Redoutistele sfideaza speculantii romani (179)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lama spune:

Pai epopea aoro pe net e si pro si contra. Sa vad pe vinzatori din UK dar la al meu (perfumein2u) am gasit 97% din modelele cautate. Sa vad cum as iesi la pret fata de UK poate ma mut. Mai rau ca si colegele de serviciu s-au prins si acuma nu mai scap(cum e cu un pachet de 3,4Kg de parfumuri in vama?!?!?). Ideea e ca daca are bill/invoice vamesul nu poate contesta pretul. Ca el vrea partea lui e altceva dar trebuie sa invatam sa luptam cu armele lor. Chestia cu "Gift" nu tine caci iti trebuie un certificat de gift care nu merita sa il obtina. Dar un bill/invoice "ajustat" e tocmai ce trebuie.
PS:Legat de codul de inregistrare o sa testez si eu in curind cimd imi vine VIKTOR&ROLF FLOWERBOMB care se poate inregistra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madic spune:

Buna fetelor,

Profitand de deschiderea temporara a granitelor LR.fr, am dat o comanda pe 06.04.
Am primit obisnuita confirmare pe mail si acum doua zile le-am scris sa-i intreb daca mi-au trimis comanda, deoarece banii imi apar luati de pe card.

Iata mai jos ce raspuns am primit:

"Bonjour Mme ..,

Dear client, in fact due to a technical problem at the begining of April we booked directly orders from Romania.
But we stoped them and as usually you have to place your orders through our partner in Romania.
For the time being, I should need the following details in order to reimburse you by bank transfer :
-holder :
-bank :
-bank agency :
-account n° :
-IBAN :
-SWIFT :

Many thanks in advance for your understanding.

Regards,

Catherine LAMONT
INTERANTIONAL CUSTOMERS DPT"

Bineinteles ca nu vreau sa-mi ramburseze suma, ci vreau coletul. Daca am inteles eu bine, sunt fete care au primit comenzile date in perioada aceea.
Va rog, ajutati-ma cu un sfat, cum e mai bine sa procedez.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Super titlul!!!!!!!

Felicitari autoarei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madic

Buna fetelor,

Profitand de deschiderea temporara a granitelor LR.fr, am dat o comanda pe 06.04.
Am primit obisnuita confirmare pe mail si acum doua zile le-am scris sa-i intreb daca mi-au trimis comanda, deoarece banii imi apar luati de pe card.

Iata mai jos ce raspuns am primit:

"Bonjour Mme ..,

Dear client, in fact due to a technical problem at the begining of April we booked directly orders from Romania.
But we stoped them and as usually you have to place your orders through our partner in Romania.
For the time being, I should need the following details in order to reimburse you by bank transfer :
-holder :
-bank :
-bank agency :
-account n° :
-IBAN :
-SWIFT :

Many thanks in advance for your understanding.

Regards,

Catherine LAMONT
INTERANTIONAL CUSTOMERS DPT"

Bineinteles ca nu vreau sa-mi ramburseze suma, ci vreau coletul. Daca am inteles eu bine, sunt fete care au primit comenzile date in perioada aceea.
Va rog, ajutati-ma cu un sfat, cum e mai bine sa procedez.
Multumesc.

Da-le datele sa-ti ramburseze suma acuma cat se ofera, ca, nu de alta, dar te trezesti cu un cec de la ei pe care daca vrei sa-l incasezi de la o banca din Ro nu mai ramai cu mai nimic.

cristina d.

"Idealurile se aseamana cu stelele: nu poti ajunge la ele, in schimb te poti orienta"(Constantin Tanase)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Imi place titlul

madic deci nu au trimis coletul din 6
Eu am comanda din 9.
Si daca le ceri sa-ti ramburseze banii si totusi apare coletul, ce se intampla? Cred ca le scriu si eu.

Care e ultima comanda LR primita? Din 31 martie?

Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Mai bine nu le scriati si aveati sanse, neatragand atentia asupra voastra sa ajunga coletul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Pentru doritoarele de modele noi de pantofi:
Atentie are modele noi Alessandro
Nu a pus inca nimic pe okazii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madic spune:

Le-am scris deoarece au trecut deja 15 zile de cand am dat comanda si, in mod obisnuit, ar fi trebuit sa ajunga pana acum.
Daca l-ar fi trimis, ar fi fost expediat de la ei pana acum si nu aveau de ce sa mai propuna sa-mi faca rambursare. Deci pt mine e clar ca nu aveau de gand sa trimita coletul, dar banii i-au luat.

Nu stiu exact ce am sa fac pana la urma, tocmai ma bucuram ca aveam trei perechi de pantaloni de vara pt mine, iar pe la noi tare greu imi gasesc ceva sa-mi vina. Chiar, 34 francez (de fapt cel mai bine imi veneau cei de la ado, mar 156) ce corespondent ar avea in UK? Ca ma gandesc sa ma mut pe Amazon, daca n-am incotro. Copilul l-am imbracat de pe t-a-o, dar pt mine mai greu .

Va multumesc pt sfaturi, mai stau pana maine, ca noaptea e un sfetnic bun .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Fetelor, voi nu ati luat in calcul si eruperea vulcanului?

Atentie toate coletele au intarziere, vin cu avionul

Edit:

Majoritatea aeroporturilor din Europa au fost inchise din cauza "norului" in periada 11-19 aprilie

Si eu astept 2 comanzi date pe data de 9 aprolie (FR si UK) si nu a ajuns(unt shea si uleiuri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madic spune:

Anne - m-am gandit si eu la vulcan, dar in sinea mea, cand le-am scris, imi doream sa confirme ca au trimis coletul...
Ma gandesc ca tocmai din cauza haosului din aeroporturi sansele sa nu mai ajunga sunt oricum mari, chiar daca ar fi fost trimis.

Nu pot decat sa-i urez de "dulce" lu' nenea cu franciza...

Mergi la inceput