stau la casa!


Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput