Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Alina mercic de poze, foarte fain carutul...

tot ma gandesc daca sa il iau pe asta sau pe cel de la chicco...

Bulina 29 fix cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Neata burtici

Vad ca aseara nu ati mai fost asa vorbarete nici CD nu a mai intrat

denisa cand ajungi pe acasa sa intri sa ne dai binete

fetelor, va dau repede micul dejun cel de toate zilele musli amestecat cu cornflakes si cu lapte...si desigur si ca sa aveti o zi usoara si frumoasa!!

fug sa ma pregatesc de munci



Bulina 29 fix cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

eu am inceput de cateva zile sa am din nou crampe la glezne si noaptea daca imi incordez muschii, fac carcei...

parca si voi mai spuneati ca aveti asemenea probleme? ce v-a spus doctorul?

saptamana viitoare trebuie sa repet analizele, sumar de urina si cele de sange (hcg)...dar astea nu includ si calciu......

Bulina 29+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata delfinariu!

Mai vin si eu la micul dejun cu paine integrala home made cu unt si miere. (mi s-au terminat resursele de branza)

Racusor, eu am avut crampe. Acum vad ca nu mi-au mai aparut. Am inceput sa iau dimineata 2 lgte de miere..

Alina multumim pentru poze! Arata foarte bine caruciorul! Si eu tot pe rosu il vreau

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqjvmdbi7dmy9q.png" target="_blank">25+ cu
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna dimineata!!!!
O zi frumoasa sa aveti, cu toate ca iar va ploua, cred!
Noi ne pregatim sa mergem la Bucuresti, vreau sa iau caruciorul si poate mai fac si cumparaturi cu ocazia asta.
Sper sa rezist la drum si sa ne intoarcem si azi, sunt cam 700 km dus intors.
Puiutz, ma bucur ca te-ai linistit si ca sunteti bine.

Paula, 26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Buna dimineata!!!!
O zi frumoasa sa aveti, cu toate ca iar va ploua, cred!
Noi ne pregatim sa mergem la Bucuresti, vreau sa iau caruciorul si poate mai fac si cumparaturi cu ocazia asta.
Sper sa rezist la drum si sa ne intoarcem si azi, sunt cam 700 km dus intors.
Puiutz, ma bucur ca te-ai linistit si ca sunteti bine.

Paula, 26+ cu


Drum bun Paula! La Bucuresti e soare si frumos....

Dar nu o sa fie prea obositor sa mergeti pana la Bucuresti, sa faceti cumparaturi si sa va si intoarceti? ai grija, sa te mai intinzi in spate....si sa faceti pauze dese, sa iti pui circulatia in miscare!

cand te intorci sa ne spui pe unde ai umblat dupa cumparaturi si ce ai luat

Bulina 29+ cu poznas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Buna dimineata delfinariu

Paula drum bun si spor la cumparaturi.

Michelle multumim de tratatie...tocmai am primit si eu cadou de la sotz o masina de paine Moulinex XXl, dar inca nu ma stiu descurca cu ea...poate imi dai niste secrete ca sa nu dau gres ...ce tip de faina folosesti, chestii de genul...si ca sa nu fie off topic, poti sa-mi dai mail.

Carmen felicitari pentru asa medic si pentru bebelina grasunica si care are loc de joaca in piscina......frumoasa camera.

Alina frummos caruciorul, sa-l stapaneasca sanatoasa bebelina si sa va fie de folos.

Racusor spor la munci

Puiutz ai vazut ca totul a fost in regula...dar mai bine o vizita mai devreme la medic ca sa te linistesti decat sa stai stresata ca poate are bebeica ceva.

Aelita pozele nu sunt chiar recente, acum m-am lenevit cu pozele, dar sper sa fac cateva si cu actuala burtica din dotare...sper sa mai fi crescut, ca mie una nu mi se pare .

***************************************************
Elena, 29+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005)& Beatrice ( 02.06.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata delfinariu!

Eu zilele astea cred ca o sa va citesc printre picaturi. Sambata facem party la curte (ii facem ziua sotului, ca deh, a facut 30 de ani acu' 2 sapt, e si sf gheorghe+ ca luni e ziua mea) si vreau sa fac vreo 2 praji, o crochetica, o treaba, o socoteala. Sotul si-a luat liber, asa ca eu sunt mai mult cu supervizatul.

Paula, plimbare placuta! Intinde-te-n masina ca sa stai ca boieroaica, ia-ti eventual si o perna dupa tine, no-spa, pauze dese.... si te asteptam cu multe cumparaturi

Alina 25+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Neata si de la mine

Eu inca sunt sub efectul gynipralului; tremurici, palpitatii, ameteli. Mai devreme m-am speriat pentru ca a crescut pulsul la 140 . Este oribil! Cam 2 ore ma tin starile astea asa cam mai am putin si pot si eu functiona.

Aseara am plans ca ma simt tare frustata ca nu pot sa cumpar bebelinei ce imi doresc. Cred ca hormonii astia isi cam fac de cap!

carmen, arata asa frumos tapetul. As fi vrut si eu sa pun tapet in camera fetei, dar nu ma mai simt in stare.

racusor, mie doctora mi-a spus ca acesti carcei apar din cauza dezechilibrului intre calciu-magneziu-sodiu etc. Chiar daca sunt in parametrii normali, in sarcina pot fi dezechilibrati.


28+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata delfinariu
ce fac delfinii?


Mergi la inceput