Bravo SORANA, ALINETTERO! Liliac mai-iun'10 (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns discordia spune:





HAI ALINETTERO!





mamica de fetita si 36s+ cu

AMR 4 saptamani sau chiar mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Ruxi, eu nu cred sa te tina in spital daca nu au 2500gr, ptr ca dupa varsta nu mai sunt prematuri; uite, nici pe Sabina nu au tinut-o.

Ioana,

Philip, Yann, Sabina


Ioana mi se pare si mie o tampenie la faza asta cu 2500g, care numai aici in Cluj am auzit-o.
Stiu o tipa in Bucuresti care a nascut o fetita de 2100 g si a plecat acasa in 5 zile.
Numai la noi e regula asta stupida care pe mine ma ingrozeste

Ruxi 35 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

BINE AI VENIT PE LUME BEBE TUDOR!!!
Sa cresti mare si frumos si alaturi de fratiorul tau sa le aduceti parintilor numai bucurii.

Felicitari, Sorana, refacere usoara, rapida, te asteptam sa ne povestesti cu amanunte povestea nasterii.

Theodora 30+ Stelios

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Fetelor eu nu mai stiu Alinettero naste natural ?
De aceea vin asa greu vestile de la ea ?

Ruxi 35 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Ieri nu am putut sa mai intru, dar va spun acum ce am facut la doctor: bebe are 2810 grame, a luat 900 de grame in 4 saptamani, dar desi pana acum a fost mereu mai dezvoltat cu 2 zile fata de varsta sarcinii, luna aceasta se pare ca a ramas in urma cu 6 zile. Asa ca daca aveam pana acum DPN 18 mai conform masuratorilor, acum avem DPN 24 mai. Doctorita a zis sa stau linistita ca el este in grafic, dar sincer mi se pare prea mult o stagnare de 6 zile in 4 saptamani.
Mi-au luat probe de sange, de urina si culturi din col, iar miercuri voi merge din nou la control, dar nu stiu daca imi va mai face eco. Ma cam bate gandul sa fac in alta parte, dar imi este sa nu ma dau mai rau peste cap...
Desi eu inclin pt nastere naturala, mi-a spus o asistenta sa o intreb pe doctorita daca pot naste natural avand in vedere ca nu am nici macar 1 an de la operatia de extrauterina. Eu am intrebat-o, dar nu i-am specificat ca operatia este atat de recenta. Sper ca miercuri sa nu mai uit, caci ieri am uitat

mamica de fetita si 36s+ cu

AMR 4 saptamani sau chiar mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui discordia

Ieri nu am putut sa mai intru, dar va spun acum ce am facut la doctor: bebe are 2810 grame, a luat 900 de grame in 4 saptamani, dar desi pana acum a fost mereu mai dezvoltat cu 2 zile fata de varsta sarcinii, luna aceasta se pare ca a ramas in urma cu 6 zile. Asa ca daca aveam pana acum DPN 18 mai conform masuratorilor, acum avem DPN 24 mai. Doctorita a zis sa stau linistita ca el este in grafic, dar sincer mi se pare prea mult o stagnare de 6 zile in 4 saptamani.
Mi-au luat probe de sange, de urina si culturi din col, iar miercuri voi merge din nou la control, dar nu stiu daca imi va mai face eco. Ma cam bate gandul sa fac in alta parte, dar imi este sa nu ma dau mai rau peste cap...
Desi eu inclin pt nastere naturala, mi-a spus o asistenta sa o intreb pe doctorita daca pot naste natural avand in vedere ca nu am nici macar 1 an de la operatia de extrauterina. Eu am intrebat-o, dar nu i-am specificat ca operatia este atat de recenta. Sper ca miercuri sa nu mai uit, caci ieri am uitat

mamica de fetita si 36s+ cu

AMR 4 saptamani sau chiar mai putin



Felicitari stati f. bine
eu nu as lua-o asa in tragic, s-a mai zis si aici ca ritmul de crestere nu e constant niciodata la bebe
in plus mai e eroarea ecografului
si eroarea umana - poate dr tau nu a dat perfect friz

Ruxi 35 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Felicitari, Sorana, mamica curajoasa!!! Bine ai venit pe lume bebe Tudor! Va dorim multa sanatate, recuperare rapida si mult laptic!

Alinettero, sper ca sunteti bine si asteptam vesti si de la voi cat mai curand!



www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si cu 33+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theophillina spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Fetelor eu nu mai stiu Alinettero naste natural ?
De aceea vin asa greu vestile de la ea ?

Ruxi 35 + cu
AMR ... cine stie ?

Nu, ea zice aici ca naste prin cezariana, vad ca nu are nici nr. la contacte pe mail-ul comun. Trebuie sa asteptam deci...

Theodora 30+ Stelios

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Bun gasit de pe plaiurile Bucovinei!
Stau aici: http://www.pensiunea-mario.ro/ e super nice, aer din cel mai pur, liniste, riul in imediata apropiere.
Sa nu ma certati ca nu am rezistat sa nu intru, dar eram curioasa ce au facut fetele noastre! Am retinut din titlu ca avem vesti doar de la Sorana!

BRAVO SORANA!!!!!!!!!!!!
BUN VENIT MICULE TIZ TUDOR AL BEBELUSULUI DIN BURTICA MEA SI A ALINEI (ALINETTERO).


Azi a fost ziua Tudorilor - ca o dinastie!. Cu ALinettero am fost colega de generatie in liceu, insa nu de clasa. Ne stim deci de... 14 ani. Ohooo!
Am vazut ca nu a dat semne si i-am dat un sms. Sper sa raspunda curind si sa va reproduc aici ceea ce ne aduce la cunostinta saracutza tinara mamica!

BRB

Marlena (Mary)35+cu minune de Tudor Mateo



AMR 4 saptamini

Doamne Ajuta-ma sa ajung aproape de termen iar baietelul sa fie sanatos si cumintel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Am revenit!

M-a sunat Alinettero:

Micul Tudor s-a nascut la 10.10, a avut 3350 g, nu stie inca nr de cm, sta in patut, nota 9 la testul Apgar..

Marlena (Mary)35+cu minune de Tudor Mateo



AMR 4 saptamini

Doamne Ajuta-ma sa ajung aproape de termen iar baietelul sa fie sanatos si cumintel!

Mergi la inceput