Piatra Neamt, Perla Moldovei (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

buna fetele,
Eu sunt un picutz amarata ca am fost la medic si ceea ce credeam eu ca e o simpla raceala la Matei s-a dovedit a fi o rinofaringoamigdalita,pe care sincer nu stiu cum a capatat-o,drept urmare suntem pe tratament cu antibiotic,ceea ce nu-mi convine deloc, si suntem consemnati la domiciliu timp de o saptamana! In rest toate bune!
Am si o veste buna,daca totul e bine si DD va avea grija ca totul sa decurga bine,in noiembrie vom fi nasi de baietel sau fetita,abia astept!!

Cosminiq,nu stiu ce sa cred,o fi asa cum zici tu,dar eu nu cred ca un copil de 2 ani e terorizat degeaba si are cosmaruri in somn si crede-ma ca e o fetita foarte cuminte,in sensul ca unde o pui acolo sta si am avut ocazia sa o vad in contact cu diversi copii care mai decare mai poznasi!Prin urmare,daca ea e pocnita la cresa,nu stiu cum va fi cu Matei care crede-ma e foooarte energic si neastamparat,acum e aici peste 2 secunde e catarat pe un scaun sau pe altceva,sau trage ceva. De asta ma tem!Si crede-ma ca eu acasa nu-l cocolosesc,ii mai dau si peste manute si peste fundulet,dar asta nu inseamna ca accept ca si altii straini sa faca la fel! Oricum,asa cum am zis,o sa-l duc imediat ce se va face bine,daca sunt locuri si-l primeste si voi vedea ce si cum.

Va doresc un weekend cat mai placut!

Aurora de duracell neastamparat Robert Matei

Robert Matei

Pozici
Mateut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

buna fetele,
Eu sunt un picutz amarata ca am fost la medic si ceea ce credeam eu ca e o simpla raceala la Matei s-a dovedit a fi o rinofaringoamigdalita,pe care sincer nu stiu cum a capatat-o,drept urmare suntem pe tratament cu antibiotic,ceea ce nu-mi convine deloc, si suntem consemnati la domiciliu timp de o saptamana! In rest toate bune!
Am si o veste buna,daca totul e bine si DD va avea grija ca totul sa decurga bine,in noiembrie vom fi nasi de baietel sau fetita,abia astept!!

Cosminiq,nu stiu ce sa cred,o fi asa cum zici tu,dar eu nu cred ca un copil de 2 ani e terorizat degeaba si are cosmaruri in somn si crede-ma ca e o fetita foarte cuminte,in sensul ca unde o pui acolo sta si am avut ocazia sa o vad in contact cu diversi copii care mai decare mai poznasi!Prin urmare,daca ea e pocnita la cresa,nu stiu cum va fi cu Matei care crede-ma e foooarte energic si neastamparat,acum e aici peste 2 secunde e catarat pe un scaun sau pe altceva,sau trage ceva. De asta ma tem!Si crede-ma ca eu acasa nu-l cocolosesc,ii mai dau si peste manute si peste fundulet,dar asta nu inseamna ca accept ca si altii straini sa faca la fel! Oricum,asa cum am zis,o sa-l duc imediat ce se va face bine,daca sunt locuri si-l primeste si voi vedea ce si cum.

Va doresc un weekend cat mai placut!

Aurora de duracell neastamparat Robert Matei

Robert Matei

Pozici
Mateut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRA_LIZA spune:

Buna seara, mamici de PN!
sanatate tuturor in primul rand!

am nevoie de putin ajutor, va rog frumos. De informatii.

Pe 4 iunie venim in sfarsit la Piatra cu bb mic Eliza (1 an si 5 luni in momentul acela). Bb mic = bagaj imens, dupa cum stim. Asa k mi se pare intelept sa o rog pe mama sa cumpere cate ceva de acolo, sa nu le caram noi de aici k ar fi pacat, si-asa vor fi destule. Intrebare: unde gaseste mama urmatoarele, sa ii spun la telefon:
- Bebelac nr.3;
- pampers nr.4;
- sampon Johnsons Baby;
- balsam Johnsons Baby;
- un covoras de baie din cauciuc sa nu se duca bb in nas seara la baitza (ma rog, se duce ea in nas si cu covoras cu tot, insa mai putin...)
intrebarea este unde le-ar gasi pe toate la un loc sa nu umble prin tot orasul. Ea sta pe Orhei, vis-a-vis de Unic.

Nu car nici prosoape, insa cu astea se descurca ea mama, nu-mi fac griji...

Pe parcurs va ma intreb daca nu va supara si daca puteti sa-mi raspundeti.

Multumesc mult anticipat pr raspunsuri!

Va pup mult!



Ira, mamica Elizei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaR spune:

Buna dimineata!
Poftiti la cafea sau la ceai de tei cu lamaie. :)

IRA_LIZA, mama ta poate cumpara Pampers, sampon si balsam de la Kaufland sau de la magazinele Fyps. Preturile sunt bune. Eu de acolo cumpar. Covoras de baie nu cred ca are rost sa cumperi. Poti folosi un prosop de baie la fel de bine. Nu pot sa-ti spun nimic despre laptic, pentru ca eu nu cumpar.
Sper ca informatiile mele iti vor fi de folos.

Va doresc tuturor o duminica frumoasa!

Magda, mamica fericita de fetite: Ana Maria si Teodora

http://magdahobbyarts.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Asa, deci nu mi-ati zis cum va fi vremea...asa ca a trebuit sa aflu pe pielea mea. Am fost la tzara la unchiul sotului la Bacau si a fost innorat dar macar n-a plouat si nici n-a fost cine stie ce frig. Azi din nou vreme de cacao, al meu drag sot a facut un minunat rosu in gat si stari febrile. Asa ca in casa vom sta.

Cu ANdrei tare ma mai chinui cu olita asta. Nu zice cand face si ma anunta numai dupa ce este deja ud. Phew! Si-l tot las asa in chilotei dar sincer imi termina rapid pantalonii si maieurile de cate ori face el pipi si sterg dupa el de-mi vine rau. Dar...perseveram. Poate reusim. L-am dus si la cresa in chilotei dar doamnele de acolo au zis sa-l luam incetisor adica intai sa-l dezvatam ziua si mai tarziu scoatem pampersul de somn.oricum ne straduim.

Numai bine!

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Bun ziua!
Ce fac doamnele?La gratare, cu strumhy, in parc?Pe unde petreceti duminica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Buna dimineata!
Va ofer o calda si frumos mirositoare si va doresc o saptamana minunata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Buna dimineata !
Oooooooo,cine ne-a facut cafeaua in dimineata asta !
Intradevar este frumos mirositoare...de asta am venit
Afara este frumos,asadar...ne pregatim de Am pus repede o masina de rufe la spalat,am facut o salata de fructe ,un dusulet repede si....valea

http://community.webshots.com/user/allexa06

allexa,mami de baietei Razvan Ioan si Stefan Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Multumim frumos de cafea! Foarte buna!

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaR spune:

Buna dimineata!
Doamne, ce zi frumoasa! E livada plina de copaci infloriti si asa un parfum frumos vine....
Fetelor, va dorescsa aveti o saptamana frumoasa, voioasa si plina de soare.
P.S. Allexa...


Magda, mamica fericita de fetite: Ana Maria si Teodora

http://magdahobbyarts.blogspot.com

Mergi la inceput