"Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *136*"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Bia, ma bucur mult sa te vad . Ce mai face Mosorel? Cum mai e cu ochisorii? Am mai vrut sa te intreb de sanatate pe mess da mi-a fost jena

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



seara buna

o inscriu si eu pe anna in clubul urlaciosilor .. m-a terminat nervos .. azi-noapte cred ca s-a sculat de 10 ori maraind, tipand .. ziua nu doarme, ci tipa nene .. numai in brate s-o tii si tace .. simt ca o iau pe aratura ..

monica e adevarat ca anna are greutate insa si eva era plinuta .. nu vreau sa fac comparatii ca nu e ok insa parca prea e mototoala asta mica ..

vik

biaz da .. a trecut cu bine, maine mergem sa scoatem firele. pupici flacailor tai frumosi!



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna seara!

Deci nu m-am lasat pana nu am citit tot, tot, dar acum simt ca mi se face rau de somn. Insa nu ma las pana nu zic ceva din ce am citit, ca si asa am uitat jumate'

Selen nu cred ca are rost sa iti spun ca m-a apucat plansul cand am vazut-o pe Ebru cum se ridica singurica in picioare si paseste....sa va traiasca minunea si sa va bucurati de ea.

La discutia despre olita nu ma bag ca nu m-am interesat inca, dar eu am oroare sa faca in pampers pana la 3-4 ani, asa ca voi incepe destul de devreme, sper sa am si cu cine.

Suede bafta la eco, asteptam vestile bune.

Monikus multa sanatate puiului.

Elle si Monica hai sa nu incepem iar cu ceata de pitici, ca mi-e ca o sa cad in depresie, mai bine o luam ca atare si gata.


Sunt multe de zis din ce am citit, dar nu imi mai aduc aminte decat cateva franturi si mi-e sa nu supar pe cineva deci mai bine ma duc sima culc.


Mai tineti voi minte cine era cel mai cuminte copil din odiseea noastra? eiiiiii, anunt in mod oficial ca l-am pirdut si mi-au dat altul....doamne, urla frate de zici ca nu e adevarat, nimic nu ii convine, dar absolut nimic, nici macar in brate...si eu dau vina pe dinti ca vad ca asa e moda, dar nu vad nimic la gingii, ma rog, nici nu ma pricep ca sa fiu sincera...dar declar ca nu mai poooot...in seara asta a tipat pana s-a inecat, plange cu suspine si cu lacrimi mari de ti se rupe sufletul...sper sa nu fie nimic si sa nu dureze mult ca plec pe campiile patriei....mai ales ca nu am o perioada tocmai buna.

Asaaaa, noi am fost astazi la cumparaturi de voie de nevoie si am achizitionat una bucata frigider bengos tare care maine va fi livrat....nu am gasit ce vroiam cu buy back, asta e, maine i-am spus soatzei sa dispara asta din casa ca fac urat cu nervii daca il mai vad in ochii mei. Hepilica nu am ce valuri sa fac, nu am unde reclama, nu am unde tipa, ca aparatul e iesit demult din garantie, cei de la service m-ar fi ajutat asa, pe sub mana, numai sa am bonul de casa...bon pe care nu il gaseste EU....deci la mine sa urlau poate.

Asta eeee....daaaaar cine are aparat foto nou si smecher si fitzos si toate cele....eeee, cine?? cine??? Acum nu cred ca mai conteaza ca habar n-am sa umblu cu el, cred ca trebuie sa ma duc sa ma invete cineva ca este peste puterile mele de intelegere.


Aaaaaa....si daca tot m-am laud va zic ca i-am cumparat mandrei tarc de care sunt foarte mandra, DAAAAR nu vrea sa stea in el nici neam, parca se panicheaza, tipa si plange de nu te intelegi cu ea....mai exersam insa.

Gata, acum ma bag la somn ca sunt rupta, nu am mancat nimic astazi, sunt pe drumuri de la 11, da doamne sa doarma bine.

Va pup!


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



alex ce ai ales pana la urma?? si frigi al meu da semne mari de oboseala .. e nofrost si el a facut gheata in interior .. de fapt in spate are gheata si chiar langa usa se scurge apa .. cred ca-si da duhul curand ..

imi pare rau ca te face cu parul cret zeina .. inscrie-o si pe ea in club .. cred ca astia micii s-au vorbit intre ei sa ne faca zile fripte ..

pupici

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



eh .. ce ziceti de www.choicebrand.ro/fantana-de-ciocolata/fantana-ciocolata-mistral-ngcf01sv_2964.html" target="_blank">asta .. si nici nu e scumpa ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



eh .. ce ziceti de www.choicebrand.ro/fantana-de-ciocolata/fantana-ciocolata-mistral-ngcf01sv_2964.html" target="_blank">asta .. si nici nu e scumpa ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun



Eu zic un DA hotarat!

Elle, pup printesa mica, sper sa nu o doara nimik maine la scosul firelor . Sa stiti ca nici soimita nu busileaza (ce-mi place termenul asta ), nu-i place pe burta deloc deci nu face tumbe, rostogoliri, nu se impinge in palme decat daca o face tati ''roaba'' . Eu pun pe seama greutatii (are vreo 9 kg la 7 luni plecand de la 3 la nastere) lipsa asta de mobilitate fizica, ca in rest mi se pare cea mai istetuca de pe fata pamantului. Ah, si daca e loc, as vrea si eu in clubul mamicilor care-si smulg parul. Uneori am impresia ca-mi scapa ceva, ca nu fac bine ceva ....oh, well....sa fim sanatosi.

Multumesc mult fetelor pt urari de bine pt soimita, la implinirea celor 7 lunite. Anomis, te pup dulce si pe printisor si mai apasat. De dimineata tot vreau sa intru sa va pup, dar nu m-a lasat sefa.

Bia, ma bucur ca sunteti ok, pup trupa

Ebrusca, esti fenomenala!!!

Vazut poze cu Alex de Raluk, bestiale, super frumoase.

Vazut poze cu ranch-ul lui Hapilica, sa stapaniti sanatosi mosia, si mai ales mica printesa.

Mai tarziu ma duc sa mai vad poze, inteleg ca au aparut cele cu Ana de Dana .

Mary, condoleante scumpa .

Mai, cu olita, tre sa ma apuc sa studiez problema, dar din ce-am citit pana acum, eu sunt de acord cu Dana , cica pana la 2 ani nu sunt capabil sa-si controleze muschiuletii. Dar mai caut info, sincer nu as vrea sa gresesc cu o treaba asa de importanta. Bia, poti sa dezvolti un pic subiectul?

am scris in cea mai mare viteza.....daca sunt greseli....stiti voi







Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Buna noaptea!!

Apuc si eu sa va scriu un picutz...am citit mai pe sarite, dar:

Selen, m-a emotionat fantastic puiul tau. Mi-au dat lacrimile, cat de dulce e. Bravo,bravo!!

Uka, multumim de treaba cu Parisul. Mi-a palcut mut de tot!!

Mely, imi pare rau. Condoleante!

A..multumim mult de site-ul cu retete de bebe si grafice. Chiar ma interesa asa ceva. Vai, dar e problema ca vad ca tare multe sunt alrgeni..si noi cu dermatita...inca nu i-am dat branzica. Nici nush ce sa fac.

Noi ne-am cantarit si avem cam 9 kg la 7 lunitze. Momentan e pasionata sa ma imite. Si e tare dulce ca atunci cand incep sa-i cant o melodie anume, automat incepe sa scoata sunetul cu limbuta. Face asa, cumva din ea, ca si cum plescaie. In rest, totul oki...ma pregatesc sa bag si ficatel, ousor la papica...eu nu m-am grabit alimentele introduse deloc. Altceva...azi in casa. Groaznic!! Maine sper afara! Super! Ma intalnesc cu o colega de-a mea de la facultate. Si apropos, una din colegele mele apropiate si cu care am jucat mult in scoala a fost nominalizata la premiile Uniter pt debut(au fost aseara) dar n-a luat ea. A luat o alta colega, cu un an mai mare, Crina. Cam atat, for now!

Va pup si nighty night!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

buna fetelor

imi pare rau ca nu am mai intrat de mult. am de recuperat f mult si nu o sa reusesc. zilele astea m-au cautat tot mai multe mamici si am zis ca tr sa mai dau de veste de noi si pe aici sa nu ne dati chiar disparuti.
copii sunt bine. stefan e bine sanatos si f miscaret. din ce am citit in capitolul asta, vad ca unele incepeti sa faceti stoluri de pasarele cu ajutorul progreselor bebeilor. lasati pasarile/ piticii linistiti.
daca pot exista doi copii mai diferiti atunci ai mei sunt.
adina a stat in fundulet singurica la 5 luni jumate, s-a rostogolit prima data pe la 7 luni, a inceput sa mearga de-a busilea la 11 luni jumate si a mers la 14 luni jumate.
stefan a stat in fundulet mai mult de 5 secunde la 7 luni si o sapt (mai mult cred pt ca nu il interesa mai funny e sa te invartesti in toate partile si sa te arunci in toate directiile dupa te miri ce), merge de-a busilea de la 7 luni fara vreo 3 zile, se rostogoleste de la 3 luni si 1 sapt, de mers nu stiu cand o face dar sper ca nu f curand ca doar asta imi lipseste...
la ce se aseamana la mancat - le place de numai pot mancarea 100% nimic altceva - aka titi. cica am inceput diversificarea - si chiar ii placea, a mancat si un mar intreg o data, dar i-a placut doar 2 sapt. de aproape o sapt papa doar titi, altceva e super cahhh.

doamne dar are o energie cum nu va inchipuiti, cat e treaz e in continua miscare. am noroc insa ca si doarme destul de bine si ziua. cel putin cate 40 de minute la fiecare 2 ore jumate 3, dar are si un somn de vreo 2 ore, uneori 3 - cu o pauza scurta de titi evident.

noaptea doarme dupa cum bate vantul, sau cum cresc dintii sau... avem nopti cu o trezire sau 2, si avem nopti cu 10 treziri.

adina e o scumpica care de 2 sapt aproape poarta ochelari. o face cu mare placere si asta ma bucura. stefan e si el sub observatie cu ochisorii, s-ar putea sa fie miop, dar deocamdata suntem in stand-by sa vedm cum evolueaza.

eu sunt in sesiune again - e ultima, doamne ajuta sa scap cu bine. apoi in mai iunie urmeaza lucrarea de diploma si licenta.

aaaa uitasem de olita. eu cred ca pe stefan il paste operatiunea olita pe la 1 an si 10, 11 luni - vara sa fie. la adina s-a intamplat la 1 an si 9 luni si in 4 zile nu a mai facut pe ea si am renuntat la scutec. era destul de mare sa inteleaga ce se intampla si a cooperat f bine.

pupici si noapte buna

Raluca mamica fericita de Stefan Alexandru (20.08.2009) si Adina Andreea (12.11.2006)


Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata!

Va las muuulta pentru doritoare.

Elle am ales un model de la Bebeko by Beko, cu congelatorul sus si un frigider imens, tot no frost....uite, www.marketonline.ro/frigidere/frigider-beko-den477wd" target="_blank">asta e. Imi pare ra ca te lasa si pe tine frigiderul, pe mine m-a lasat desi nu avea 5 ani vechime, asta e.

Raluca ma bucur ca sunteti ok si multumim de amanuntele cu dezvoltarea.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Buna dimineata fetele,

Alex draguta,multumim pentru .
Mary condoleante,suntem alaturi de tine.
Monica,lasa ca sa vezi ce-o sa alerge peste ceva timp si tu dupa el.
Moni,Alex,Anamaria a fost bine la eco,baiatul nu are nimic la aparatul digestiv,aceeasi parere:a fost luat prea brusc cu alimentatia.Nu are nici reflux (m-a pus sa-i dau sa pape,ca sa vada exact).
Acum concluzia este ca mai astept cam o saptamana sa uite de incidente (cica asociaza lingurita cu obiectul care i-a facut rau si de-aia nu mai deschide gura).Apoi reincepem cu suculet si supica...

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009
Poze noi

Mergi la inceput