Bravo SORANA!Hai ALINETTERO!Liliac mai-iun'10 (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Hello burtici!

Intru si eu un pic sa va salut, intre 2 reprize de gatit.

N-am terminat de citit ultimul capitol, insa vreau in primul rand sa transmit felicitari celor 2 noi mamici: Roxi si Murica!!!!!!
Sa fiti sanatoase voi si fetitele, sa va refaceti rapid si sa ajungeti cat mai degraba acasa! de la noi pentru reusita!

Mai departe, Mira, draga mea, LA MULTI AAAANI!!! Iti urez multa sanatate, bucurii cat casa si numai evenimente frumoase in urmatoarea etapa a vietii Sa ramai asa vesela, frumoasa si binevoitoare cum te stim!

Va implor sa nu va suparati pe mine daca mi-a scapat ceva important, promit sa recuperez cu cititul si sa mai intervin, unde ma pricep

In alta ordine de idei, eu sunt intoarsa pe dos de 2 zile, nu-mi convine nimic, m-am si certat cu Vlad azi (pe prostii ), sunt agitata, ufff... sper sa treaca repede...

Am vazut ca discutati despre saltele: eu tocmai am facut o descoperire trista: patutul pe care il vom primi cadou de la o prietena (transformer, bla-bla) nu mai are salteaua originala, deci tre sa luam noi alta. Asta n-ar fi nimic, numai ca desteptul producator (babydesign.ro) s-a gandit sa introduca o minunata dimensiune de saltea 113*70 cm, care bineinteles se gaseste doar la ei in magazin si costa 330 ron
Aceeasi poveste cu lenjeria de pat pe dimensiunea asta...
Asa ca acum nu stiu daca sa ma bucur de cadou, sau sa-mi iau un patut standard de la ikea, ca sa ma scutesc de nervi in plus...
Ati intalnit pe undeva producatori de saltele pt copii, care sa execute si comenzi? Mi-ar fi de folos..

Va pe toate, ma intorc la gatit - am promis gustari si prajitura maine pt colegii de la birou, sa-mi "sarbatorim" plecarea. Alta dovada ca nu sunt intreaga la cap zilele astea

P.S.: va rog sa observati ca am schimbat si noi prefixul


Corina 30s+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Oare ce mai face Carla? dar mazarichile scumpe? sper sa fie bine...

Am pus si eu 2 poze cu burtoiul. Sa nu va mai prind ca va plangeti de kg in plus.....iata ce inseamna sa iei 18 kg in plus....deci..ASA NU!!!!

Mami de Matei nazdravan si 35 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

m-am intors de la eco :)
m-am dus cu listuta de subiecte la mine ca sa nu uit vreunul
am fost asa de linistita si molcoma de m-am mirat singura dar mi-a fost mai usor asa sa abordez temele propuse
se pare ca dr.va fi sunata de la spital cand va fi momentul , adica dupa ce am o dilatatie de 3...deci nu trebuie sa o sun eu
am intrebat-o ce se intampla in cazul in care nu poate veni dar a respins categoric aceasta posibilitate...deci, sa speram, ca va fi acolo
am intrebat-o de bagajul pt spital, in special de medicamente pentru bebe si mi-a dat o reteta...nu prea stiu ce scrie pe ea pt ca nu e f caligrafica dar e vb de ceva supozitoare cu glicerina si alte nebunii...va pot spune dupa ce mi le cumpar
am intrebat-o si de epidurala si mi-a spus ca in mod normal ar trebui sa aiba colegii ei dar o pot cumpara si eu ca sa fiu sigura
chiar are cineva idee cat costa?
consultatia de azi a constat in monitorizare si evaluarea starii lichidului amniotic, a placentei si a inca doi parametrii ce tin de respiratia bb si..inca unul pe care l-am uitat
m-am mirat ca nu a analizat si biometria mai ales ca placenta mea este maturata. grad 3, dar mi-a spus ca la 2 sapt...deci saptamana viitoare le va face si pe acestea..azi nu a masurat decat hc care este corespunzator sapt 35 si 6 zile..adica f bine
ruxi eu am platit 80 de lei, probabil data viitoare mai mult ca va masura si restul parametrilor
oricum eu sunt linistita mai ales ca la lichid a spus"putin redus" acum ma gandesc ca nu putea sa spuna normal dupa ce am fost internata in spital..


36+ Matei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

AAAA, avem si noi de sarbatorit: fix 4 saptamini pina la ziua cea mare!
Sa dea Domnul sa putem ajunge la termen, sa fim bine si linistit in burtica, ceea ce dorim si celorlalti bebelusi!

NU V-A BUCURAT VESTEA MEA CU BCG-UL? Sau poate nu ati citit-o? E postata pe ultimile pagini din precedentul capitol!

In seara asta se intoarce si sotul, de prin tari indepartate unde a calaltorit in ultimile zile! Il asteptam cu mare drag si mare nerabdare!

Marlena (Mary)35+cu minune de Tudor Mateo



AMR 4 saptamini

Doamne Ajuta-ma sa ajung aproape de termen iar baietelul sa fie sanatos si cumintel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madamar

AAAA, avem si noi de sarbatorit: fix 4 saptamini pina la ziua cea mare!
Sa dea Domnul sa putem ajunge la termen, sa fim bine si linistit in burtica, ceea ce dorim si celorlalti bebelusi!

NU V-A BUCURAT VESTEA MEA CU BCG-UL? Sau poate nu ati citit-o? E postata pe ultimile pagini din precedentul capitol!

In seara asta se intoarce si sotul, de prin tari indepartate unde a calaltorit in ultimile zile! Il asteptam cu mare drag si mare nerabdare!

Marlena (Mary)35+cu minune de Tudor Mateo



AMR 4 saptamini

Doamne Ajuta-ma sa ajung aproape de termen iar baietelul sa fie sanatos si cumintel!

am citit, am citit
se pare ca si ungaria va dona cateva doze pt 4 judete din vest..printre ele nu se numara si clujul
ma bucur foarte tare ca iti vine sotiorul... sa aveti o seara minunata

36+ Matei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Felicitari MURICA !


Bine ai venit EVELYNE-MARIA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Vero felicitari pt vestile bune de la control si pt toanele bune in care ai prins-o pe doctorita ta

Ruxi 35 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Vero felicitari pt vestile bune de la control si pt toanele bune in care ai prins-o pe doctorita ta

Ruxi 35 + cu
AMR ... cine stie ?

multumesc

36+ Matei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madamar


NU V-A BUCURAT VESTEA MEA CU BCG-UL? Sau poate nu ati citit-o? E postata pe ultimile pagini din precedentul capitol!

Marlena (Mary)35+cu minune de Tudor Mateo



AMR 4 saptamini

Doamne Ajuta-ma sa ajung aproape de termen iar baietelul sa fie sanatos si cumintel!


Nu ma poate bucura ca incompetentii nu sunt in stare sa il liciteze si sa il importe pana in toamna.

Ruxi 35 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Buna seara ! Ma doare putin gatul ... m-a batut ieri putin vantul si astazi gata il resimt ( ce ii mai invidiez pe cei care nu au gatul sensibil si pot sa bea cat de rece vor sau sa stea iarna cu gatul gol si nimic ) ... daca le-as urma exemplu cred ca as ramane fara gat !

Nana : felicitari pentru rezultatele bune de la eco si pentru Adelina cea grasuta !
Theo : multumesc
Marynelac : felicitari pentru bebe cel maricel desi intors invers : a mai gasit el loc saracul in ultimul timp doar ca a gresit directia ; cat despre cezariana vor fi obligati sa o faca ca altfel nu poate iesi bebe ! Curaj , nici cezariana nu este chiar asa de grea !
Aly : tocmai in Viena sa nu aiba un ecograf mai performant ... ce ciudat, credeam ca doar in Romania se poate intampla !
Bubu : eu am avut impresia ca este Laurita ... daca este sora ei am gresit
Roxi : ce bine ca maine va da drumul acasa
Mira : felicitari pentru rezultatul la eco

R_ocsy 35 + Ana Sofia
AMR 4 saptamani ! Mai avem asa putin pana apare !

Mergi la inceput