Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Maurice merg sapt viitoare ca am tot fost prinsa (nu ma eliberez nici sapt viitoare dar incerc), aici nu avem inglesina asa ca e un motiv in plus, aici daca il aduc il aduc mai scump, iti voi spune cat a costat!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Carmen si la mine se vede prin haine,dupa ce mananc deobicei misca f tare si au observat si prietenii nostri cum sare burticaimi e asa draga


Bianca 25+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Carmen si la mine se vede prin haine,dupa ce mananc deobicei misca f tare si au observat si prietenii nostri cum sare burticaimi e asa draga


Bianca 25+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase


Mycya acum vad ca avem cam acelasi DNP!
Nu-i asa ca-i frumos?
Eu ma asteptam sa suport mai greu sarcina, dar vad ca totul e bine, si ma simt in forma!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

CARMEN,
da,le cade parul rau la bebei,asta daca se nasc cu par
cei pletosi si mai ales bruneti,te sperii ce gasesti dimineata !
cand incep cat de curand sa isi frece capul pe perna-si vor face asta pana spre 2 ani unii-fac la spate cheliuta.in rest le creste parul si acolo o sa ii vezi cu cheliuta .se freaca noaptea si se toaca parul.
ai mei aveau par si pe ei puf negru,acu nu va inchipuiti par ca la adult dar puful ala care.
si acum in burta au puf pe ei,cititi pe la explicatiile dezvoltarii pe saptamani in burtica.
acu sa nu credeti ca il luati cu aspiratorul

tifonul ala vezi daca e un pic mai tare cat sa stea drept,adica il bagi la capete sub saltea si sa nu se faca mototol sub capul copilasului,sa nu incomodeze,sa nu intre in gurita.
sa stea bine intins.

eu tineam teancul la indemana,ca foloseam si la alaptat,mai curge,mai vomita copilul,mai scuipa,mai ragaie si le tineam impachetate asa ca pe batiste,si luam de acolo repede,ca e bine sa ai tot la indemana,puse organizat,sa le iei si pe intuneric daca e nevoie.
nu mai zic cand ma trezeam cum curgeeee laptele siroaie si pana ma ridicam trebuia sa pun ceva de ziceai ca curge sange !

MAURICE



23+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Buna fetelor.....multumesc din suflet pt urari...le urez si eu la multi ani cu intarziere lui Dragaica si Bambolettei

Am avut de citit 2 cap..asa ca nu am retinut mare lucru...felicitari celor care au venit cu vesti bune de la eco....Mycya sunt sigura ca bebelina ta e sanatoasa tun si ma bucur ca te-ai mai calmat

GEO 29+ cu Antonia Maria

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarmenAlbu

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Carmen si la mine se vede prin haine,dupa ce mananc deobicei misca f tare si au observat si prietenii nostri cum sare burticaimi e asa draga


Bianca 25+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase


Mycya acum vad ca avem cam acelasi DNP!
Nu-i asa ca-i frumos?
Eu ma asteptam sa suport mai greu sarcina, dar vad ca totul e bine, si ma simt in forma!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
25+ cu

nu observasem,super.pai sa stii ca nici eu nu credeam ca va fi asa usor,oricum la inceput m sa parut greu din cauza greturilor,acum mi se pare totul asa frumos,inafara faptului ca ma simt ca o gogoasa de umflata,si ca imediat gafai daca merg oleaca totul e super.fiecare miscare a bebelusei ma face sa radiez de fericire,abia acum vedem noi ce inseamna fericirea deplina.sa ne ajute Doamne Doamne sa avem bebei sanatosi ca asta conteaza cel mai mult.

Bianca 25+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

A si azi am schimbat semnatura....30+....mai e putin si gata

GEO 30+ cu Antonia Maria

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Giorgia sa dea Dumnezeu sa fie asa cum spuneti voi.tre sa avem incredere in el.felicitari pentru noua saptamana

Bianca 25+ Doamne ajuta-ne sa fim bine si sanatoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

uite AICI se vede un pic,cum puneam prosopelul la cap.sic e pletos era Andres.
primul pufulet cade.

si AICI cum puneam rulouri ca sa nu se simta in spatiu prea larg,sau ca sa ii ajute sa ii poti intoarce pe toate partile ca sa nu stea doar pe spate,cand plangea daca ii puneam un rulou din ala la spate,se simtea ca in brate,il mulam asa pe spinaruca lui.altul asa spre burtica..asa ca niste brate.
ajuta mult !
din prosoape .

23+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

si poze de alaltaieri ,am dus copiii la tuns :AICI

23+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput