Bv Linda!Hai wapi,nino,miria,vio!Iepu 2010!(135)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bumbitza

Citat:
citat din mesajul lui irinabobe

Miria daca eu as stii de unde se poate cumpara as lua mai multe doze dar...in bulgaria am fost insa degeaba ca sotul nu l-a gasit...
Ioana o asteptam pe Bumbitza sau Jasmine sa ne spuna ce si cum si ne organizam in functie de asta...

mamica de Rares


Am vb mai devreme cu Jasmine. A ramas sa treaca una dintre noi pe la ea (Dr Taberei), cu geanta frigorifica si sa-l ia, sau sotul uneia dintre noi, poate ajunge Denisa/sotul astazi si maine sa il facem, ce ziceti?

Ioanact, voi cand puteti ajunge?

Irina, maine se poate la Municipal?

Avem asa:

1. Irinabobe
2. Briza
3. Honey
4. Bumbitza
5. Evamika
6. Ioanact
7. Andira
8. Sorina
9. Ana (o prietena de-a mea)

Mada mami de Ilinca frumoasa
Mami si tati te iubesc mult!
http://picasaweb.google.com/madalina.neamtu/Ilinca_primaLunita#


Noi putem ajunge si maine.



POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

bumbitza o sa sun acum la municipal sa vorbesc pt maine daca sunteti de acord. vroiam sa va rog sa vorbim pe mess daca se poate ca sa nu tinem subiectul ocupat cu problema noastra. eu o sa adaug in lista mea de mess pe cele care au lasat idul , cine nu l-a lasat in lista comuna ma poate adauga pe mine. am pe mess acelasi id ca aici.

mamica de Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

fetelor azi luam vaccinul de la jasmine.Daca nu poate sotul azi , il ia Irina
Puteti maine sa veniti toate ???

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui honeybaby

fetelor azi luam vaccinul de la jasmine.Daca nu poate sotul azi , il ia Irina
Puteti maine sa veniti toate ???

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna



La ce ora?



POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVAMIKA spune:

Eu pot sa vin maine la Municipal....cred ca iau un taxi,ma descurc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui EVAMIKA

Eu pot sa vin maine la Municipal....cred ca iau un taxi,ma descurc!


OK!

Asteptam raspunsul si celorlalte fete, ca sa poata sa sune irinabobe la Municipal, sa intrebe daca se poate maine si la ce ora.


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Andira - zi daca poti venii maine la municipal pt vaccin?


Denisa, de bebe roz Maya Rebecca
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

fetelor am vb la municipal se poate face maine dupa ora 15, trebuie sa isi cumpere fiecare o seringa de bcg sau insulina, copilul sa nu fie racit sau febra, iar vaccinul de la 2 luni se decaleaza cam cu 2 sapt.
sunt ceva controverse legat de tulpina dc se potriveste sau nu pt tara noastra, mie municipalul mi-a zis ca e ok, acum dc vreti sa intrebati si voi pediatrii vostrii faceti-o ca sa nu fie probleme. astept pm sau mesaj pe mess ca sa stim cum ne organizam.
PS nu mai cautati a 10-a persoana pt ca se poate trage mai mult in seringa si s-ar putea sa nu ajunga pt 10 pers asa ca sa fie rezerva

mamica de Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

eu scriam la capitolul precedent.


Citat:
Am descoperit ca nu-i place sa doarma in carut, ii place in scoica, inghesuita si invelita in paturica ei. Acolo e si acum, doarme dusa, in carucior numai daca e afara.

Ma duc la ea, daca imi mai aduc aminte incerc sa va mai raspund.

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)



Si lui Ovi ii place in scoica.Cred ca acolo, putin inghesuiti si la caldurica, isi amintesc de burtica si se simt mai in siguranta.
Cand am treaba in bucatarie el doarme in scoica pe masa daca merge si hota sau folosesc mixerul sau robotul e si mai bine
Iris cea cuminte... si pe printese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Citat:

Citat:
citat din mesajul lui vladimirescu

ioana28: dorm doar cu Floricica (am un pat urias si fiecare doarme pe jumatatea lui :) Cit am fost la spital s-a obisnuit Vladimir sa doarma cu tata lui, si am lasat lucrurile asa, ca nu se poate odihni daca eu ma scol de 2-3 ori pt alaptat in timpul somnului lui... insa i-am zis ca poate oricind sa vina sa doarma la mine, doar ca nu se va odihni bine... In weekend acum a dormit cu amindoi, ca tata a fost plecat din Bucuresti, dar eu n-am prea putut dormi intre ei, de frica sa nu-i turtesc, plus ca Vladimir se agita si gemea in somn ca avea nasul infundat si nu outea respira.
Of, simbata seara dupa ce l-am adormit pe Vladimir m-a luat plinsul, ca a vrescut brusc, nu se mai lipeste de mine ca pina acum 2 luni, prefera sa doarm alinga mine, nu pe umarul meu ca odinioara, nu se mai pisiceste cind il mingii si string in brate, si s-a facut lung si slab, nu mai e rotunjor... Imi pare asa rau ca atit de repede cresc copilasii astia :((
(dar deja ma gindecs ca am vreo 4 ani in fata mea cit pot dormi cu Floricica, sa0l ghibusesc pe el in somn de acum - deja am inceput, il string de bulane si de fund ca sa-l obisnuiesc de mic, nici nu tresare in somn cind il ciupesc :))

mami de iepuras Tudor Florian (13.03.2010) si iepuroi Vladimir (19.05.2005)



Subscriu la tot ce-ai zis tu..
Si Alex doarme super incantat cu tati...dar mie mi-e dor de el, de cum ne dragaleam...si a crescut exact cum zici tu, lung si slab...
Ovi e un bb tare cuminte...doarme in patutul lui..dar spre dimineata e mai agitat si-l iau langa mine, mai mult de drag...imi place sa-i simt respiratia si caldurica.. Doamne, ca-s nebuna de dragul lor..
Da vad ca nu numai eu...suntem o odisee intreaga...

BB Ovidiu Andrei
Alexandru
BEBE...in burtica..

Mergi la inceput